
Sloba Snajper još uvek nije izručen Srbiji, suđenje odloženo - uhapšen pre pola godine u Španiji
Ponovljeni glavni pretres u postupku protiv Slobodana Milutinovića Snajpera ponovo je pomeren, jer on još uvek nije isporučen Republici Srbiji.
1.jpg)
Foto: 021.rs
Kako saznaje 021.rs, pretres je pomeren za 4. decembar.
Španske vlasti počele su postupak izručenja Milutinovića našim pravosudnim organima u junu, kako je potvrđeno za 021.rs u Višem sudu u Novom Sadu, ali on nije dao pristanak da bude izručen po skraćenoj proceduri.
Portal 021.rs pisao je i španskim i srpskim nadležnim organima u vezi sa izručenjem Milutinovića, ali do objavljivanja ovog teksta nismo dobili odgovor.
Milutinović je uhapšen u Madridu 25. aprila, nakon što je proveo skoro godinu dana u bekstvu.
Snajper je pobegao 5. maja prošle godine, a za to se saznalo tek nekoliko dana kasnije.
On je prethodno bio osuđen na dve i po godine zatvora zbog zlostavljanja devojke s kojom je bio u emotivnoj vezi.
Bez obzira na Milutinovićevu kriminalnu prošlost, sud je odlučio da ga iz zatvora prebaci u kućni pritvor sa nanogvicom.
On je, kako se saznalo, spornog dana izašao u šetnju, na koju je imao pravo od 12 do 13 časova, i nije se vratio.
Za Snajperom je bila raspisana međunarodna poternica, a prvobitno se pretpostavljalo da se krije u nekoj od susednih zemalja.
Do ponovljenog suđenja u slučaju zlostavljanja devojke dolazi nakon što je Apelacioni sud ukinuo presudu, odnosno deo presude.
Apelacioni sud je odlučio da Milutinovića oslobodi optužbe za jedno od tri krivična dela - prinudu. Za druga dva krivična dela presuda je potvrđena, pa je osuđen na jedinstvenu kaznu od godinu i 10 meseci zatvora. Slučaj je vraćen prvostepenom sudu.
Protiv njega se vodi postupak i pred Osnovnim sudom za nedozvoljeno posedovanje oružja.
Nakon njegovog bekstva, odlučeno je da se Milutinoviću, u ovom slučaju, sudi u odsustvu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Hronika
Uhapšen muškarac iz Sombora: U gepeku krio veću količinu marihuane, u kući oružje i municiju
08.09.2025.•
0
Pripadnici policije u Novom Sadu uhapsili su 27-godišnjeg N.Z. iz Sombora kod kojeg su pronašli veću količinu marihuane kao i oružje i municiju.
Tokom vikenda u Novom Sadu 21 udes, jedna osoba poginula, dve teže povređene
08.09.2025.•
1
U periodu od 5. do 7. septembra u Novom Sadu se dogodio 21 udes, jedna osoba je poginula, dve su teže povređene, dok je 10 osoba zadobilo lakše telesne povrede.
Određen pritvor osumnjičenom za ubistvo na Detelinari
05.09.2025.•
0
Viši sud u Novom Sadu odredio je pritvor do 30 dana G.V, osumnjičenom da je ispred kafića na Detelinari, 2. septembra uveče, ubio tridesetsedmogodišnjeg Novosađanina D.M.
Novosadska policija zaplenila 13,5 kilograma rezanog duvana
05.09.2025.•
1
Novosadska policija, u saradnji sa Poreskom policijom, podneće krivičnu prijavu protiv V.B. (65) iz Temerina, osumnjičenog za nedozvoljen promet akciznih proizvoda.
VIDEO: Izbio požar u naselju Adice, gori uskladišteni građevinski materijal
04.09.2025.•
0
U naselju Adice u popodnevnim časovima izbio je požar.
Novosadski sud potvrdio optužnicu protiv dvoje koji su u Bečeju držali ljude u ropstvu
04.09.2025.•
2
Apelacioni sud u Novom Sadu potvrdio je optužnicu kojom se D. A. (29) i K. P. (28) iz Bačkog Petrovca terete da su četiri godine držali više osoba i primoravali ih da rade.
Novosađanin uhapšen jer je u svom stanu krio osumnjičenog za ubistvo
04.09.2025.•
4
Novosadska policija uhapsila je M. M. (25) iz Novog Sada zbog krivičnog dela pomaganja učiniocu posle izvršenog krivičnog dela.
Ubijeni na Detelinari bio jedan od vođa navijača Partizana
04.09.2025.•
5
Tridesetsedmogodišnji D. M, koji je ubijen u utorak uveče, na Detelinari, bio je jedan od vođa Grobara u Novom Sadu.
Dvoje uhapšeno zbog krađe u autobusu, za ženom bile raspisane dve poternice
03.09.2025.•
1
Novosadska policija podneće krivičnu prijavu protiv Z.K. (50) i S.D. (50) koji su osumnjičeni za krađu.
Iz jedne prodavnice u Novom Sadu ukrao računarsku opremu, iz druge cigarete, telefone i novac
03.09.2025.•
0
Novosadska policija podneće krivičnu prijavu protiv Ž. P. (24) iz Pećinaca zbog dve teške krađe.
Muškarac ubijen ispred lokala na Detelinari, u toku potraga za počiniocem
03.09.2025.•
51
D. M. za sada nepoznatog godišta ubijen je sinoć oko 23 časa ispred jednog ugostiteljskog objekta na uglu ulica Janka Čmelika i Hadži Ruvimove na Detelinari.
Odgovornom licu jednog novosadskog udruženja godinu i po dana zatvora, drugom godina - ali kod kuće
02.09.2025.•
7
Viši sud u Novom Sadu osudio je odgovorna lica dva novosadska udruženja građana koji su uhapšeni u januaru zbog sumnje da su zloupotrebom službenog položaja oštetili državni budžet za više od 14,2 miliona dinara.
Produžen pritvor Novosađaninu osumnjičenom za izazivanje požara i pucnjavu na Telepu
02.09.2025.•
0
Sedamdesetdvogodišnjem Novosađaninu V. G, koji je osumnjičen za izazivanje požara u Ulici Sime Matavulja na Telepu, te da je potom pucao i ranio muškarca (32), produžen je pritvor do 26. septembra.
Proteklog vikenda iz saobraćaja isključeno 69 vozača
01.09.2025.•
1
Policijska uprava u Novom Sadu je periodu od 29. do 31. avgusta iz saobraćaja isključila 69 vozača i 28 vozila, dok je zadržala 11 vozača.
Manji požar izbio u zgradi Policijske uprave
30.08.2025.•
13
Nešto pre 23 časa došlo je do manjeg požara u zgradi Policijske uprave Novi Sad na Bulevaru kralja Petra.
U Beočinu na ulici otimao starijim ženama novčanike
29.08.2025.•
0
Policija u Beočinu uhapsila je E.O. (37) zbog sumnje da je počinio dve krađe.
Novosadska policija zadržala trojicu vozača, od toga dvojicu da ne odu iz Srbije
28.08.2025.•
0
Novosadska policija je u protekla 24 časa iz saobraćaja na teritoriji Južnobačkog okruga isključila devet vozača i jedno vozilo, a zadržala trojicu vozača.
MUP o hapšenju Miše Bačulova: Predvodio napad na policiju kod Filozofskog fakulteta
28.08.2025.•
8
MUP se oglasio u vezi sa hapšenjem odbornika Miše Bačulova.
Petorica u Velikom ritu zapalila Novosađanki automobil
28.08.2025.•
0
Novosadska policija rasvetlila je krivično delo izazivanje opšte opasnosti i uhapsila petoricu osumnjičenih sa područja Bačke Palanke, S. V 29), L. K. (20), M. R. (20), M. R. (20) i D. Š. (28).
Dvojica uhapšena zbog napada na policiju kod Filozofskog: "Jedan policajcu oteo štit, isto pokušao i drugi"
28.08.2025.•
3
M. K. (30) iz Loznice i P. R. (23) iz Vrbasa uhapšeni su zbog napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti.
U Novom Sadu vozio sa više od dva promila alkohola
27.08.2025.•
0
U protekla 24 sata, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se devet saobraćajnih nezgoda, u kojima su dve osobe zadobile teške povrede, a tri su lakše povređene.
Komentari 7
kom da uzme prase
Drug Brežnjev
Liman
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar