Najmanje 11 osoba je stradalo, a više od 30 povređeno u požaru koji je sinoć nešto pre 21 čas izbio u Domu penzionera u Tuzli.
Foto: Beta/AP
Veliki broj povređenih prevezen je na Univerzitetski klinički centar Tuzla, gde im se ukazuje hitna medicinska pomoć.
Među povređenima su i pripadnici MUP-a Tuzlanskog kantona i specijalne policije, koji su se nagutali dima prilikom evakuacije stanara.
Požar je izbio u jednom od apartmana na višem spratu zgrade, odakle se vatra brzo proširila i zahvatila veći deo objekta. Iz zgrade je kuljao gusti dim.
Tuzla večeras ne plače sama. Tugujemo za generacijom koja je zaslužila mir, a dočekala plamen. U večernjim satima izbio je požar u Domu penzionera u Tuzli. Zvanično je potvrđeno da je do sada devet osoba smrtno stradalo. Ovo nije samo tragedija. Ovo je pitanje savjesti. Da li su… pic.twitter.com/y3sIZ3ntJA
Na terenu su bile vatrogasne jedinice iz Tuzle, Živinica, Lukavca, Kalesije i Srebrenika, kao i sedam vozila hitne pomoći i brojne policijske patrole koje su učestvovale u evakuaciji i spasavanju.
Uzrok požara još nije poznat, a vatra je lokalizovana oko 22 časa.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Predsednik iranskog parlamenta Mohamad Bager Kalibaf je poručio Vašingtonu da će, ukoliko izvrše kopnenu invaziju na Iran, američki vojnici biti "spaljeni" i da će biti pojačani napadi na saveznike SAD.
Portugalska biskupska konferencija katoličke crkve saopštila je da će 57 žrtava, koje su seksualno zlostavljali sveštenici, dobiti ukupno 1,6 miliona evra odštete.
U Sjedinjenim Američkim Državama u subotu su u više od 3.000 gradova održani masovni protesti "Bez kraljeva", na kojima su učesnici izrazili neslaganje sa politikom koju vodi američki predsednik Donald Tramp.
Predsednik SAD Donald Tramp razmatra reorganizaciju NATO-a primenom modela "plati da učestvuješ" ("pay to play"), koji bi ograničio pravo saveznika da donose odluke ukoliko ne ispunjavaju američke zahteve za finansiranje
Pripadnici brigade za borbu protiv kriminala (BAC) francuske policije sprečili su teroristički napad u osmom arondismanu u Parizu, ispred zgrade Banke Amerike, javljaju francuski mediji.
Visoka predstavnica EU za spoljnu politiku Kaja Kalas najavila je da će 31. marta posetiti Kijev kako bi se sastala sa ministrom spoljnih poslova Andrijem Sibihom, zajedno sa drugim ministrima spoljnih poslova EU.
Iranski nuklearni objekti su danas bili meta napada, svega nekoliko sati pošto je Izrael zapretio da će "eskalirati i proširiti" vojne operacije protiv Irana.
Ministri spoljnih poslova Grupe sedam pozvali su danas u zajedničkom saopštenju na momentalni prekid napada na civile i civilnu infrastrukturu u iranskom ratu.
Vlada Viktora Orbana u Mađarskoj optužena je za masovno zastrašivanje birača u filmu objavljenom u četvrtak, uoči parlamentarnih izbora 12. aprila na kojima vladajuća stranka zaostaje u anketama javnog mnjenja.
Hakeri povezani sa Iranom tvrde da su kompromitovali lični imejl direktora FBI-ja Kaša Patela i na internetu objavili fotografije i druga dokumenta, prenosi Rojters.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da SAD nastoje da preuzmu kontrolu nad gasovodima Severnog toka u Baltičkom moru, koji su oštećeni u nerazjašnjenim eksplozijama u septembru 2022. godine.
Prvi put dok je neki od predsednika SAD još na dužnosti, Ministarstvo finansija priprema da potpis Donalda Trampa bude na svim papirnim novčanicama koje se štampaju.
Komentari 2
Malobabic
*
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar