Tužilaštvo predložilo kaznu za maloletnike osumnjičene za ubistvo brata potpredsednika Vlade FBiH
Odeljenje za maloletnike Višeg javnog tužilaštva u Beogradu predložilo je sudu izricanje krivične sankcije za ubistvo brata potpredsednika vlade Bosne i Hercegovine.
Foto: 021.rs
Oni su Veću za maloletnike Višeg suda u Beogradu predložili izricanje sankcije za dvojicu 16-godišnjaka zbog krivičnog dela teško ubistvo u saizvršilaštvu.
Zločin se desio 26. marta u dečijem parku na Voždovcu, kada su osumnjičeni pretukli Đorđa Mijatovića, brata potpredsednika Vlade Federacije BiH Vojina Mijatovića, koji je od zadobijenih povreda preminuo nekoliko dana kasnije.
Kako se navodi u saopštenju VJT, jednom od dvojice maloletnika je predloženo izricanje krivične sankcije i zbog krivičnog dela učestvovanje u tuči u saizvršilaštvu, koje se desilo 25. decembra 2023. godine.
Tužilaštvo je predložilo sudu da obojici maloletnika produži pritvor.
Ističu da je predlog za izricanje krivične sankcije podnet u skladu sa Zakonom o maloletnim učiniocima krivičnih dela i krivično-pravnoj zaštiti maloletnih lica.
Kako piše Politika, u skladu sa zakonom, tužilaštvo nije predložilo sudu koju kaznu da izrekne, a o visini krivične sankcije odlučiće sud nakon sprovedenog dokaznog postupka.
Osumnjičeni se terete da su Đorđu Mijatoviću naneli teške telesne povrede od kojih je preminuo u bolnici, a njima za ovo krivično delo preti kazna do 10 godina maloletničkog zatvora.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Spasojević: Rejting vladajuće stranke više ne garantuje da će pobediti na izborima
24.06.2026.•
2
Profesor Fakulteta političkih nauka Dušan Spasojević ocenio je da vladajuća Srpska napredna stranka nastoji da izbegne izbore zato što njen rejting više ne garantuje pobedu.
Koliko će tema EU uticati na zaokruživanje na glasačkom listiću?
24.06.2026.•
9
Stvari zasad stoje tako da će na i dalje neraspisane vanredne parlamentarne izbore izaći opozicioni blok koji računa na podršku proevropskih glasača.
Nove izmene tehničkog pregleda: Uvodi se unifikovani sistem
24.06.2026.•
1
Obnova registracije automobila i dalje predstavlja jedan od najvećih godišnjih troškova za vlasnike vozila u Srbiji, a vozače uskoro očekuju i značajne promene u načinu obavljanja tehničkih pregleda.
Prevarom iz budžeta Jagodine "izvukla" 1,3 miliona dinara
24.06.2026.•
0
J. A. (40) iz Beograda, koja je odgovorno lice dva udruženja iz Jagodine, uhapšena je zbog prevare u službi.
Vučević: Skup u subotu će biti najava svega onoga u šta naprednjaci veruju i za šta se zalažu i bore
24.06.2026.•
15
Predsednik SNS Miloš Vučević izjavio je da je moguće da će predsednik Srbije Aleksandar Vučić na skupu u subotu na platou kod Skupštine Srbije izneti naziv liste sa kojom će naprednjaci izaći na izbore.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - tu je i poklon
24.06.2026.•
6
Novi 021.rs dnevni kviz u kom vas darujemo je pred vama.
VIDEO: U audiju "divljao" po motoputu kod Zemuna, vozio 203 km/h
24.06.2026.•
3
Saobraćajna policija je sinoć oko 22 časa u Zemunu presretačem zaustavila U. Ž. (28) koji je upravljao vozilom marke "audi" brzinom od 203 km/h, na delu motoputa gde je ograničenje brzine 100 km/h.
Srbija druga u regionu po količini zagađenja koje ispuštaju termoelektrane
24.06.2026.•
7
Emisije zagađenja u Srbiji, BiH, Kosovu i Severnoj Makedoniji, osam godina pošto su standardi kontrole zagađenja stupili na snagu prema Ugovoru o energetskoj zajednici, bile su 6,6 puta veće od dozvoljenog.
Nemački list o Srbiji: Zemlja stogodišnjaka i strasnih pušača, jedan Novosađanin ima 135 godina - kako?
24.06.2026.•
15
U Srbiji navodno naročito mnogo ljudi doživi više od 100 godina. Da li je to zaista tako, pita se autor teksta u dnevnom listu "Augzburger algemajne" Tomas Rozer.
Poslanici Skupštine Srbije i danas zasedaju vanredno, na dnevnom redu i zakon o presađivanju organa
24.06.2026.•
0
Poslanici Skupštine Srbije nastaviće danas vanredno zasedanje raspravom po amandmanima na Predlog zakona o presađivanju ljudskih organa.
Novoosnovana opoziciona Platforma za evropsku Srbiju: Šta ona donosi?
24.06.2026.•
45
Udruživanje dela proevropskih stranaka povuklo je sa sobom brojna pitanja. Od toga kako će to uticati na izborne kalkulacije drugih aktera, samog uspeha udružene opozicije, do uticaja na studentski pokret.
Slučaj "zvučni top": Advokat traži objavu dokaza, tvrdi da zapisnici ne potvrđuju navode tužilaštva
23.06.2026.•
8
Dva slučaja poslednjih dana povezana su odlukama Višeg javnog tužilaštva.
Organizacije civilnog društva: Zahtevamo hitno pozivanje UN misije za utvrđivanje činjenica o zvučnom topu
23.06.2026.•
3
Četrnaest organizacija civilnog društva izrazilo je duboku zabrinutost zbog smera u kojem se kreću istražne radnje o incidentu od 15. marta 2025. godine, koje od nedavno preduzima Više javno tužilaštvo u Beogradu.
Beba povređena u dvorištu kod Grocke
23.06.2026.•
0
U naselju Begaljica kod Grocke, jednogodišnja beba je povređena u porodičnom dvorištu.
Jedanaestogodišnje dete među troje povređenih u sudaru kod Niša
23.06.2026.•
0
Dvojica muškaraca i jedanaestogodišnje dete povređeni su u sudaru tri automobila danas oko 18 časova na putu Niš-Svrljig, navode u Policijskoj upravi u Nišu.
Urednik Srbin.info saslušan u policiji zbog slučaja zvučni top
23.06.2026.•
4
Portal vesti Srbin.info je objavio da je njegov glavni i odgovorni urednik Dejan Zlatanović danas u policiji "saslušan u svojstvu građanina u slučaju 'zvučni top' " i potom je "napustio policijske prostorije".
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar