Počinje prijava za turističke vaučere
Prijava građana za vaučere za odmor u Srbiji počinje danas, 17. aprila u 8 časova na šalterima pošta.
Vrednost vaučera je 10.000 dinara, a u prvom ciklusu biće podeljeno njih 30.000.
Krajnji rok za korišćenje vaučera je 20. novembar ove godine.
Građani uz prijavu stavljaju na uvid ličnu kartu ili pasoš, potvrdu o rezervaciji kao i odgovarajuću potvrdu o sticanju prava, a to je za penzionere original penzijskog čeka, penzionerska kartica ili rešenje o ostvarenom pravu na penziju.
Inostrani penzioneri stavljaju na uvid originalni dokument, overeni izvod, potvrdu i slično, koji izdaje banka sa teritorije Srbije, a koji potvrđuje novčani priliv po osnovu ostvarenog prava na penziju.
Stariji od 65 godina, koji nemaju penziju prilažu potpisanu izjavu da ne ostvaruju pravo na penziju, na obrascu koji se objavljuje na sajtu Ministarstva turizma i omladine i Pošte Srbije.
Zaposleni čija primanja ne prelaze 80.000 dinara mesečno prilažu original potvrde o zaposlenju i zaradi isplaćenoj u mesecu koji prethodi mesecu u kome se podnosi prijava, a koju izdaje poslodavac ili originalni platni listić za zaradu isplaćenu u mesecu koji prethodi mesecu u kome se podnosi prijava za vaučer.
Što se studenata tiče oni prilažu original potvrde visokoškolske ustanove o statusu studenta prvog, drugog ili trećeg stepena, za tekuću godinu, a za ostale kategorije nije obavezno dostavljanje nikakvih dokaza.
Ukoliko za maloletnu ili poslovno nesposobnu osobu, koja ispunjava uslove za dobijanje vaučera, prijavu podnosi zakonski zastupnik, dakle roditelj, odnosno staratelj, uz prijavu se prilaže odgovarajući dokaz o statusu zakonskog zastupnika.
Iz Pošte Srbije naglašavaju da vaučer može koristiti samo osoba na čije ime vaučer glasi a ukoliko ukupna cena pružene usluge smeštaja prelazi iznos vaučera, korisnik će doplatiti razliku.
Obrazac za prijavu koja se sa pratećom dokumentacijom podnosi na šalterima pošta može se preuzeti sa sajta www.mto.gov.rs ili www.posta.rs.
Onima koji steknu pravo na vaučer, Ministarstvo turizma i omladine će preko Pošte Srbije dostaviti vučere lično na adresu u vidu vrednosnog pisma.
Do sada se oko 3.500 ugostitelja prijavilo za prijem turističkih vaučera, a mahom su u pitanju ugostiteljski objekti u Vrnjačkoj Banji, Sokobanji, Vrdniku, Banji Koviljači, na Zlatiboru, Kopaoniku i Divčibarama. Spisak svih možete pronaći na sajtu Ministarstva turizma.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Aktivista iz Resnika podneo krivičnu prijavu protiv osoba koje je prepoznao kao napadače
04.05.2026.•
1
Aktivista Zbora beogradske opštine Rakovica, za kojeg građani i aktivisti tvrde da je otet i pretučen dok je lepio nalepnice "Studenti pobeđuju", podneo je krivičnu prijavu protiv osoba koje je prepoznao kao napadače.
Đurđević Stamenkovski: Srbija će u ovoj godini usvojiti zakon o nestalim licima
04.05.2026.•
8
Ministarka za rad Milica Đurđević Stamenkovski najavila je da će u 2026. godini biti usvojen zakon o nestalim licima.
Policija kontrolisala više od 4.800 autobusa i vozača pre kretanja na ekskurzije
04.05.2026.•
0
Ministarstvu unutrašnjih poslova od početka 2026. godine prijavljeno je više od 3.600 ekskurzija, dok su pripadnici saobraćajne policije izvršili kontrolu ukupno 4.844 autobusa i vozača autobusa.
Sudar autobusa i automobila u Sopotu, osmoro povređenih
04.05.2026.•
0
Osam osoba povređeno je u sudaru autobusa i automobila koji se jutros oko 7.40 časova dogodio na putu Đurinci - Sopot.
VST odlučio: Ponovo šalje tužiteljku Gordanu Janićijević u Evrodžast
04.05.2026.•
0
Visoki saveta tužilaštva (VST) odlučio je na današnjoj sednici da tužiteljku Gordanu Janićijević uputi kao tužioca za vezu pri Evrodžastu.
Srbija dobila još jednu političku stranku - Radničku partiju
04.05.2026.•
13
Srbija je dobila još jednu političku stranku - u Registar partija upisana je Radnička partija Željka Veselinovića.
Hrvatska za strane radnike uvodi obavezu poznavanja jezika - kakva je situacija u Srbiji
04.05.2026.•
1
U Srbiji danas radi bar 100.000 stranih radnika, od gradilišta do uslužnih delatnosti, ali kada nema zajedničkog jezika, postavlja se pitanje kako se objašnjavaju pravila rada, bezbednosti i prava zaposlenih.
Srpska vlast i strah da će EU "zavrnuti slavinu": "Mrdićevim zakonima obrukali i sebe i Srbiju"
04.05.2026.•
9
Najava ministra za evropske integracije Nemanje Starovića da će preporuke Venecijanske komisije u vezi sa "Mrdićevim zakonima" biti u potpunosti primenjene, otvara pitanje da li su se čelnici vlasti uplašili.
Apostolović: Ne postoji formalna odluka o zamrzavanju sredstava EU za Srbiju
04.05.2026.•
3
Šef Operativnog tima za pristupanje EU i glavni pregovarač Danijel Apostolović izjavio je da ne postoji formalna odluka o zamrzavanju sredstava EU za Srbiju.
Tri godine od masovnog ubistva u Duboni i Malom Orašju: Ubijeno devetoro mladih, ranjeno njih 12
04.05.2026.•
2
Navršavaju se tri godine od kako je u selima Malo Orašje i Dubona kod Mladenovca Uroš Blažić iz automatske puške ubio devet i teško ranio 12 ljudi, zbog čega je pravosnažno osuđen na kaznu zatvora od 20 godina.
Pre 46 godina umro Josip Broz Tito
04.05.2026.•
11
Neprikosnoveni lider socijalističke Jugoslavije Josip Broz Tito umro je 4. maja 1980. godine, a na čelu zemlje, od 1963. Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije, nalazio se punih 35 godina.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - koliko znate?
03.05.2026.•
16
Još jedan 021.rs dnevni kviz je pred vama.
Kobiljski na završnom delu komemoracije za Ribnikar: "Traženjem pravde čuvamo sećanje"
03.05.2026.•
2
Završni deo programa celodnevnog komemorativnog skupa povodom treće godišnjice masovnog ubistva u beogradskoj Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" održan je kod spomenika Desanki Maksimović na Velikom Tašmajdanu.
Bez gužvi na granicama Srbije i naplatnim stanicama auto-puteva
03.05.2026.•
3
Nema zadržavanja na graničnim prelazima Srbije i naplatnim stanicama auto-puteva za sve kategorije vozila, saopštio je večeras Auto-moto savez Srbije.
Grk vozio kod Bujanovca 236 kilometara na čas, zaustavljen presretačem
03.05.2026.•
0
Tridesetpetogodišnji državljanin Grčke danas popodne zaustavljen je kod Bujanovca jer je vozio brzinom od 236 kilometara na čas na auto-putu gde je ograničenje brzine 130 kilometara na čas.
Državljanin Kine nudio mito na aerodromu "Nikola Tesla": U pasoš ubacio novac
03.05.2026.•
13
Pedesetdevetogodišnji državljanin Kine Y.B. uhapšen je zbog sumnje da je ponudio mito da bi izbegao graničnu kontrolu na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu.
Zašto je memorijalni centar za Ribnikar još uvek u pripremi: "Proces nije zakočen, traži se najbolje rešenje"
03.05.2026.•
2
Članica Radne grupe Vlade Srbije za izgradnju memorijalnog centra posvećenog sećanju na žrtve masovnog ubistva u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" Aleksandra Ivanković izjavila je danas da taj proces nije zakočen.
Đilas: Vučić hoće izbore u julu da smanji izlaznost, računa na godišnje odmore
03.05.2026.•
39
Predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas ocenio je danas da je jedini razlog zbog kojeg bi predsednik Srbije Aleksandar Vučić raspisao izbore za 12. jul mala izlaznost.
UNS: Novinari u Srbiji rade u atmosferi nalik ratnoj zoni
03.05.2026.•
1
Predsednik Udruženja novinara Srbije (UNS) Živojin Rakočević rekao je danas da je to udruženje zabeležilo 261 slučaj ugrožavanja novinara tokom prošle godine.
Beograd odustao od EP u atletici 2028: Prioritet Ekspo, Šlezija domaćin
03.05.2026.•
10
Šlezija će biti domaćin Prvenstva Evrope u atletici od 3. do 8. juna 2028. godine, odlučeno je na sastanku Saveta Evropske atletike održanom u Birmingemu.
Komentari 6
Platon
Ana
Dane
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar