Vučić osudio napad na državljane Hrvatske u Pančevu

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je oštro osudio napad na hrvatske državljane u Pančevu, ocenivši taj izgred nedopustivim i nečim što se ne sme događati u budućnosti.
Vučić osudio napad na državljane Hrvatske u Pančevu
Foto: 021.rs
"Prvo da kažem da je to nedopustivo. Najoštrije osuđujem i oni koji su to učinili moraju da odgovaraju", rekao je Vučić u Mostaru gde je prisustvovao otvaranju Međunarodnog sajma privrede Mostar 2024.
Kako prenosi Hina, Vučić je rekao da su ga o tom incidentu izvestili iz hrvatske delegacije koju predvodi premijer Andrej Plenković.
 
"Nigde kod nas i u regionu takve stvari ne smeju da se događaju", dodao je.
Vučić je rekao i da je potrebno jačati međusobno poverenje i graditi odnose s više iskrenosti u "hrvatsko-srpskim i bošnjačko-srpskim odnosima".
 
Četvorica hrvatskih mladića napadnuta su, a dvojica i teško pretučena 13. aprila u Pančevu. Napadnuta su i dvojica Srba koji su stali u obranu hrvatskih mladića, navodi Hina.
 
Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova Hrvatske tim povodom je uputilo Srbiji oštar protest.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • gosn mikica

    17.04.2024 09:16
    jeste
    tako su i hrvati kad su bacali u more...
  • Plaćač poreza

    17.04.2024 07:02
    Vučić svojom navijačkim uličarskim ponašanjem je promoter nasilja, podela, sukoba već 30 godina. Zajedno sa Šešeljem je podsticao svako nasilje i nacionalni sukob. Sa Vučićem i Dačićem nema budućnosti, pomirenja i napretka za Srbiju. Srbija sa njima stoji u devedesetih godinama prošlog veka. On u stvari obožava nasilje ali nad slabijim od sebe. Pred jačim puzi.
  • Ssy

    17.04.2024 06:34
    Šta kaže Monti Pajton?
    Osoba koja se služi gomilom batinaša, osuđuje nasilje.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Koliko je pismenih u Srbiji?

Od ukupnog broja stanovnika Srbije uzrasta 15 i više godina, 53,1 odsto završilo je srednju školu, 22,4 odsto je steklo više ili visoko obrazovanje, 17,8 odsto je završilo osnovnu školu.