Danas vanredna sednica Skupštine Kosova, razmatra se odnos sa Srbijom

Vanredna sednica kosovskog parlamenta, na kojoj će na zahtev 42 poslanika biti razmotrena i usvojena rezolucija o dijalogu za normalizaciju odnosa Kosova i Srbije, biće održana danas u 14 časova, odlučilo je Predsedništvo Skupštine Kosova.
To su medijima potvrdili šefovi poslaničkih grupa Demokratske partije Kosova i Socijaldemokratske partije Kosova, Memlji Krasnići i Dardan Sejdiu, navodeći da je postignut konsenzus partija na vlasti i Socijaldemokratske partije Kosova (SDPK).
 
Predlogom rezolucije koja treba da bude usvojena predvidja se da kopredsedavajući kosovske delegacije za dijalog bude i lider SDP Kosova Špend Ahmeti, dok je Vlada za tu funkciju predložila zamenika premijera i lidera Socijaldemokratske inicijative Fatmira Ljimaja.
 
Konsenzus je postignut pošto se sa predlogom rezolucije saglasila i vladajuća Demokratska partija Kosova koja je imala rezervi zbog mogućnosti da njenim usvajanjem predsednik Hašim Tači u dijalogu bude skrajnut u stranu.
 
Nakon usvajanja rezolucije predviđeno je da se razmotri i predlog zakona kojim se definišu ovlašćenja pregovaračke ekipe Kosova. Zakon je predložila SDPK i sa njim su se saglasile i stranke na vlasti.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Ko će glasati za studente?

Istraživanja javnog mnjenja, bar ona koja se ne prepoznaju kao da su pod uticajem režima Aleksandra Vučića, zabeležila su da podrška studentskoj listi raste, dok ona koja se odnosi na režim stagnira.

Pet faktora koji drže cene nekretnina

Tržište nekretnina u Srbiji ušlo je u fazu stabilizacije. Dok kupci čekaju povoljniji trenutak za kupovinu, investitori i dalje nalaze računicu za ulaganje.