Ona je, za Radio televiziju Srbije (RTS), navela da će se graditi industrijski parkovi po modelu razvijenih svetskih centara, u kojima će poslovati komplementarne industrije i celokupni lanci snabdevanja.
"Želimo da Srbiju pozicioniramo kao tehnološko čvorište Evrope - zemlju koja spaja sirovinu i inteligenciju, tradiciju i inovacije", rekla je Mesarović.
Kao primere navela je industrijski park u Inđiji, koji će se graditi na oko 740 hektara i park "Mihajlo Pupin" u Beogradu na 320 hektara. U okviru ovih kompleksa planirani su i istraživačko-razvojni centri, ali i proizvodni pogoni.
Sem toga, planirana je izgradnja novih industrijskih zona u više gradova, uključujući Ćupriju, Leskovac i Vranje, kako bi se podstakao ravnomerniji regionalni razvoj.
Mesarović je istakla da će kroz projekte koje priprema Ministarstvo privrede biti izgrađeno oko 17 miliona kvadratnih metara industrijskih kapaciteta, što će omogućiti izgradnju miliona kvadrata novih proizvodnih pogona i otvaranje novih radnih mesta.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar