Kažnjena policajka Katarina Petrović koja je objavila informacije o Vučićevom kumu
Majorka policije Katarina Petrović iz Valjeva proglašena je odgovornom za, kako je navedeno, teške povrede službene dužnosti rešenjem disciplinske komisije Policijske uprave u Valjevu.
Njoj je izrečena disciplinska mera - novčana kazna u iznosu od 30 odsto od mesečne osnovne zarade, uvećane za minuli rad, u trajanju od tri meseca.
Njen advokat Branko Ivković tim povodom je rekao da se agonija Katarine i njene porodice i dalje nastavlja, ali da ona nikada neće odustati od istine ma koliku cenu morala da plati.
"Posle skoro dve godine trajanja disciplinskog postupka, sudskih presuda u kojima je utvrđeno da majorka policije Katarina Petrović nije iznosila u javnost bilo kakve poverljive dokumente ni podatke, nakon pritisaka koji se svakodnevno nastavljaju, ponovo smo dobili rešenje disciplinskog organa PU Valjevo kojim je ona oglašena odgovornom da je učinila teške povrede službene dužnosti", kaže advokat Ivković, prenosi N1.
Policajka Katarina Petrović uhapšena je 2023. godine zbog, kako je navedeno u optužnici, odavanja tajnih podataka u slučaju saobraćajne nesreće, koju je izazvao kum predsednika Srbije Nikola Petrović.
Viši sud ju je oslobodio, a Apelacioni sud potvrdio oslobađajuću presudu.
Protiv Katarine Petrović je već vođen jedan disciplinski postupak ali je prva odluka disciplinske komisije poništena da bi sada u novom postupku bila proglašena odgovornom.
Katarina je bila optužena, pa oslobođena, za odavanje službene tajne, jer je dala javnosti na uvid da je Nikola Petrović, kum predsednika Vučića, prilikom saobraćajnog udesa bio pod uticajem nedozvoljenih supstanci.
"U međuvremenu, predmet kuma Petrovića je, gle čuda, zastario, a progon Katarine Petrović, koja je i dalje suspendovana sa posla, se nastavlja", naveo je ranije nedeljnik Vreme.
U poslednjoj disciplinskoj prijavi je bilo navedeno da je Petrović, koristeći autoritet starešine policije u činu majora, bez dozvole i samoinicijativno, gostovala u emisiji "Dan uživo" televizije N1.
Kako se navodi u prijavi, ona je tom prilikom rekla: "Policija je instrumentalizovana od strane vlasti i ne vrši svoju funkciju, a to je zaštita građana!", i dodaje se da to izazvalo štetne posledice po ugled policije što se smatra teškom povredom radne dužnosti.
Prijavu je potpisao načelnik PU Valjevo, a u pouci o pravnom leku piše da protiv ovog rešenja nije dozvoljena žalba.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Patrijarh Porfirije: Naše društvo potresaju sukobi koji prete da nas liše blagoslova Svetog Save
24.10.2025.•
1
Patrijarh Srpske pravoslavne crkve (SPC) Porfirije pozvao je vernike u Novom Pazaru da žive u veri, međusobnoj slozi i jednodušnosti.
Bivša rektorka Univerziteta u Beogradu: Građani i EU žele da znaju imena sa studentske liste
24.10.2025.•
13
Bivša rektorka Univerziteta u Beogradu Ivanka Popović izjavila je da su studenti u blokadi trenutno najveća politička grupacija u zemlji.
Brnabić: Šatorsko naselje ispred skupštine predstavlja slobodu okupljanja
24.10.2025.•
9
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da poslanici nisu evakuisani zbog pucnjave ispred parlamenta jer niko nije očekivao da bi takav incident mogao da se dogodi.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - nema odustanja
24.10.2025.•
7
Još jedan 021.rs dnevni kviz je tu za vas.
Barajevo: Nakon svađe 75-godišnjak pucao prema kući, kod njega pronađene i ukradene stvari
24.10.2025.•
0
Beogradska policija uhapsila je M.T. (75), osumnjičenog za ugrožavanje sigurnosti i nedozvoljeno posedovanje oružja.
Na zabranjeni antimigrantski skup došlo nekoliko desetina ljudi, razišli se nakon upozorenja policije
24.10.2025.•
1
Na beogradskom Trgu repulike večeras se, u manjim grupama, okupilo nekoliko desetina građana koji su se razišli nakon što ih je policija upozorila da je skup protiv migranata zabranjen.
VIDEO: Studenti iz Novog Pazara stigli na Divčibare
24.10.2025.•
0
Studenti koji već devet dana pešače iz Novog Pazara ka Novom Sadu stigli su na Divčibare, gde im je priređen doček.
AMSS: Vozači da budu oprezni zbog magle pored reka i povremene kiše
24.10.2025.•
0
Auto moto savez Srbije (AMSS) je upozorio vozače da budu oprezni jer niska oblačnost na planinskim prevojima i magla pored reka i u kotlinama otežava vidljivost.
Centar za društvenu stabilnost: Skupovi protiv blokada sutra u tri grada
24.10.2025.•
5
Protesti "građana koji se protive blokadama" biće održani sutra u tri grada.
Policija pretresa kuću vozača kombija koji prati studente iz Novog Pazara
24.10.2025.•
12
Vozaču kombija u pratnji studenata DUNP koji pešice idu do Novog Sada, koji je sinoć zaustavljen nadomak Kosjerića, trenutno policija pretresa kuću u Smederevskoj Palanci.
Određen pritvor osumnjičenom za napad u Ćacilendu
24.10.2025.•
0
Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana V.A. (70) osumnjičenom da je 22. oktobra ispred Doma Narodne skupštine ranio M.B, a potom benzinom polio i zapalio šatore koji se nalaze ispred zgrade parlamenta.
Uhapšeno pet saobraćajnih policajaca zbog primanja mita
24.10.2025.•
6
Pet saobraćajnih policajaca iz Policijske stanice Raška uhapšeno je zbog sumnje da su od vozača dobijali novac da im ne bi pisali kazne.
Studenti kreću biciklima iz Beograda na komemorativni skup u Novom Sadu
24.10.2025.•
4
Studenti u blokadi beogradskih fakulteta krenuće, između ostalog, i biciklima na komemorativni skup koji se u Novom Sadu održava 1. novembra.
"Lafarž" dobija subvenciju od 10 miliona evra: Za izgradnju fabrike u Obrenovcu
24.10.2025.•
5
Vlada Srbije dodeliće 10,6 miliona evra beočinskoj fabrici cementa "Lafarž", koja je deo Holcim grupe.
Šef Delegacije EU: Nezavisni mediji u Srbiji i dalje pod političkim i ekonomskim pritiskom
24.10.2025.•
5
Sloboda medija i uređivačka nezavisnost ostaju ključni izazovi u Srbiji, izjavio je novoimenovani šef Delegacije Evropske unije Andreas fon Bekerat.
FOTO: Studenti iz Novog Pazara nastavili šetnju iz Kosjerića
24.10.2025.•
1
Novopazarski studenti danas nastavljaju svoju šesnaestodnevnu šetnju i oni su krenuli iz Kosjerića.
Viktor Orban i Aleksandar Vučić dobitnici ovogodišnje nagrade Fondacije Pastor Ištvan
24.10.2025.•
11
Upravni odbor Fondacije Pastor Ištvan dodelio je ovogodišnju nagradu mađarskom premijeru Viktoru Orbanu i predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Uhapšena trojica zbog pronevere u privrednoj delatnosti
24.10.2025.•
1
Tri osobe uhapšene su zbog sumnje da su izvršile krivično delo pronevera u obavljanju privredne delatnosti.
Preminuo Velizar Đerić
24.10.2025.•
1
Bivši ministar sporta u Vladi Savezne Republike Jugoslavnije Velizar Đerić preminuo je u Beogradu u 73. godini.
Uhapšen Damjan Knežević iz "Narodnih patrola" zbog pretnje da će se obračunati sa ljudima u Pionirskom parku
24.10.2025.•
21
Damjan Knežević iz "Narodnih patrola" uhapšen je zbog sumnje da je javno pozivao na obračun s ljudima koji borave u Pionirskom parku i obračun sa migrantima.
RTS raspisao konkurs za novog direktora: Draganu Bujoševiću ističe drugi mandat
24.10.2025.•
8
Radio-televizija Srbije raspisala je konkurs za imenovanje generalnog direktora ove javne medijske ustanove, objavljeno je na portalu RTS i u dnevnom listu Politika.
Komentari 48
Fića
Kakva Pravda, kakvi bakrači...?!
новосађан
Часни нам требају.
sale
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar