Zekić na strani Mitrovića u najglupljem ratu: Razotkriti društvene anomalije poput Bake Praseta
U tabloidnim rovovima Srbije već nekoliko dana unazad vodi se jedan od najbeznačajnijih ratova - onaj između Željka Mitrovića i jutjubera Bake Praseta.
Svaki tabloid je zauzeo svoju stranu, pa su jedni u ružičastim rovovima, a oni drugi u jutjuberskim. To na kojoj su strani uglavnom zavisi i od političkog usmerenja samih tabloida.
Pale su brojne uvrede na obe strane, tačno onakve kakve možete da zamislite da dolaze iz glava Željka Mitrovića i Bogdana Ilića, poznatijeg kao Baka Prase. Brzo su tabloidi preneli i šta je poručio otac popularnog jutjubera, inače sveštenik Nenad Ilić, jer nas je istorija naučila da u svakom ratu svoju ulogu odigra i crkva.
Posmatračka misija u ovom besmislenom ratu, pokrenutom zbog navodnih dugovanja, pa proširenog na razne optužbe i grozote, trebalo bi da bude Regulatorno telo za elektronske medije.
Neko iz ovog tela se konačno i oglasio, nakon najave Željka Mitrovića da će u četvrtak emitovati "dokumentarac" o Baki Prasetu, u kojem će "otkriti kriminalne aktivnosti" ovog jutjubera. Prethodno je Mitrović na svojim platformama emitovao pesmu "Kara Karma Baka Prase" u kojoj se poručuje "izvadite koplje i napad na prasca, udri ga, udri ga, udri, sine, udri ga".
Ipak, Predsednica Saveta REM-a Olivera Zekić smatra da Mitrović ne zloupotrebljava nacionalnu frekvenciju u cilju ličnog obračuna, što je radio i prethodnih godina. Kako poručuje za Danas, REM u ovom slučaju neće ni reagovati.
"Smatram da je od izuzetnog javnog interesa razotkriti društvene anomalije, među kojima je i ta koja se predstavlja kao Baka Prase i ne vidim ništa sporno u emitovanju takvog kontenta, niti zloupotrebu javnog prostora na navedenoj televiziji sa nacionalnom pokrivenošću. Uostalom, kao što je rekao novopostavljeni predsednik skupštinskog Odbora za kulturu i informisanje, gdin Siniša Kovačević, razmišljaću o tome kad se vratim sa odmora", navela je Zekić.
Međutim, ne smatraju svi u REM-u tako. Višnja Aranđelović, jedna od članica Saveta REM-a, u izjavi za Nova.rs, osudila je emitovanje spota o jutjuberu. Ona smatra da Željko Mitrović koristi svoje glasilo za lične obračune.
"Vlasnik Pinka nije jedini medijski gazda u Srbiji koji svoje glasilo koristi za lične obračune, ali Željko Mitrović zaslužuje javnu kritiku jer je od Srbije na korišćenje dobio dragoceno javno dobro. To me je brinulo i tokom razgovora povodom dodele dozvola za nacionalno emitovanje. Možda jedna pesma ne bi zavredila pažnju da razračunavanje sa svakim ko ugrožava i najsitniji Mitrovićev interes nije postao njegov obrazac ponašanja. Ta vrsta ličnog i političkog razračunavanja vlasnika medija sa neistomišljenicima je fenomen u srpskom novinarstvu i prisutan je i na drugim televizijama koje pretenduju da postanu nacionalne", poručila je Aranđelović.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Istraživanje IRI: Srbi podeljeni oko protesta i pravca zemlje, podržavaju saradnju sa Zapadom
05.08.2026.•
0
Nacionalno istraživanje, koje je sproveo Centar za uvid u istraživanje anketa Međunarodnog republikanskog instituta IRI pokazalo je da su Srbi oštro podeljeni oko domaćih pitanja i opšteg pravca kretanja zemlje.
Šta znači Vučićev podatak o 80 odsto opredeljenih: "Jedno su ankete, drugo izlaznost"
05.08.2026.•
0
Govoreći o 80 odsto opredeljenih građana Srbije, Vučić šalje poruku da su karte već podeljene i da nema razloga i prostora da se nešto promeni, čime hrabri svoje i demotiviše kolebljive i neopredeljene birače.
FOTO: Više od 30 vatrogasaca i nekoliko helikoptera gase požar u Deliblatskoj peščari
05.08.2026.•
0
Više od 30 vatrogasaca-spasilaca i nekoliko helikoptera Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) angažovano je na gašenju požara u Deliblatskoj peščari, saopštio je danas resorni ministar Ivica Dačić.
SRCE: Direktor EPS-a obmanjuje javnost, proizvodni kapaciteti nisu dovoljni za potrošnju
05.08.2026.•
0
Resorni odbor opozicione stranke Srbija centar (SRCE) za energetiku i rudarstvo smtra da je generalni direktor EPS Dušan Živković izrekao neistinu da su svi termokapaciteti u pogonu, sem dva, koja su u remontu.
Tužilaštvo traži pritvor za troje osumnjičenih za ubistvo 73-godišnjeg muškarca na Paliluli
05.08.2026.•
0
Beogradsko Više javno tužilaštvo (VJT) je predložilo sudu da odredi pritvor za troje saslušanih osumnjičenih da su 2. avgusta u Beogradu u saizvršilaštvu iz koristoljublja ubili jednog 73-godišnjaka, vlasnika piljarnice.
Pismo mladih iz Srbije i Hrvatske povodom godišnjice od "Oluje": I dalje smo susedi
05.08.2026.•
0
Ovo pismo nastalo je kao rezultat zajedničke razmene mladih iz Srbije i Hrvatske.
Ministar: Izmenama zakona o sistemu obrazovanja reafirmišemo vaspitnu ulogu škole
05.08.2026.•
0
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković rekao je danas da je cilj Nacrta izmena i dopuna Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja (ZOSOV) unapređivanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja.
Marketinški stručnjak: Vučićev sajt "Ko si, bre, ti" bio trik za jednodnevnu upotrebu
05.08.2026.•
3
Markentiški stručnjak Igor Avžner izjavio je da je sajt "Ko si, bre, ti", koji je pokrenut na inicijativu predsednika Srbije Aleksandra Vučića, bio markentiški trik za jednodnevnu upotrebu.
Tužiteljka Paunović sprema 40 tužbi za povredu časti i ugleda
05.08.2026.•
5
Tužiteljka u penziji Jasmina Paunović rekla je danas FoNetu da njen pravni tim priprema tužbe protiv svih koji su, kako je navela, iznošenjem neistina i manipulacijama narušili njen ugled i čast.
U Srbiji trenutno aktivno više od 2.350 5G baznih stanica
05.08.2026.•
1
U Srbiji su trenutno aktivne 2.354 5G bazne radio-stanice (gNodeB) koje omogućavaju velike brzine prenosa podataka, brži odziv mreže i unapređeno korisničko iskustvo.
Bojana Maljević objavila celo pismo namenjeno studentima
05.08.2026.•
1
Glumica Bojana Maljević objavila je celo pismo koje je poslala studentima, navodeći da ono nije bilo namenjeno javnosti, ali je dospelo u javnost.
Državljani Sirije sa Interpolove poternice uhapšeni u Beogradu
05.08.2026.•
0
Beogradska policija uhapsila je državljane Sirije A. B. (32) i F. B. (32), za kojima je bila raspisana međunarodna Interpolova poternica.
Slankamenac: Ekstremne vrućine gotovo uništile useve, očekuje se pad prinosa kukuruza, soje i suncokreta
05.08.2026.•
7
Predstavnik Inicijative za opstanak poljoprivrednika Mileta Slankamenac izjavio je da su ekstremno visoke temperature i dugotrajan izostanak padavina gotovo uništili ovogodišnje useve.
Nekada Vučić govorio "Ne dam Gazivode", a sada Srbi sa Kosova ostali bez objekata i podrške Beograda
05.08.2026.•
32
Za Srbe Gazivode, za Albance Ujmani - jezero koje je ponovo stvar spora i sukoba, ovog puta lokalnih Srba i kompanije "Ibar - Lepenac" koja i dalje pokušava da preuzme objekte oko jezera.
Kamion usmrtio dvojicu radnika na novom putu Šabac-Loznica
05.08.2026.•
3
Dvojica radnika firme "Signal Sombor", koja se bavi postavljanjem i održavanjem saobraćajne signalizacije, poginula su jutros u teškoj saobraćajnoj nesreći na brzoj saobraćajnici Šabac-Loznica.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - imamo i poklon
05.08.2026.•
17
Novi 021.rs dnevni kviz u kom vas darujemo je pred vama.
Direktor EPS-a: Građani da racionalnije troše struju, to neće ugroziti njihov komfor
05.08.2026.•
23
Generalni direktor Elektroprivrede Srbije Dušan Živković apelovao je da građani u narednom periodu racionalnije troše električnu energiju.
SSP: Tužilaštvo da otvori istragu o raspolaganju državnim vilama
05.08.2026.•
4
Poslanici SSP-a zahtevaju od TOK i antikorupcijskog odeljenja VJT da hitno otvore istragu o raspolaganju državnim vilama, stanovima i placevima kojima je upravljao državni DIPOS od dolaska SNS na vlast 2012. godine.
Rasim Ljajić o odnosu sa SNS: Da je sve u redu među nama, ne bi mi neopravdano smenili pet funkcionera
05.08.2026.•
26
"Za moju ostavku na mestu predsednika Socijaldemokratske partije Srbije, Aleksandar Vučić je saznao iz medija. Toliko o tome da se radi o nekom zakulisnom dogovoru sa SNS."
Komentari 25
kruska
R49
Hublo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar