U SNS tvrde da nikada nisu išli pred kuće neistomišljenika: "Slika moje kuće koja gori pokazuje suprotno"
"Slika moje kuće koja gori najbolje razbija tu njihovu priču, tako izgledaju njihove posete neistomišljenicima", kaže za Danas Milan Jovanović, novinar Žig Infa.
Nakon što su Novosađani protestovali u ulici u kojoj stanuje, predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević rekao je da "nacisti idu ljudima na kućne adrese".
"Mi to nikad ne bismo radili i nikada ne bih pripadao politici koja bi to radila. Oni očigledno pate za građanskim ratom i za tim da se prolije krv", rekao je Vučević.
Tvrdnju da vlast nikada nije išla na kuće neistomišljenika, kao što to sada čine "blokaderi", Vučević je ponovio tokom proslave u Požegi u organizacije Informera uz, kako pišu mediji, vola na ražnju i nacionalističke pesme.
To je postala jedna od glavnih poruka vlasti od kako su novosadski, a zatim i beogradski demonstranti, počeli da protestuju ispred zgrada u kojima navodno stanuju funkcioneri.
No, predstavnici vlasti očito zaboravljaju na primere koji demantuju njihove tvrdnje.
Paljenje kuće
U garažu porodične kuće novinara portala Žig Info, Milana Jovanovića, u Grockoj, tokom noći 12. decembra 2018. godine, ubačen je molotovljev koktel. Pucano je i na vrata kuće, koja je potpuno izgorela.
Kao nalogodavca za napad, Milan Jovanović optužio je Dragoljuba Simonovića, nekadašnjeg predsednika Opštine Grocka iz redova SNS-a. Kao motiv, naveo je kritičke tekstove o korupciji, kriminalu i malverzacijama u toj opštini. Kako je pisala Cenzolovka, Jovanović je tada naveo da je i ranije dobijao pretnje, da su opštinske inspekcije htele da mu sruše kuću, a da su mu inspektori lažnim nalozima isključili vodu.
Presudom Apelacionog suda, za podstrekivanje drugih ljudi na paljenje kuće, 2024. godine, Dragoljub Simonović osuđen je na četiri godine zatvora.
"Slika moje kuće koja gori najbolje razbija tu njihovu priču. Tako izgledaju njihove posete neistomišljenicima", kaže za Danas Milan Jovanović.
Dodaje da se i dalje "vuče po sudovima", jer se odbrana žalila Apelacionom sudu da je tužba za nadoknadu štete neosnovana.
"Evo sedma godina kako se vučem po sudovima. Mislim, muka mi je od svega, pravo da vam kažem, jer se ovde više, to je očigledno, ne radi o političkoj organizaciji, ovde se radi o kriminalnoj organizaciji. Nema veze to sa politikom, a mlađima u ovoj zemlji nek je Bog u pomoći", navodi Jovanović.
Đilasu pred kuću
"Smrt Đilasovcima" i "Bulatović i Đilas = lopov" ispisano je u oktobru 2020. godine na kući potpredsednika Stranke slobode i pravde, Dejana Bulatovića. Nekoliko dana pre toga u Beogradu su lepljeni plakati s uvredljivim porukama na račun lidera SSP-a, Dragana Đilasa i tadašnjeg predsednika Narodne stranke, Vuka Jeremića, u neposrednoj blizini škole u kojoj idu Đilasova deca.
I Đilasu su dolazili pred kuću, tokom pandemije 2020. godine. U sred policijskog časa, sa zgrada u blizini njegovog stana skandirali su pogrdne poruke na njegov račun, a palili su i baklje.
Slučaj poljoprivrednika iz Bavaništa
Polovinom novembra 2023. godine, tokom protesta poljoprivrednika, grupa predvođena funkcionerom SNS-a kolima je blokirala kuću poljoprivrednika Jovana Jovanova iz udruženja "Složni Pidikanci" u Bavaništa.
Oni su tada automobilima blokirali izlaz od kuće tog poljoprivrednika do ulice.
Nakon toga kod njegove kuće su se okupili brojni meštani da bi mu pružili podršku. Više o tome možete čitati OVDE.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Zapaljeno vozilo valjevskog tužioca Vukašina Vujičića
16.08.2026.•
2
Vozilo valjevskog tužioca Vukašina Vujičića protekle noći poliveno je zapaljivom tečnošću i zapaljeno.
Seničić: Srpski turisti ne mogu automatski da otkažu aranžman ili traže povrat novca zbog požara
16.08.2026.•
1
Direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija Srbije (YUTA) Aleksandar Seničić izjavio je da turisti zbog požara na određenim destinacijama ne mogu automatski da otkažu aranžman i zahtevaju povraćaj novca.
Mađarski politikolog: Srpskoj opoziciji potreban Petar Srbin
16.08.2026.•
11
Ideologija srpskog studentskog pokreta donekle podseća na ideologiju mađarske demokratske opozicije iz osamdesetih godina.
Glamočić: Poljoprivrednici koji protestuju zbog cene suncokreta to rade zbog političke samopromocije
16.08.2026.•
5
Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić kritikovao je danas poljoprivrednike koji protestuju i traže da otkupna cena suncokreta bude najmanje 70 dinara rekavši da su njihovi skupovi "politički motivisani".
Požar kod Bovanskog jezera još nije pod kontrolom, ali se ne širi i ne ugrožava selo Mozgovo
16.08.2026.•
0
Požar koji je u subotu zahvatio šumu i tri vikendice kod Bovanskog jezera ne širi se i ne ugrožava selo Mozgovo, izjavio je načelnik Uprave za vanredne situacije u Nišu Srđan Mitrović.
Srednjoškolci iz Srbije osvojili tri bronzane medalje na Međunarodnoj olimpijadi iz informatike
16.08.2026.•
5
Srednjoškolci iz Srbije osvojili su tri bronzane medalje na Međunarodnoj olimpijadi iz informatike u Uzbekistanu.
Požar u Deliblatskoj peščari pod kontrolom, na Stolovima vatra još nije lokalizovana
16.08.2026.•
2
Visoke temperature i suva vegetacija i dalje stvaraju ozbiljan rizik od izbijanja i širenja požara širom Srbije.
Ministarka Lazarević: Krajem avgusta otvaranje fabrike humanoidnih robota u Šapcu
16.08.2026.•
15
Kineska kompanija Agibot u prvih šest meseci ove godine isporučila je oko 8.400 humanoidnih robota, što je 562 odsto više nego u istom periodu prošle godine, i time dostigla 44 odsto globalnog tržišta.
Nova pravila za dronove u Srbiji: Biće zabranjeni letovi uz auto-puteve, granicu...
16.08.2026.•
9
Vlada Srbije donela je uredbu o geografskim zonama za sisteme bespilotnih vazduhoplova, kojom se utvrđuju geografske zone u Srbiji za sisteme bespilotnih letelica, kao i uslovi za odvijanje operacija u tim zonama.
Dve naučne organizacije sklopile sporazum: Ambicija da Srbija do 2033. dobije polarnu stanicu na Antarktiku
16.08.2026.•
10
Udruženje "Milutin Milanković" saopštilo je da su ove nedelje sa Srpskim polarnim naučno-istraživački centrom "Polar Srbija" potpisali Sporazum o naučnoj, stručnoj, programskoj i projektnoj saradnji.
Zašto su rektor i prorektori Beogradskog univerziteta ostali bez funkcija u državnim institucijama?
15.08.2026.•
20
Prijavljivali su ih i saslušavali za navodnu zloupotrebu službenog položaja, optuživali da su glavni organizatori blokada visokoškolskih ustanova, jurili po ulicama, a sada su na red došle i smene.
Uhapšen vlasnik firme, osumnjičen da je prevario Jordanca za 400 miliona dinara
15.08.2026.•
4
Vlasnik privrednog društva "Taneo group" G.K. (47) uhapšen je zbog sumnje da je počinio prevaru u obavljanju privredne delatnosti, falsifikovanje službene isprave i pranje novca.
Vlada: U Deliblatskoj peščari izgorelo 3.000 hektrara, prati se aktivnost Mađarske na pregrađivanju Dunava
15.08.2026.•
8
Na teritoriji Srbije danas je bilo aktivno 39 požara na otvorenom, a u Deliblatskoj peščari požar je zahvatio površinu do 3.000 hektara.
Automobili čekaju do sat vremena na prelazima
15.08.2026.•
0
Automobili trenutno na izlaz iz zemlje najduže čekaju na granici sa Mađarskom, jer je vreme zadržavanja na Kelebiji sat vremena, a na Horgošu 1 i Horgošu 2 po 50 minuta, saopštio je Auto-moto savez Srbije.
Dečak preminuo posle pada s konja na takmičenju u Kovilovu
15.08.2026.•
2
U Urgentnom centru u Beogradu preminuo je dečak koji je ranije danas pao s konja tokom takmičenja, nezvanično saznaje N1.
Komentari 16
Zile
Dragan
Sale
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar