Devojka koja je kolima udarila studentkinju sumnjiči se za pokušaj teškog ubistva
Više javno tužilaštvo odredilo je zadrzavanje za M.S i njoj se na teret stavlja krivično delo teško ubistvo u pokušaju.
M.S. je danas kolima udarila studentkinju u ulici Jurija Gagarina.
Po nalogu dežurnog javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu biće određeno zadržavanje do 48 sati za M. S. (25) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo teško ubistvo u pokušaju tokom studentskih blokada u Ulici Jurija Gagarina na Novom Beogradu, piše N1.
M.S. je, kako se sumnja, krivično delo izvršila upravljajući automobilom marke "citroen", tako što je iz mesta na kojem je stajalo vozilo usled blokade, pokrenula vozilo i njime udarila dve osobe, od kojih je jedna zadobila povrede glave.
Na snimcima se vidi da je devojka koja je učestvovala u protestu i bila redarka, stajala ispred vozila, nakon čega je dvadesetčetvorogodišnja M. S. dala gas i odbacila studentkinju koja je pala na zemlju.
Nepoznati vozač automobilom je udario studentkinju u Ulici Jurija Gagarina na Novom Beogradu, kada se zaleteo vozilom na okupljene građane.
— TV N1 Beograd (@n1srbija) January 24, 2025
Video: @novarsonline pic.twitter.com/gKcU2Jbja8
Danas nešto pre 15 sati u bloku 70, M.S. je udarila studentkinju u Ulici Jurija Gagarina na Novom Beogradu, pošto se zaletela vozilom na okupljene građane.
Policija u civilu koja je bila uz učesnike protesta na Novom Beogradu zaustavila je ženu koja je pokušala da pobegne.
Povređena devojka se nalazi na dijagnostici u UKCS na dijagnostici.
Ranije danas, policija je "oštro demantovala navode koji su se pojavili na društvenim mrežama" da je autobus sa pristalicama SNS udario studentkinju na Autokomandi.
"Navedena objava nije tačna. Policija ovom prilikom još jednom apeluje da se objavljivanjem netačnih vesti ne izaziva panika", navodi se u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Marta Kos: Zabrinuti smo zbog stanja u Srbiji, razmatramo isplatu iz Plana rasta
20.04.2026.•
0
Evropa i dalje razmatra da li će Srbiji isplatiti novac njoj namenjen iz Plana rasta, jer je veoma zabrinuta zbog stanja u Srbiji, objavila je Marta Kos na sastanku Odbora za spoljne poslove Evropskog parlamenta (AFET).
Umanjeni računi za struju, gas ili grejanje za 193.000 domaćinstava
20.04.2026.•
0
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović rekla je da su za 193.000 domaćinstva sa statusom energetski ugroženog kupca umanjeni računi za struju, gas ili grejanje 20 do 60 odsto tokom grejne sezone.
FOTO Carinici zaplenili luksuznu robu vrednu šest miliona dinara: Dijamante, tompuse, rolekse...
20.04.2026.•
1
Carinski službenici su tokom proteklog vikenda sprečili krijumčarenje neprijavljene robe čija ukupna vrednost prelazi iznos od šest miliona dinara.
Vreme: Pregovori o kupovini N1 - čelnik investicione grupe povezan sa Orbanom
20.04.2026.•
4
Investiciona grupa Alpak kapital, vlasnica mreže kanala Juronjuz, uveliko je u pregovorima da kupi N1, Novu S, Danas, Radar i druge medije koji pripadaju Junajted grupi.
FOTO Marta Kos nakon sastanka sa rektorom Đokićem: Cenim njegovu posvećenost
20.04.2026.•
5
Komesarka za proširenje Evropske unije Marta Kos saopštila je da ceni posvećenost rektora Univerziteta u Beogradu Vladana Đokića u odbrani autonomije i dostojanstva te visokoškolske ustanove.
Vučić: Do Đurđevdana ili koji dan posle znaće se kad će biti izbori
20.04.2026.•
6
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da veruje da će se do Đurđevdana (6. maja) ili koji dan posle znati kada će biti vanredni parlamentarni izbori u Srbiji.
Šapić: Voleo bih da se most na Savi zove "Novi srpski most"
20.04.2026.•
8
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić izjavio je da sutra počinje izmeštanje svih instalacija u okviru pripreme izgradnje novog tunela na Bulevaru despota Stefana.
Reljić: Ulazak balkanskih zemalja koštao bi EU do 10 evra godišnje, ali nema ambicije za proširenjem
20.04.2026.•
2
Stručnjak za spoljne poslove i pitanja Evropske unije Dušan Reljić rekao je da bi prijem kandidata sa Zapadnog Balkana koštao od 10 centi do 10 evra godišnje.
Brnabić: Sumnjam da će Marta Kos tražiti zamrzavanje novca, stigao nacrt miljenja Venecijanske komisije
20.04.2026.•
18
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da ne smatra da će Evropska komesarka za proširenje Marta Kos tražiti zamrzavanje fondova za Srbiju.
Vlada naložila: Svi državni organi kad pripremaju zakone moraju da ih usklade sa EU propisima
20.04.2026.•
1
Vlada Srbije naložila je svim državnim organima da u pripremi zakona ili podzakonskih akata posebnu pažnju posvete njihovoj usklađenosti sa pravnim tekovinama EU.
Ogranak kineske firme koji gradi Nacionalni stadion oslobođen optužbi za ilegalne radnike - nije pravno lice
20.04.2026.•
5
Prekršajni sud u Beogradu oslobodio je beogradski ogranak firme "Power China International Group Limited" optužbi da je angažovala četvoricu kineskih radnika bez radnih dozvola na izgradnji Nacionalnog stadiona.
EU će zamrznuti 1,5 milijardi evra namenjenih Srbiji
20.04.2026.•
61
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos danas će na sednici Spoljnopolitičkog odbora Evropskog parlamenta (AFET) objaviti da će EU zamrznuti paket od 1,5 milijardi evra namenjenih Srbiji zbog "Mrdićevih zakona".
Rektor Đokić se sastaje sa Martom Kos, razgovaraće o protestima, situaciji na univerzitetima...
20.04.2026.•
8
Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić sastaće se danas sa evropskom komesarkom za proširenje Martom Kos u njenom kabinetu u Briselu.
Za sedam dana pojačane kontrole otkriveno 40.000 prekršaja prekoračenja brzine
20.04.2026.•
4
Otkriveno je oko 40 hiljada slučaja prekoračenja dozvoljene brzine tokom sedam dana pojačane kontrole saobraćaja, rekao je za Tanjug pukovnik Dejan Stević iz Uprave saobraćajne policije.
Danas je Pobusani ponedeljak ili Vaskrs za mrtve - ovo su običaji i verovanja
20.04.2026.•
0
Srpska pravoslavna crkva obeležava Pobusani ponedeljak, odnosno "Vaskrs za mrtve", dan kada se uređuju grobovi i kada se na groblja iznose farbana jaja.
Skupština Srbije nastavlja raspravu o 40 tačaka dnevnog reda
20.04.2026.•
0
Poslanici u Skupštini Srbije nastaviće danas Drugu redovnu sednicu prolećnog zasedanja.
Vučić nastavlja konsultacije oko izbora, na redu Alternativa za promenu i Ujedinjena seljačka stranka
20.04.2026.•
2
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastaviće danas konsultacije sa predstavnicima stranaka.
Istorijski arhiv Beograda popunjen, odbijaju se zahtevi za prijem građe
19.04.2026.•
3
U Istorijskom arhivu Beograda više nema prostora za skladištenje dokumentacije, pa se zahtevi za prijem građe svakodnevno odbijaju, kazao je direktor te ustanove Dragan Gačić.
Avžner: Izbori u Mađarskoj su pokazali kako se autokratama "izlazi na crtu"
19.04.2026.•
10
Izbori u Mađarskoj su pokazali kako se autokratama "izlazi na crtu", izjavio je marketinški stručnjak Igor Avžner.
Komentari 16
TsiBB
ko zeli da napreduje
Udbaška Džamahirija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar