Vladimir Đukanović: Objaviti fotografije odgovornih za laž o zvučnom topu kako bi se narod edukovao

Član Predsedništva Srpska napredne stranke Vladimir Đukanović poručio je da je važno da Više javno tužilaštvo u Beogradu istraje do kraja u istrazi o zvučnom topu i da "ovde ne sme da se stane i da se sve završi sa speci
Kako je istakao, "ovde ne sme da se stane i da se sve završi sa specijalnim emisijama i političkim optužbama".
 
"Oni koji su kreirali scenario navodene upotrebe zvučnog topa moraju da se procesuiraju. Nadam se njihovom skorom privođenju i da se za svakog od njih obelodani fotografija sa opisom šta mu se stavlja na teret kako bi ih narod dobro zapamtio", naveo je Đukanović u autorskom tekstu za list Politika.
Kako je dodao, nije to samo preventiva kako "više nikom ne bi palo na pamet da nešto slično učini, već i edukacija naroda da je to što su ti ljudi učinili apsolutno nedozvoljeno, nemoralno i bolesno".
 
"No, ako se nešto hitno ne preduzme na edukaciji čitavog stanovništva, posebno mladih, kao i ako se vinovnici ove laži ne pohapse i ne procesuiraju, plašim se da ćemo sledeći put kada se ovakva laž bude lanisirala imati ozbilno puškaranje i mrtve na ulici", napisao je Đukanović.
Više javno tužilaštvo u Beogradu uputilo je 19. juna zahtev za prikupljanje potrebnih obaveštenja Službi za borbu protiv terorizma UKP-a u vezi sa dokumentacijom plenuma više fakulteta u kojima se navodno navode planovi o preduzimanju radnji kako bi realizovali simulaciju upotrebe "zvučnog topa" na protestu 15. marta 2025.
 
Iz VJT-a su naveli da su tokom predistražnog postupka povodom smrti studentkinje Filozofskog fakulteta u Beogradu M.Ž. došli do podataka koji ukazuju da postoje osnovi sumnje na izvršenje drugih krivičnih dela koja se gone po službenoj dužnosti, a koja nisu u vezi predmetnog postupka.
 
Tužilaštvo je navelo i da je potrebno da se identifikuju sva lica koja su učestvovala u realizaciji usvojenog predloga da se na protestu na Slaviji 15. marta simulira upotreba zvučnog topa. Naloženo je i da se obave razgovori sa svim licima koja su javno iznela tvrdnje da je protiv učesnika protesta upotrebljen "zvučni top".
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Buki

    23.06.2026 07:17
    Prvi
    Prvi koji je uzviknuo "zvucni top" je bio Vučičević na TV Informer. I to je bilo 1-2 sekunde nakon što se slučaj desio. Verujem mu jer je uvek obavešten iz prve ruke. Ako je policija dosledna trebalo bi da mu izvrši pregled stana i studija. Ali neće jer je on glasnogovornik predsednika.
  • dacic

    22.06.2026 23:18
    djuka bi trebao na sluzbeni put da ode bar 20 godina, tamo bi se rehabilitovao
  • Pićuka

    22.06.2026 18:43
    Ništa ne brini. Svaki dan objavljujemo vaše fotografije.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Hidrolog: Manji porast Dunava

Hidrolog Jelena Jerinić izjavila je danas da se očekuje da vodostaj Dunava do 13. avgusta poraste za oko 20 centimetara što je, kako je navela, značajno sa aspekta energetike.

Rajaner obustavlja letove iz Niša

Irska niskobudžetna avio-kompanija "Rajaner" obustaviće letove ka i iz Niša od početka zimske sezone, zbog regulatornih problema u vezi sa gorivom, potvrđeno je za Danas iz te avio-kompanije.