Spasioci u Indoneziji tragaju za 26-godišnjom Julijanom Marins iz Brazila koja je, dok je planinarila u blizini planine Rindžani, gde je aktivan vulkan, pala u vulkanski krater, javlja BBC.
Foto: Beta/AP
Brazilske vlasti su saopštile da je Marins pre tri dana pala sa "litice koja okružuje stazu pored kratera vulkana".
Pokušaji potrage i spasavanja do sada su bili neuspešni zbog teškog terena i drugih nepogodnosti, saopštile su indonežanskih vlasti.
Uprava parka Rindžani saopštila je da su spasioci u subotu čuli Marinsove krike za pomoć. U tom trenutku je bila bezbedna, iako je delovala da je u šoku.
Snimci dronom i oni koje su snimili planinari takođe su pokazivali da je živa. Viđena je kako se kreće daleko ispod planinarske staze. Ali kasnije tog dana spasioci nisu mogli da je pronađu kada su se spustili 300 metara do mesta gde su verovali da se nalazi, niti je ona reagovala kada su je pozvali.
Do nedelje ujutru, snimci dronom pokazali su da je više nema na toj lokaciji, dok je gusta magla otežala spasilačke napore i uticala na upotrebu termalnog drona. U ponedeljak su spasioci uspeli ponovo da lociraju Marins, koja je izgleda pala još dublje, ali je potraga morala da se prekine rad zbog klimatskih uslova.
Njena porodica je danas na društvenim mrežama napisala da je operacija spasavanja ponovo pokrenuta. Brazilsko ministarstvo spoljnih poslova je u saopštenju navelo da je u kontaktu sa indonežanskom vladom i da je poslalo dva zaposlena u ambasadi da prate akcije spasavanja.
U intervjuima za brazilsku TV mrežu Globo, dva člana planinarske grupe sa kojima je Marins turistički putovala opisala su planinarenje kao teško. Drugi je rekao da je u vreme nesreće Marins bila na začelju grupe i planinarila sa svojim vodičem.
"Bilo je zaista rano, pre izlaska sunca, u uslovima loše vidljivosti, sa samo jednostavnim fenjerom za osvetljavanje terena koji je bio težak i klizav", rekao je.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Zbog jake kiše i snega širom Avganistana je u poslednja tri dana poginulo više od 60, a povređeno više od 100 ljudi, saopštila je danas Agencija za upravljanje vanrednim situacijama.
Muškarac koga su danas upucali federalni agenti američke Službe za imigraciju i carine (ICE) u Mineapolisu preminuo je, potvrdio je zvaničnik američke savezne države Minesota.
Oko 12.000 letova širom SAD, planiranih za vikend, otkazano je danas nakon što je velika snežna i ledena oluja napravila haos širom zemlje, preteći da izazove i prekide u snabdevanju električnom energijom.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je vojska SAD tokom akcije u kojoj je uhapšen venecuelanski predsednik Nikolas Maduro koristila novo "tajno" oružje, koje je nazvao "diskombobulator".
Rusija je rano jutros pokrenula još jedan veliki napad na elektroenergetsku mrežu Ukrajine uz napad i na Kijev, pa struje nema 1,2 miliona ljudi širom te zemlje.
Italija je pozvala svog ambasadora u Švajcarskoj na konsultacije nakon što su švajcarske vlasti pustile iz pritvora vlasnika noćnog kluba u Kran-Montani u kojem je tokom proslave Nove godine u požaru poginulo 40 ljudi.
Američka vojska je saopštila da je u istočnom delu Tihog okeana "izvela smrtonosni napad" iz vazduha na jedan čamac, pri čemu su poginula dva člana posade koja je, kako tvrdi vojska, bila uključena u šverc droge.
Vlasnik bara u Kran Montani u Švajcarskoj, gde je u novogodišnjoj noći izbio požar u kom je poginulo 40 i povređeno 116 ljudi, pušten je iz zatvora nakon što je platio kauciju.
Poljska je Hrvatskoj izručila Srbina Živka Zagorca (80), kojeg je zbog sumnje da je počinio krivično delo ratnog zločina, poljska policija uhapsila na aerodromu u Varšavi.
Policija je uhapsila oko 100 sveštenika koji su demonstrirali protiv sprovođenja imigracionih zakona na najvećem aerodromu u američkoj saveznoj državi Minesoti, Mineapolis-Sent Pol, saopštili su organizatori protesta.
Vrhovni tužilac Irana izjavio je danas da su tvrdnje predsednika SAD Donalda Trampa da je zaustavio vešanja 800 iranskih pritvorenih demonstranata "potpuno lažne".
Donald Tramp je nezakonito pokušao da "poništi rezultate izbora 2020. godine", izjavio je bivši specijalni tužilac Sjedinjenih Američkih Država Džek Smit, koji je vodio dve savezne krivične istrage protiv Trampa.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar