Siniša Laković iz Eko-udruženja "Jastreb" Priboj kaže da je procena da ima 10.000 kubika smeća i sve što se izvadi prevozi se u pretovarnu stanicu na Bistrici, a odatle se prevozi na regionalnu deponiju u Užice.
"Nadamo se da ćemo za deset do 15 dana uspeti da saniramo ovo, a sa svakim povećanjem Lima dobijamo i novu količinu smeća", rekao je Laković.
Kako je Laković ranije rekao za Blic, otpad koji se skuplja u Potpećkom jezeru ne potiče sa teritorije Priboja, a opet Pribojci najviše trpe i najviše se angažuju oko čišćenja jezera.
Gretomire sedi jedan. Prvo se informiši pa onda piši komentare.
Voleo bih baš da vidim tvoj doprinos i korisne radnje lopatom. Verujem da ih nema, ali eto, da pitam.
Greta se bori za automobile na baterije, i ostale industrije profitabilne odredjenoj grupi ljudi.
Briga je za plastiku u jezeru na Limu... Eventualno da je iskoristi kao marketing.
Da joj je stalo do stvarnih poboljsanja, manje bi filozofirala, vise skupljala lopatom smece. I ostale naporne, ali korisne radnje.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Više javno tužilaštvo u Beogradu predložilo je sudiji za prethodni postupak Višeg suda da raspiše poternicu za N.K. zbog sumnje da je 22. juna ubio D. V. i ugrozio još četiri osobe u ugostiteljskom objektu na Voždovcu.
Sve i kada bi bilo apsolutno tačno da je simulirana upotreba zvučnog topa, simulacijom nečega ne možete da izvršite ni krivično delo terorizma, ni krivično delo oružane pobune, ni napada na ustavno uređenje.
Incidenti tokom studentskih i građanskih protesta pokazali su sistemski obrazac nasilja policije tokom 2025. godine i prekomernu upotrebu sile prema mladima.
Kompanija Ekspo 2027 danas je, reagujući na navode o zastrašivanju i ometanju novinara Centra za istraživačko novinarstvo ispred sedišta te kompanije, saopštila da prema njihovim saznajima nije bilo nedoličnog ponašanja.
Redovni član SANU i profesor Hemijskog fakulteta u Beogradu Radomir Saičić izjavio je da je "svima jasno" da je vlast 15. marta koristila nelegalno zvučno oružje protiv studenata i svih okupljenih građana.
Kompanija "Er Srbija" je uvela prvi "Door Trainer" za avione erbas A319 i A320, kojim se omogućava realistično i bezbedno uvežbavanje procedura rukovanja vratima aviona, kako u redovnim operacijama, tako i u vanrednim.
Miodrag Marković, zamenik glavnog javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, najavio je da će u slučaju upotrebe "zvučnog topa" na studentsko-građanskom protestu procesuirati četiri grupe ljudi.
Tokom održavanja skupa Srpske napredne stranke od petka 26. juna od 4 sata ujutro do 29. juna do 4 sata ujutro, doći će do zatvaranja za saobraćaj pojedinih ulica u Beogradu.
Nezavisno udruženje novinara Srbije izrazilo je zabrinutost zbog incidenta koji se dogodio 23. juna ispred sedišta kompanije Ekspo u Beogradu, kada su tri nepoznata muškarca prišla novinarima CINS-a.
Udruženje "Moja Srbija" uputilo je danas novi dopis ministru turizma i omladine Huseinu Memiću i zatražilo je da se odmah puste u opticaj vaučeri za odmor u Srbiji.
Direktor i vlasnik kompanije "KFT Senator Treasury G.T.7 Dva" iz Subotice Ranko Mimović rekao je danas da je uputio urgentno pismo predsedniku uprave Gasproma Alekseju Mileru.
AikBank, najveća domaća privatna banka u Srbiji, donirala je 65.000 evra humanitarnoj organizaciji SOS Dečija sela za podršku ranjivim grupama i osnaživanje porodica u krizi.
Ambasada Srbije u Karakasu saopštila je da, prema saznanjima kojima raspolaže, u zemljotresima koji su pogodili Venecuelu među srpskim državljanima i licima sa dvojnim državljanstvom nema stradalih niti povređenih.
Komentari 6
Hell-Bent Flyer
Voleo bih baš da vidim tvoj doprinos i korisne radnje lopatom. Verujem da ih nema, ali eto, da pitam.
Gretomir
18.01.2023 • 12:39
Greta se bori za automobile na baterije, i ostale industrije profitabilne odredjenoj grupi ljudi.
Briga je za plastiku u jezeru na Limu... Eventualno da je iskoristi kao marketing.
Da joj je stalo do stvarnih poboljsanja, manje bi filozofirala, vise skupljala lopatom smece. I ostale naporne, ali korisne radnje.
Prijatan dan.
Hell-Bent Flyer
Srbija je najzagađenija država u Evropi sa neverovatnim brojem deponija i Černobilskim vazduhom ali važno je popljuvati Gretu.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar