Skupština Srbije zaseda u utorak: Na dnevnom redu i tačka o zakonima o medijima
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić sazvala je peto vanredno zasedanje Narodne skupštine Srbije u četrnaestom sazivu, na zahtev 137 narodnih poslanika, za utorak, 10. jun.
Foto: 021.rs
Sednica će početi u 10 časova u Domu Narodne skupštine, a na dnevnom redu će se naći 46 tačaka.
Na dnevnom redu je Predlog zakona o ostvarivanju prava iz Alimentacionog fonda, Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o utvrđivanju garantne šeme i subvencionisanju dela kamate kao mera podrške mladima u kupovini prve stambene nepokretnosti, Predlog zakona o izmenama i dopuni Zakona o elektronskim medijima.
Među predlozima je i Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o javnim medijskim servisima, Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o javnom informisanju i medijima.
Pred narodnim poslanicima će se naći i Predlog zakona o zaštiti vazduha, Predlog zakona o izmeni Zakona o Centralnoj evidenciji stvarnih vlasnika, kao i Predlog zakona o zaduživanju Republike Srbije kod NLB Komercijalne banke a.d. Beograd za potrebe finansiranja projekta izgradnje auto-puta, deonica Beograd–Zrenjanin–Novi Sad.
Zatim, Predlog zakona o davanju garancije Srbije u korist OTP banke Srbija akcionarsko društvo Novi Sad, Banke Poštanska štedionica, akcionarsko društvo, Beograd, i Banca Intesa a.d. Beograd po osnovu zaduženja Elektrodistribucije Srbije d.o.o. Beograd, u vezi sa projektom unapređenja distributivne mreže.
Među međunarodnim sporazumima je i Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma između Vlade Srbije i više država o ukidanju viza za nosioce diplomatskih i službenih pasoša.
Predlog zakona o potvrđivanju Ugovora o kreditnom aranžmanu kupca, Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma o zajmu (Drugi zajam za razvojnu politiku zelenog rasta u Republici Srbiji) između Srbije i Međunarodne banke za obnovu i razvoj.
Predlog zakona o potvrđivanju Aneksa 1 Sporazuma između Vlade Srbije i Vlade Francuske o aktivnostima Francuske agencije za razvoj i institucije PROPARCO u Srbiji.
Poslanici bi trebalo da razmotre i godišnje izveštaje Zaštitnika građana, Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti i Poverenika za zaštitu ravnopravnosti za 2022, 2023. i 2024. godinu.
Predviđeno je da poslanici razmotre i izveštaje o radu Državne revizorske institucije, Agencije za sprečavanje korupcije, Fiskalnog saveta i Komisije za kontrolu državne pomoći za 2024. godinu.
Na dnevnom redu je i Predlog zaključka povodom predstavljanja Izveštaja Evropske komisije o Republici Srbiji za 2024. godinu, predlog odluke o prestanku funkcije predsednika Saveta Državne revizorske institucije i izboru novog, te razmatranje liste kandidata za izbor predsednika Komisije za kontrolu državne pomoći.
Poslanici će razmotriti i predlog da za potpredsednicu Skupštine bude izabrana narodna poslanica Dunja Simonović Bratić, a trebalo bi da se izjasne i o izmenama odluka o članovima u različitim odborima i sastavu međunarodnih delegacija.
Na dnevnom redu će biti i Predlog odluke o izmeni i dopuni Odluke o izboru članova i zamenika članova odbora Narodne skupštine Srbije, koji su podnele poslanička grupa Aleksandar Vučić – Srbija ne sme da stane i poslanička grupa Ivica Dačić – Socijalistička partija Srbije (SPS).
Takođe, na dnevnom redu je i Predlog odluke o izmeni Odluke o sastavu stalnih delegacija Narodne skupštine Srbije u međunarodnim parlamentarnim institucijama.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Brnabić: Dođe mi da plačem i kukam kad vidim kako se blokaderi raduju zbog Generalštaba
17.12.2025.•
0
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da joj "dođe da plače i kuka" kada vidi kako su "blokaderi raduju što je Srbija ostala bez investicija i gubi na imidžu kao pouzdana" zbog odustajanja Džarada Kušnera.
Zbog manjka nastavnog kadra predloženo: Omogućiti penzionisanim prosvetarima da ponovo predaju
17.12.2025.•
0
Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije je ministru Dejanu Vuku Stankoviću uputila inicijativu da se u uslovima izraženog nedostatka nastavnog kadra omogući privremeno radno angažovanje penzionisanih nastavnika.
FOTO Sudar kamiona i automobila na obilaznici kod Gornjeg Milanovca: Jedna osoba stradala
17.12.2025.•
0
Jedna osoba je poginula u saobraćajnoj nesreći koja se jutros 8.40 časova dogodila na obilaznici kod Gornjeg Milanovca poginula je jedna osoba.
Bojazan da će umesto Kušnera doći drugi investitor za Generalštab: Da li je Srbija sad zaista u gubitku?
17.12.2025.•
0
Povlačenje Affinity Partners Džareda Kušnera iz projekta Generalštaba ne znači da neće doći neki drugi investitor da nastavi projekat, a "već je krenulo da se priča o tome".
Leoni u Malošištu i zvanično prestao sa radom: Bez posla ostalo 1.900 radnika
17.12.2025.•
1
Fabrika Leoni u Malošištu i zvanično je prestala sa radom.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja, a tu je i poklon
17.12.2025.•
2
Novo izdanje 021.rs u kojem vas darujem je pred vama.
Džefri Saks: Dogovor Rusije i SAD mogao bi da donese olakšanje i Srbiji, mogla bi da odahne
17.12.2025.•
0
Ekonomista i profesor Univerziteta Kolumbija Džefri Saks izjavio je da bi dogovor između Vladimira Putina i Donalda Trampa mogao da donese olakšanje i Srbiji, te da bi i ona tad mogla da "odahne".
Ponovo raspisan konkurs za generalnog direktora RTS-a
17.12.2025.•
0
Radio-televizija Srbije (RTS) raspisala je novi konkurs za izbor generalnog direktora, nakon što na prvom konkursu nijedan od kandidata nije dobio dovoljan broj glasova.
Počelo ponovljeno glasanje na jednom izbornom mestu u Sečnju
17.12.2025.•
0
Biračko mesto broj osam u naselju Jarkovac, u opštini Sečanj, na kom se danas ponavlja glasanje na izborima za odbornike Skupštine opštine Sečanj, otvoreno je u 7 časova.
Italijanska Republika: Srpska vlast u nevolji zbog Trampove kule, korišćeni lažni dokumenti
17.12.2025.•
5
Italijanski list Republika piše da je srpska vlast u nevoljama zbog projekta Trampova kula, zato što su korišćeni lažni dokumenti da bi se za to srušila jedna istorijska palata.
Ministri EU zaključili o Srbiji: Još ništa od otvaranja klastera tri
17.12.2025.•
4
Savet za opšte poslove Evropske unije (GAC) pozdravio je činjenicu da integracija u EU ostaje strateški cilj Srbije, ali očekuje da će Srbija to jasnije pokazati delima i rečima.
Gardijan: Vučić preti odmazdom nakon što su osujećeni planovi za Generalštab
17.12.2025.•
9
Srpski autoritarni predsednik Aleksandar Vučić zapretio je odmazdom nakon što su planovi za beogradsku Trampovu kulu osujećeni, preneo je britanski list Gardijan na svom sajtu.
Evroposlanik: Vučićeva poruka da niko neće biti na samitu EU može se shvatiti kao šamar
17.12.2025.•
31
Ako je poruka predsednika Srbije Aleksandra Vučića da ni on niti bilo ko iz Srbije neće prisustvovati samitu EU i Zapadnog Balkana konačna, to bi EU mogla da shvati kao šamar.
Preduzetnik bez dozvole vadio pesak i šljunak iz Južne morave
17.12.2025.•
3
Niška policija uhapsila je vlasnika preduzetničke radnje I. N. (67) zbog neovlašćenog bavljenja delatnošću, nedozvoljene proizvodnje, nepreduzimanja mera zaštite životne sredine i oštećenja životne sredine.
Poljoprivrednik iz Klenja najavio štrajk glađu: Tvrdi da je bez subvencija ostao zbog podrške studentima
17.12.2025.•
4
Gazdinstvo poljoprivrednika Nemanje Lackovića iz Klenja (kod Bogatića) stavljeno je u pasivni status, zbog čega će mu biti uskraćene sve subvencije za proizvodnju i zbog čega će on danas stupiti u štrajk glađu.
Počinje predizborna kampanja na Kosovu za vanredne parlamentarne izbore
16.12.2025.•
0
Od sutra do 27. decembra u ponoć na Kosovu će trajati predizborna kampanja za vanredne parlamentarne izbore zakazane za 28. decembar ove godine.
Srbija neće prisustvovati samitu EU o Zapadnom Balkanu
16.12.2025.•
11
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da sutra, u sredu 17. decembra, neće prisustvovati samitu EU o Zapadnom Balkanu koji je sazvao predsednik Evropskog saveta Antonio Košta.
Ruskim službama upućen zahtev za informacije o smrti predstavnika Jugoimport SDPR u Moskvi
16.12.2025.•
2
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je večeras izjavio da je ruskim službama zvanično upućen zahtev u vezi sa smrću predstavnika Jugoimport SDPR u Moskvi i da očekuje odgovor.
Vučić o JTOK-u: "Bogovi osmišljeni da ruše vlade nezavisnih i suverenih zemalja"
16.12.2025.•
24
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da će se zakoni koji uređuju tužilaštva biti promenjeni vrlo brzo, da ga "ne interesuje šta ko ima da kaže protiv toga".
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - sve na znanje
16.12.2025.•
9
Još jedan 021.rs dnevni kviz je pred vama.
Njujork Tajms: Vučić pravdao rušenje Generalštaba uprkos sumnjama u falsifikate
16.12.2025.•
12
Privatna investiciona kompanija koju vodi Džared Kušner, zet predsednika SAD Donalda Trampa, saopštila je u ponedeljak da se Kušner povlači iz planiranog posla sa nekretninama u Srbiji pod Trampovim brendom.
Komentari 1
Zvrk
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar