Novi postupak protiv policajke koja je objavila informacije o Vučićevom kumu: "Cilj da je ućutkaju"
Policijska uprava u Valjevu pokrenula je disciplinski postupak protiv majorke policije Katarine Petrović, zbog toga što je, kako navode, bez odobrenja i samoinicijativno, gostovala na N1.
Foto: Screenshot (Youtube/Politika Srbije/N1)
"Katarina Petrović je dana 17.12.2024. godine, bez odobrenja i samoinicijativno istupila u sredstvima javnog informisanja tako što je bila gost emisije Dan uživo, emitovane na televiziji N1 u 18.59 časova i tom prilikom koristeći se autoritetom starešine istupila u ime majora policije i izjavila: Policija je instrumentalizovana od strane vlasti i ne vrši svoju funkciju a to je zaštita građana", navodi se u saopštenju policije.
Kako kažu, a prenosi N1, to je izazvalo štetne posledice po ugled Ministarstva jer je "takvim tvrdnjama opisala MUP kao politizovanu i protivpravnu instituciju što je moglo da izazove i narušavanje poverenja građana u rad Ministarstva i što predstavlja ponašanje koje je suprotno članu 31. stav 1. tačka 3. Pravilnika o načinu ponašanja i ličnom izgledu policijskih službenika i drugih zaposlenih u MUP-u".
Branko Ivković, advokat policajke Katarine Petrović, rekao je da je PU Valjevo i sada uradila identičnu stvar kao i prehodnog puta kada je pokrenula postupak protiv nje, a sve sa ciljem da se ona ućutka i prestane da govori istinu. On podseća i da će u junu biti tačno dve godine od pokretanja prvog postupka koji nije gotov, kao i da je sve vreme policajka Petrović pod suspenzijom.
"I u ovom, novom pokretanju disciplinskog postupka protiv Katarine Petrović sve je isto kao i prošli put. Nastavlja se pritisak na nju, oni jednostavno ne žele da odustanu od namere da je ućutkaju", rekao je za N1 advokat Ivković.
On navodi da je policija postupak pokrenula zbog jedne rečenice, a koju je Katarina Petrović izigovorila u decembru 20214. godine u emisiji "Dan uživo" na N1.
"Ona je tada rekla - policija je instrumentalizovana od strane vlasti i ne vrši svoju funkciju a to je zaštita građana. Katrina će i sada izneti odbranu, ali ja podsećam da će sada u julu biti dve godine od prvog disciplinskog postupka koji je pokrenut protiv nje i koji još uvek nije okončan. Očigledna je namera policije posle svakog njenog pojavljivanja i iznošenja ličnog stava u javnosti. Njena gostovanja se pomno prate. Ona ima pravo da javno iznese svoj lični stav u vezi celokupne situacije i to pravo ima po Ustavu i zakonu. Kakvu dozvolu da traži i od koga kada je Katarina Petrović još uvek pod suspenzijom", rekao je advokat.
Navodi da je jedina razlika u novom u odnosu na prethodno rešenju o pokretanju dispilinskog postupka protiv majorke Katarine Petrović u "njenoj rečenici - šta je izjavila, datumu kada je to izjavila, kao i u imenu emisije u kojoj je gostovala".
"Sve drugo je potpuno isto", zaključio je Ivković.
Katarina Petrović je majorka policije koja je učinila dostupnim izveštaj da je Nikola Petrović, kum predsednika Srbije Aleksandra Vučića, pod dejstvom alkohola i kokaina vozeći skupoceni automobil 6. marta 2023. izazvao saobraćajnu nezgodu na Dedinju u kojoj su povređene dve žene. Zbog toga je protiv nje podneto disciplinsko rešenje jer, navodno, nije postupila po pravilima službe.
Disciplinski proces je protiv Katarine Petrović pokrenut i zbog izjava datih tokom gostovanja u emisiji "Iza vesti" na N1 24. septembra prošle godine i tokom gostovanja u emisiji "Dan uživo" 28. novembra.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Evropska komisija upozorila Srbiju zbog kupovine kineskih raketa
13.03.2026.•
2
Evropska komisija (EK) prenela je Srbiji da njen evropski put zahteva jasne strateške izbore i uključuje "izbegavanje strateških zavisnosti koje nisu u skladu s tim ciljem".
Đurđević Stamenkovski: Srbi na Kosovu dobiće podršku kroz socijalne programe i narodnu kuhinju
13.03.2026.•
3
Ministarka za rad, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski ocenila je da bi potpuna primena Zakona o strancima na Kosovu ugrozilo položaj Srba koji nemaju kosovska dokumenta.
Vučić uporedio studentski pokret sa režimom Pola Pota i talibanima
13.03.2026.•
8
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uporedio je danas, na predizornom skupu Srpske napredne stranke (SNS) u Aranđelovcu, studentski pokret sa režimom Pola Pota u Kambodži i avganistanskim talibanima.
Na srpskim putevima godišnje pogine oko 500 ljudi: Najčešći uzrok - neprilagođena brzina
13.03.2026.•
0
Neprilagođena brzina je glavni uzrok smrtonosnih udesa u domaćem drumskom saobraćaju, a svake godine na srpskim putevima pogine oko 500 ljudi, kaže pomoćnik direktora Agencije za bezbednost saobraćaja Mirko Koković.
Vujić o studentskom protestu 15. marta: "Svetla tačka novije srpske političke istorije"
13.03.2026.•
4
Veliki studentski protest 15. marta 2025. godine u Beogradu je jedna svetla tačka novije srpske političke istorije, a ne propuštena šansa, kaže docent na Fakultetu političkih nauka Marko Vujić.
Vučić: Veliki značaj što je Patrijarh Porfirije uputio pismo Vatikanu i svetskim liderima
13.03.2026.•
6
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je veoma važno što je Patrijarh Srpske pravoslavne crkve Porfirije uputio pismo Vatikanu, kao i ostalim svetskim zvaničnicima, povodom primene Zakona o strancima na Kosovu.
MUP: Krivične prijave zbog falsifikovane robe vredne 8,7 miliona dinara
13.03.2026.•
0
Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije saopštilo je danas da će podneti krivične prijave protiv jedne osobe iz Loznice i dvoje bugarskih državljana, zbog sumnje da su prodavali falsifikovanu i robu zaštićenih robnih mar
Policija ušla u prostorije studentske liste u Aranđelovcu zbog dolaska Vučića
13.03.2026.•
15
Policijski inspektori su uz asistenciju službenih pasa danas popodne ušli u prostorije studentske liste u Aranđelovcu, zahtevajući od njih da ih napuste zbog prolaza "osobe visokog prioriteta" kroz tu ulicu.
Paketi solidarne pomoći penzionerima od 20. marta u udruženjima penzionera
13.03.2026.•
4
Podela paketa solidarne pomoći penzionerima u Srbiji počeće 20. marta u gradskim i opštinskim udruženjima penzionera, najavio je danas Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje.
Policija u Preševu zaplenila više od 4.600 elektronskih cigareta i aromatizovanih tečnosti
13.03.2026.•
0
Policija u Preševu zaplenila je od N.N. (35) 4.638 elektronskih cigareta i aromatizovanih tečnosti, vrednosti 5,5 miliona dinara.
Patrijarh u pismu svetskim liderima: Zakon o strancima ugrožava Srbe i pravoslavne svetinje na Kosovu
13.03.2026.•
20
Patrijarh srpski Porfirije uputio je pisma svetskim liderima i UN pozivajući ih da iskoriste autoritet kako bi Priština obustavila primenu diskriminatorskog zakona o strancima.
Zlatko Kokanović pušten da se brani sa slobode
13.03.2026.•
10
Aktivista udruženja "Ne damo Jadar" i poljoprivrednik Zlatko Kokanović pušten je iz Kazneno-popravnog zavoda Šabac da se brani sa slobode.
Lončar: Svi na listama čekanja biće operisani u narednih godinu i po dana
13.03.2026.•
23
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je da liste čekanja postoje u svim zdravstvenim sistemima, ali da Srbija ima plan da ih u značajnoj meri smanji u narednom periodu.
ANEM: Alo i Informer kupili i TV Kikinda i RTV Golija
13.03.2026.•
3
Ćerka firma izdavača tabloida Alo i Informer, Best Media Team, kupila je osmi i deveti lokalni medij od početka ove godine.
Vučić kaže da se Srbija "priprema za napad" Hrvatske, Albanije i Kosova: "Čekaće trenutak"
13.03.2026.•
141
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da se Srbija "priprema za napad" Albanije, Hrvatske i Kosova.
Mladić i devojka stradali u nesreći kod Ugrinovaca
13.03.2026.•
2
Dve osobe stradale su sinoć u saobraćajnoj nesreći kada je automobil sleteo sa puta kod Ugrinovaca.
Vučić: Otkad sam ja premijer i predsednik države - nema ratova, sukoba, destabilizacije
12.03.2026.•
56
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić kazao je da od kada je bio na poziciji premijera i sada kada je predsednik država nije ušla u rat, nema sukobe i nema destabilizaciju.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - još jedna tura
12.03.2026.•
16
Još jedan 021.rs dnevni kviz je pred vama.
Muškarac uhapšen na ulazu u Srbiju: U vozilu mu pronašli "zolje"
12.03.2026.•
4
Tridesetšestogodišnji V. Ć. uhapšen je na graničnom prelazu Badovinci zbog posedovanja arsenala oružja.
Godinu dana od navodnog zvučnog topa u Beogradu: Dokle je stigla istraga?
12.03.2026.•
24
Tog 15. marta 2025. godine je u Beogradu održan studentski protest, a ostaće upamćen po navodnom korišćenju soničnog uređaja tokom odavanja pošte poginulima u Novom Sadu. Istraga se od tada do danas nije puno pomakla.
Komentari 30
Kiki
Toni
Miroslav
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar