
Gašić izneo retrospektivu događaja, telo devojčice još uvek nije pronađeno
Ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić potvrdio je danas da su zbog ubistva dvogodišnje Danke Ilić uhapšena dvojica radnika JKP "Vodovod" Bor i da je potraga za njom završena.

Foto: 021.rs
Za telom se još uvek traga zbog informacija da je ono 28. marta prebačeno sa deponije na drugu lokaciju.
Rekao je da su dvojica muškaraca udarila kolima devojčicu Danku, a da ih je kad su je ubacili u gepek, ubrzo potom zaustavio njen otac koji ih je pitao da li su je videli. Oni su mu odgovorili da dete nisu videli.
Prema njegovim rečima, osumnjičeni su otkriveni nakon što je praćenjem GPS-a službenog automobila, utvrđeno da su 150 metara u blizini kuće porodice Ilić, gde je dvogodišnja Danka nestala, prešli za pet minuta.
Gašić je na konferenciji za novinare detaljno rekonstruisao taj dan.
"Majka devojčice je u 13.10 došla sa decom iz Bora. Ona se igrala sa decom u dvorištu i fotografisala ih. Mužu je u 13.22 poslala fotografije dece. Sin joj je tražio vodu koja je bila u kolima na par metara udaljenim, a dok je otišla do kola, shvatila je da Danke nema. U 13.41 je pozvala muža, policiju u 13.45, muž je došao u 13.55, a policija je stigla u 13.59 i odmah krenula u potragu", rekao je ministar Bratislav Gašić.
U 18.57 časova aktiviran je sistem Pronađi me, za hitno obaveštavanje javnosti, podseća ministar Gašić.
Policija je kretanje majke preko telefona pratila od izlaska iz stana, upoređujući sva moguća lica koja su prolazila u to vreme tu trasu.
Takođe su proveravali kada je nastala fotografija i koliko je dete bilo van vidokruga majke.
Više puta su, rekao je, objašnjvali zašto se sistem "Pronađi me" ne oglašava odmah, te da se većina dece pronađe vrlo brzo.
"Od 13.45 do 13.52 Danka je izašla iz dvorišta i kretala se asfaltom, što potvrđuju dva očevica. Takođe, majka je oko 13.50 videla beli auto i muško lice pored njega. Ispostavilo se da je reč o vozilu u kome su bili osumnjičeni. Osumnjičeni su bili na radnom zadatku na proveravanju šahte. Kasnije je zabeleženo da su se oni kraj kuće zaustavili oko 13.50, što se poklapa sa nestankom male Danke", rekao je Gašić.
On je dodao da su se tu zadržali dva i po minuta, zarad potrebe toaleta.
"Kada su krenuli, devojčicu su udarili na 30, 40 metara od mesta zaustavljanja. Autom je upravljao D.D. dok je S.J, suvozač, izašao iz automobila, otvorio vrata i telo devojčice koja je bila bez svesti prebacio preko alata", naveo je ministar.
Prema njegovim rečima, osumnjičeni D. D. je udario devojčicu kolima, iz kojih je zatim izašao S. J, koji je "prebacio telo devojčice u zadnji teo vozila".
On je kazao i da je automobil u kojima su se nalazili osumnjičeni, u 13.57 sati zaustavio otac, da bi ih pitao da li su videli devojčicu, "na sta su odgovorili negativno".
"O hladnokrvnosti S. J. govori to što je istog dana otišao u Banjsko polje da traži devojčicu, svestan da je on usmrtio", rekao je Gašić.
Tokom potrage, kako je naveo, korišćeni su snimci sa deset kamera sa privatnih kuća, dok je kompletno njihovo kretanje u službenom vozilu borskog "Vodovoda" zabeleženo GPS-om.
"Tog dana ušlo je 17 vozila, a samo dva su izašla van teritorije Banjskog polja", kazao je Gašić.
On je rekao i da su dvojica osumnjičenih poligrafski ispitani i da je vozač automobila imao zakasnelu reakciju, a suvozač je imao reakciju, da su oduzeta sva tri automobila, odakle je uzeto sve što je potrebno za forenziku.
"Njih dvojica su nas odveli na deponiju, ali imamo saznanja da se jedan vratio 28. marta i da je prebacio telo na drugu lokaciju. Jedan na drugog prebacuju krivicu", rekao je Gašić.
Više javno tužilaštvo u Zaječaru saopštilo je da je S. J. (50) i D. D. (50), radnicima JKP "Vodovod" u Boru, određeno zadržavanje zbog sumnje da su počinili teško ubistvo u saizvršilaštvu.
To je napomenuo i Gašić.
"Pripadnici MUP-a nakon desetodnevne provere uhapsii su S.J (50) i DD (50) zaposlene u JKP Vodovod Bor osumnjičene da su 26. marta autom ubili dvogodišnju Danku Ilić i telo bacili na deponiju. Počinioci su priznali delo i detaljno opisali zločin. Njima je određeno zadržavanje do 48 časova", rekao je Gašić na konferenciji za novinare.
Gašić je u svoje i u ime MUP-a porodici Ilić izjavio saučešće.
Telo dvogodišnje devojčice još uvek nije pronađeno.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Advokat Ninić: Antić i Momčilović se brane sa slobode, Matović u kućnom pritvoru
04.09.2025.•
0
Nekadašnji predsednik Vojnog sindikata Srbije Novica Antić i ratni veteran Branko Momčilović Majkan braniće se sa slobode, saopštio je advokat Ivan Ninić.
Vučić se u pismu fon der Lajen žalio na studente: Pokažite snimke iz garaže Vlade, poručio advokat Ivanović
04.09.2025.•
0
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pisao je 21. avgusta predsednici Evropske komisije Ursuli fon der Lajen.
Poslanici EP u utorak o protestima i upotrebi sile protiv demonstranata u Srbiji
04.09.2025.•
0
Poslanici Evropskog parlamenta raspravljaće u utorak, 9. septembra, o protestima i upotrebi sile protiv demonstranata u Srbiji sa predstavnicima Saveta i Komisije, saopšteno je na portalu Evropskog parlamenta.
Vlada usvojila predlog dopuna Zakona o izvršenju i obezbeđenju: Evo šta izvršitelji ne mogu oduzeti
04.09.2025.•
0
Vlada Srbije usvojila je na današnjoj sednici predlog izmena i dopuna Zakona o izvršenju i obezbeđenju kojim se precizira šta i pod kojim uslovima ne može biti predmet izvršenja.
Poverenica: Pokrenuti postupci zbog potencijalne diskriminacije pojedinih prosvetnih radnika
04.09.2025.•
0
Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković izjavila je da su, nakon pritužbi pojedinih prosvetnih radnika zbog potencijalne diskriminacije na osnovu političkog ili sindikalnog delovanja, pokrenuti postupci.
Nova.rs: Vlada stavila van snage Aneks 5 ugovora o rekonstrukciji pruge Beograd-Kelebija
04.09.2025.•
0
Vlada Srbije je na današnjoj sednici navodno usvojila predlog ministarke Aleksandre Sofronijević, da se van snage stavi Zaključak o usvajanju Aneksa 5 rekonstrukcije pruge od Beograda do granice Srbije i Mađarske.
Picula: EU nije jasno osudila prisustvo Vučića i Fica na vojnim paradama autokratskih režima
04.09.2025.•
0
Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Tonino Picula izjavio je da Evropska unija nije jasno osudila prisustvo predsednika Srbije Aleksandra Vučića i slovačkog premijera Roberta Fica na vojnoj paradi u Kini.
Bivša službenica OEBS-a na Kosovu optužena za špijunažu: "Poverljiva dokumenta obezbeđivala za BIA"
04.09.2025.•
0
Specijalno tužilaštvo Kosova podiglo je pred Osnovnim sudom u Prištini optužnicu protiv okrivljene Jelene Đukanović, bivše službenice Organizacije za evropsku bezbednost i saradnju, za krivično delo "špijunaža".
Vojni avioni i helikopteri od sutra nadleću širi centar Beograda u sklopu priprema za vojnu paradu
04.09.2025.•
0
Vazduhoplovi Vojske Srbije će od sutra, 5. septembra, nadletati područje Beograda u okviru priprema za vojnu paradu "Snaga jedinstva", koja će biti održana 20. septembra.
Dačić i Fon Bekerat razgovarali u Beogradu o sprovođenju Poglavlja 24
04.09.2025.•
4
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić sastao se u Beogradu sa novoimenovanim šefom Delegacije Evropske unije u Srbiji, Andreasom fon Bekeratom.
Studenti se "malo zaglavili": "Sami mogu mnogo, ali ne mogu sve"
04.09.2025.•
12
Svi akteri pobune moraju da rade na zajedničkom frontu, ocenili su kolumnista Peščanika Dejan Ilić i docent na Filozofskom fakultetu u Nišu i poslanik Zeleno-levog fronta Rastislav Dinić.
Lančani sudar četiri vozila u tunelu Laz, jedna osoba lakše povređena
04.09.2025.•
1
Javno preduzeće "Putevi Srbije" saopštilo je da se u tunelu Laz u 10.26 časova dogodila saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovala četiri putnička motorna vozila, a u kojem je jedna osoba lakše povređena.
Niš prvi grad koji je dobio lokalni odbor Vučićevog Pokreta za narod i državu
04.09.2025.•
5
Niš je postao prvi grad u Srbiji u kom je formiran lokalni odbor Pokreta za narod i državu čiji je osnivač Aleksandar Vučić.
Ministarstvo spoljnih poslova Slovenije: Vučić i Macut nisu ni bili pozvani na Bledski forum
04.09.2025.•
9
Predsednik i premijer Srbije Aleksandar Vučić i Đuro Macut nisu ni bili pozvani na Bledski strateški forum, saopštilo je slovenačko Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova.
Zaposleni na Vazduhoplovnoj akademiji u Beogradu od petka obustavljaju rad
04.09.2025.•
1
Zaposleni na Vazduhoplovnoj akademiji u Beogradu najavili su da će od petka, 5. septembra obustaviti rad zbog nezakonitih odluka Ministarstva prosvete.
Brnabić tvrdi da su prosvetarima porasle plate 140 odsto: "Da je tako, nastavnici bi živeli na Dedinju"
04.09.2025.•
29
"Da je tako kako predstavlja Ana Brnabić prosvetni radnici bi živeli na Dedinju", kaže Dušan Kokot, predsednik Nezavisnog sindikata prosvetnih radnika Srbije.
Vučić: Moji protivnici ni đuture ne bi mogli da me pobede, pa i da ukradu pola miliona glasova
04.09.2025.•
18
Predsednik države Aleksandar Vučić izjavio je da u ovom trenutku ne vidi kako bi njegovi politički protivnici mogli da pobede na izborima i to "svi đuture, taman da ukradu 500.000 glasova".
Transparentnost: Ustavni sud od početka 2024. ne reaguje na neustavnu odredbu u zakonu o "Expo 2027"
04.09.2025.•
0
Ustavni sud od januara 2024. godine nije razmotrio inicijativu Transparentnosti Srbije da oglasi neustavnom odredbu Zakona o posebnim postupcima radi realizacije "Ekspo Beograd 2027".
Vladimir Đukanović: Ćacilend bio ključan u pobedi nad obojenom revolucijom
04.09.2025.•
40
Član Predsedništva SNS Vladimir Đukanović ocenio je da je formiranje Ćacilenda bio ključ u pobedi nad obojenom revolucijom - "iskra koja je zapalila otpor".
Vučić nakon razgovora sa Si Đinpingom: "Srbija i Kina su čelični prijatelji"
04.09.2025.•
8
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izrazio je zahvalnost predsedniku Kine Si Đinpingu na srdačnoj dobrodošlici u Pekingu i podršci koju Kina kontinuirano pruža Srbiji, uz poruku da su dve zemlje "čelični prijatelji".
Komentari 33
Lemi
The Lalosh
Ako tome dodate alkohol onda bukvalno od ničega može da dođe do velike tragedije.
Međutim, posle nekog vremena stanje šoka prođe i savest proradi kod većine ljudi. Šta se ovoj dvojici posle desilo da nisu došli svesti ko to zna...
Nest
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar