Na američkom kruzeru 115 ljudi obolelo od norovirusa

Prema podacima američkog Centra za kontrolu i prevenciju bolesti, 115 ljudi je obolelo od norovirusa na kruzeru "Caribbian Princess".
Na američkom kruzeru 115 ljudi obolelo od norovirusa
Foto: Pixabay
Do sada je prijavljeno da su 102 putnika i 13 članova posade oboleli od virusa sa simptomima koji uključuju dijareju i povraćanje, prenosi ABC.
 
Slučajevi su prijavljeni Centru za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) u četvrtak, tokom krstarenja koji traje od 28. aprila do 11. maja.
Brod se trenutno nalazi na severozapadu Atlantskog okeana, na putu ka Puerto Plati u Dominikanskoj Republici, prema podacima "CruiseMapper-a", a planirano je da 11. maja stigne u Port Kanaveral na Floridi.
 
Na brodu se ukupno nalazi 3.116 putnika i 1.131 član posade.
Kompanija "Princess Cruises" je u svom saopštenju potvrdila da je "ograničeni broj pojedinaca prijavio blage gastrointestinalne bolesti tokom putovanja brodom" iz Port Everglejdsa 28. aprila.
 
"Brzo smo dezinfikovali svaki deo broda i dodali dodatnu dezinfekciju tokom putovanja. Po dolasku u Port Kanaveral 11. maja 'Caribbean Princess' će biti podvrgnut sveobuhvatnom čišćenju i dezinfekciji pre nego što krene na sledeće putovanje", navodi se u saopštenju.
 
Norovirus je prilično čest, posebno na brodovima i nije povezan sa trenutnom epidemijom hantavirusa na brodu "MV Hondius", piše ABC.
 
Ovo je četvrta epidemija gastrointestinalnih bolesti prijavljena na kruzeru do sada ove godine, navodi Centar za kontrolu i prevenciju bolesti.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Osto'ja

    11.05.2026 15:46
    Koja,bre,elita?
    Radnička klasa imitira 7 dana ono što gleda na TV.
    Jedu i piju ono što im inače nije svakodnevni meni pa se onda.....
    Noro virus se lako prenosi kontaktom. Kvake,telefoni,rukohvati...a oni su obavezni na brodu, rukovanje....
    Mladji ljudi to prebole za dan,dva...ali stariji mogu i da se napate. Nekada smo to zvali stomačni grip.
  • dacic

    11.05.2026 05:14
    ovi kruzeri ko inkubator zaraze za elitu
    voda oko tebe nema beganja, virus vreba
  • Hm

    10.05.2026 08:37
    Hm
    Isti scenario kao za koronu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Mladi francuski fudbaler se utopio u reci Roni

Mladi francuski fudbaler Kenzo Kis, član rezervnog tima Gengana, preminuo je nakon utapanja u reci Rona tokom toplotnog talasa koji je zahvatio Francusku, saopštile su danas tamošnje vlasti.