Gajović: REM uopšte ne radi loše
U Skupštini Srbije održana je sednica Odbora za kulturu i informisanje, na čijem dnevnom redu je bio izveštaj o radu Ministarstva kulture i informisanja za jul-septembar.
Foto: Pixabay
Pred članovima Odbora je izveštaj predstavio Aleksandar Gajović, državni sekretar Ministarstva kulture i informisanja. Gajović je naveo da se izveštaj odnosi na period od tri meseca i da je njegov utisak da je, kako kaže, izveštaj mogao da bude mnogo obimniji, jer je ministarstvo i u letnjim mesecima radilo punim intezitetom. Poslanicima je uputio apel u ime Ministarstva kulture da se na dnevni red stavi izbor članova Saveta za kulturu, koji i dalje radi u nepotpunom sastavu.
Diskusija je počela nizom pitanja članice odbora iz Demokratske stranke, Vesne Marjanović, koja su se odnosila na stanje u medijima, ali i aktuelnu situaciju u Narodnom pozorištu.
"Danas je Međunarodni dan borbe za okončanje nekažnjivosti zločina nad novinarima i to je samo jedan od povoda da se osvrnemo na dramatičnu situaciju u kojoj se nalazi novinarska profesija, a možda je ovu sednicu trebalo početi upravo od toga. Moje prvo pitanje se odnosi na rijaliti programe i elektronske medije - da li postoji jedinstvena politika prema medijima u Vladi Republike Srbije, jer podsetiću da je ministar kulture izrazio svoj lični stav o tome kakvu rijaliti programi čine štetu, a što je otvorilo polemiku u Vladi i u javnosti. Šta radi REM i zašto Skupština nije videla ni jedan izveštaj REM-a već duže vreme", upitala je Marjanović.
Gajović je odgovorio da u Vladi postoji jedinstven stav što se tiče rijaliti programa, ali da - kako kaže - nije pristalica slobodnog tumačenja događaja.
"Vi ste rekli da su ministar i premijerka bili u potpuno suprotnom pozicijama, a ja to ne mislim. Nije baš tako bilo. Inače, premijerka je bila u pravu kada je rekla da mi nemamo nadležnost, jer mi zaista nemamo nadležnost nad REM-om. Ja uvek jasno kažem da je moje mišljenje da oni ne rade uopšte loše. Ali, naravno, ne moramo da se oko toga svi složimo", kaže Gajović.
Narodno pozorište bilo je takođe u fokusu rasprave na sednici Odbora. Na pitanje šta će Ministarstvo kulture, koje je inače osnivač Narodnog pozorišta, učiniti povodom situacije u kojoj je veliki broj umetnika - kako je rečeno na Odboru - u sukobu sa upravnikom - Gajović kaže da je to problem koji je uzdrmao kulturnu scenu u Srbiji, ali da Ministarstvo preduzima mere.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Iako je državljanin Srbije zamalo ispao kroz prozor tokom leta: Rajaner tvrdi da su njegovi avioni bezbedni
21.07.2026.•
1
Avio-kompanija Rajaner saopštila je da je posada njenog aviona obavila "sjajan posao" nakon incidenta u kojem je jedan putnik zamalo ispao kroz prozor.
Tim "Student zove" počeo sa radom: Očekujte njihov poziv
21.07.2026.•
5
Studenti u blokadi saopštili su da je zvanično počeo sa radom tim "Student zove", kroz koji će u narednom periodu telefonom razgovarati sa građanima.
Petogodišnji dečak se utopio u bazenu u Smederevu
21.07.2026.•
0
Dečak, rođen 2021. godine, utopio se u bazenu u Smederevu.
Javna rasprava o nacrtu Zakona o dobrobiti životinja do 10. avgusta
20.07.2026.•
1
Ministarstvo poljoprivrede otvorilo je javnu raspravu o Nacrtu zakona o dobrobiti životinja, koja će trajati od 20. jula do 10. avgusta.
MUP: Ugašen TikTok nalog "Faraona", traži se uklanjenje i sa Jutjuba
20.07.2026.•
2
TikTok nalog osobe poznate pod nadimkom "Faraon" ugašen je po zahtevu Službe za borbu protiv visokotehnološkog kriminala, a sporni video-sadržaji su uklonjeni, saopštio je MUP.
BROJ PO BROJ: I tako dan za danom
20.07.2026.•
5
Mi smo priredili još jedan zadatak, sad je sve na vama.
Veliki deo staklenog otpada u Srbiji ostaje na deponijama
20.07.2026.•
3
Najveći deo staklenog otpada u Srbiji odlaže se na deponijama, dok je pitanje staklenog otpada u Evropskoj uniji rešeno reciklažom.
Vulin: Pokret socijalista izlazi na izbore na listi gde EU neće moći ni da nas postavi, ni skloni
20.07.2026.•
27
Predsednik Pokreta socijalista Aleksandar Vulin kaže da će ta stranka izaći na predstojeće parlamentarne izbore, ali da za sada ne zna na kojoj listi, jer "ne želi da nekome budu teret zbog stava prema Evropskoj uniji".
Napad Vučića na navodnu studentsku listu: "A od koga on prima platu i čitava armija botova?"
20.07.2026.•
36
Proteklih dana u medijima bliskim vlasti pojavio se spisak imena sa studentske liste, a student Nemanja iz organizacije "Student u svakom selu" rekao je da ovo nije prvi put da mediji objavljuju nezvanične liste.
Valić Nedeljković: Javnost da ima više poverenja da ćemo u dobroj veri rešavati probleme
20.07.2026.•
1
Presedavajuća konstitutivne sednice Saveta Regulatora elektronskih medija Dubravka Valić Nedeljković pozvala je javnost da ima više poverenja da će ovo telo pokušati da u dobroj veri raščisti mnogo zaostalih problema.
Višesatna čekanja na granicama
20.07.2026.•
0
Putnički automobili čekaju četiri sata za izlaz iz Srbije na graničnom prelazu Gradina, dok su zadržavanja na Preševu i Strezimirovcima po dva i po, odnosno dva sata, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).
I Nemanja Matić podneo krivičnu prijavu protiv Kokeze
20.07.2026.•
3
Bivši kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Nemanja Matić podneo je krivičnu prijavu protiv bivšeg predsednika Fudbalskog saveza Srbije (FSS) Slaviše Kokeze za ugrožavanje bezbednosti, piše portal KRIK.
Ministarstvo: Nove instrukcije za sprečavanje širenja afričke kuge svinja
20.07.2026.•
1
Ministarstvo poljoprivrede donelo je danas nove instrukcije za sprečavanje širenja afričke kuge svinja u lovištima i šumama na teritoriji Srbije, koje moraju da odmah budu primenjene.
Uhapšen i drugi osumnjičeni za bacanje bombi na ugostiteljske objekte
20.07.2026.•
1
Policija je uhapsila M.K. (20) iz Beograda, koji je osumnjičen za bacanje bombi na ugostiteljske objekte.
Planirani red vožnje voza za Budimpeštu: Gde se predviđa granična kontrola?
20.07.2026.•
31
Brza pruga od Beograda do Budimpešte, prema najavama trebalo bi da krene sa radom za mesec ili dva.
U planu novi rudnik bakra i zlata u Boru i Zaječaru, moguće preseljenje stanovništva
20.07.2026.•
22
Agencija za prostorno planiranje i urbanizam Srbije oglasila je rani javni uvid povodom izrade Prostornog plana područja posebne namene rudarsko-metalurškog kompleksa Čukaru Peki i Malka Golaja.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar