Uhapšena zaposlena u zatvoru u Nišu: Zatvoreniku pokušala da prošvercuje telefon

Zaposlena u zatvoru u Nišu uhapšena je zbog sumnje da je zloupotrebila službeni položaj unošenjem nedozvoljenih stvari za jednog zatvorenika.
Uhapšena zaposlena u zatvoru u Nišu: Zatvoreniku pokušala da prošvercuje telefon
Foto: Pixabay
Kako je saopštio MUP, uhapšena je 32-godišnja J. M, zaposlena u Kazneno-popravnom zavodu (KPZ) u Nišu.
Kako navode, ona je od oktobra do novembra ove godine zloupotrebila ovlašćena i, suprotno pravilima, osuđenom licu unutar KPZ unosila stvari na koje ono nije imalo pravo.
 
"Za to je uzimala novčanu naknadu od supruge osuđenog lica, ostvarivši na taj način materijalnu korist za sebe", dodaje se u saopštenju.
Ističu da je osumnjičena u toku današnjeg dana pokušala da kroz hranu unese mobilni telefon zatvoreniku. Međutim, radnik obezbeđenja KPZ je isti pronašao.
 
"Za tu radnju zahtevala je i dobila novac od supruge osuđenog lica", tvrdi MUP.
 
Njoj je određeno zadržavanje do 48 sati i ona će, uz krivičnu prijavu, biti sprovedena nadležnom tužilaštvu.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Staro pravilo

    27.11.2025 07:29
    Staro pravilo je:Nemoj,pa se ne boj!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

U ponoć počinje predizborna tišina

Predizborna tišina, uoči predstojećih lokalnih izbora u deset mesta, 29. marta, koje će pratiti domaći i međunarodni posmatrači, počinje večeras u ponoć i trajaće do završetka glasanja.

Istraga o Fejsbuk grupi "Ćerke i tate dopisivanje"

MUP je saopštio da je počeo proveru naloga na Fejsbuku "Ćerke i tate dopisivanje", za koji je prijavljena sumnja da služi za uspostavljanje neprimerene komunikacije između odraslih i maloletnih osoba.

DRI: Eliminisane duple stipendije studenata

Ministarstva prosvete i nauke su od školske 2024/25 promenili proces provere podataka i eliminisane su duple stipendije studenata, saopštila je danas Državna revizorska institucija (DRI).