Autor: 021.rs

Novi Sad
08.05.2026.
14:48 > 14:44
Plan detaljne regulacije koji će se naći u Skupštini Novog Sada, obuhvata nacrt o izgradnji stambenih kompleksa na Novoj Detelinari. Planira se i sadnja drveća.
  • Milan Jankovic

    27.05.2026 06:01
    Nekvalitetno izgradjeno bio sam u par stanova. Uzimte laserski nivel i pustite u bilo kojem prostoru da uradi 4x4 laser crte pa cete vidjeti fuseraj. B.Evrope svaki dan satima kolone jer ovaj dio naroda ide prema Futogu i dalje umjesto da naprave zaobilaznicu kod groblja preko njiva za B.Palanku. Nemojte samo spominjati planere jer u NS nema urbanizma zamo maznjavanje para od investitora. Pre jedno 10tak godina u jednoj inzinjering firmi dosao tip i kaze direktoru: Slusaj vamo, sta si mi dao statiku 12000 eura ja znam da zidam ja sam iz Krajine sazidao 10 kuca a bio sam advokat. Umro sam od smjeha pazi pisali smo se. Eto ta bagra nam je unistila NS.
  • Olivera

    11.05.2026 21:07
    Neslavno
    Odavno je Detelinara oznacena kao vid nehumanog stanovanja.
  • Her Žika

    11.05.2026 19:42
    Novi stanovi!?
    Stižu još stanovi! Za koga, po kojoj ceni?
    Ceo Novi Sad ima da bude i jeste ko u magacinu.
  • Žorž

    10.05.2026 20:39
    "Planeri"?!
    Da li vi uopšte znate šta je planiranje i urbanizam. Pa i familije Vas se stide.
  • Nekad zivela tamo

    09.05.2026 22:15
    Uzas
    Svi Novosađani dobro znaju pakao u ovom delu grada. Parkiranje, nedostatak zelenila, na mestu gde je bila 1 kuća s 4 člana domaćinstva nikne zgrada s 2 ulaza od po 52 stana. Ja živela u takvoj zgradi. Ono što vi novinari treba da istrażite je da li će Novosađani imati dovoljno vode za snabdevanje obzirom na napredno planiranje urbanizma. Da li će kanalizacija i komunalni problemi postati mnogo za ovaj grad. Gradnja, gradnja, gradnja. Pakao.
  • Samo lupetanja

    09.05.2026 09:01
    Samo lupetanja
    A ko vas uopste i pita ?!
  • Bojan

    09.05.2026 07:43
    MrBetonski mravinjak
    Ziveo sam u J.Cmelika blize H.Ruvimovoj,mogu samo reci PAKAO! Cekanje na parking po 40min cesto,a da ne pricam o kaznama i pauku.Naplacao sam se kao budala i izgubio tonu zivaca,prodao stan i presao iza stadiona Vujadin Boskov.Za sada mirno,imam svoj parking,cuju se ptice...mada vidim da se gradi svakodnevno,i jos cujem da je Big 3 u planu bas kod skretanja iza stadiona,ali bar za sada ne prave visespratnice,ima vazduha,Dunav blizu i za par stepeni nize nego u grotlu N.Detelinare.Deca imaju mesta za igru,a do grada se brze iscupam nego sa N.Detelinare,pogotovo ako treba do limana Podunavskom za 4min
  • NS1

    09.05.2026 01:28
    Kakvi zeleni krovovi?!
    Kakvi "zeleni krovovi" i "zelene terase"?!To je besmislica. Gradu Novom Sadu ozbiljno fali parkova
  • Peki

    08.05.2026 23:37
    UPROPASTISE GRAD
    Sta reci vise,Novi Sad je bio lep miran gradic ,bilo milina ziveti u njemu,a sada boze me sacuvaj katastrofa....
  • /

    08.05.2026 22:48
    /
    nasledise od komunista betoniranje.
    ne mogu vise da betoniraju sklonista sadamu pa sada svojima
  • Nada

    08.05.2026 22:23
    Pa gde će praviti škole i vrtiće? Sve je popunjeno. Lupaće beton da sade drveće?
  • Plaćač poreza

    08.05.2026 22:14
    Juče je saopšteno da je prodato 10.000 stanova u Beogradu na vodi. Prosečna veličina stana je 110 kvadrata, a prosečna cena kvadrata je 7500 eura. Znači da je neko kroz kupovinu stanova ovde oprao 8,2 milijarde eura. Stanovi se uglavnom kupuju za keš. Postavlja se pitanje odakle nekome toliki novac i ko to može da ima u bednoj Srbiji? Zna se i odgovor! I to je sve od narko iznosa i naših para koje se korupcijom kradu iz budžeta. Samo da dodam da je 2015. saopšteno da će ceo projekat Beograd na vodi koštati 3,5 milijardi, što znači da je neko iz državne kase ispumpao i "oprao" tri Beograda na vodi.
  • f-a-v-e-l-a

    08.05.2026 20:55
    Favela! Favela! Favela!
  • Milan

    08.05.2026 20:29
    Milan
    Ko ima taj kupuje. Ja sam treca generacija koja zivi u istom stanu iz 1978 i rado bih se menjao za novogradnju ali ne mogu ga prodati niti skupiti pare za novo.
  • F U J

    08.05.2026 20:08
    Napravise Beograd od Novog Sada
  • Baba

    08.05.2026 19:30
    Rada
    Odakle stizu novi stanari? Cujem na limanu se pravi za 3000 ljudi. Odakle?
  • Ip

    08.05.2026 19:28
    Ip
    I sta je ovde problem ? Doseljavaju se ljudi rade zive kupuju ... bice vrtica skole i nove infrastrukture
  • Pera5

    08.05.2026 19:25
    Kuca
    Na kuci i basti moje zene se nalazi srednja skola prva u Ilije Bircanina.28 god prepisiju plan i misle da je uzmu za tepsiju ribe.Gospodo nece da moze 2 miliona cete platiti.Inace smo se raspitali u urbanizmu kasa je nulirana nemaju za kiflu a ne da grade skole perkinge i vrtice.
  • Mravinjak

    08.05.2026 19:14
    Zivim u tom kraju i jedva cekam da se odselim prvom prilikom.
  • White

    08.05.2026 18:50
    Sve dokle god mogu da se mimoiđu dve persone na trotoraru-ima mesta za naPrdak i još betona uvis.
    Dokle god trpimo da nitkovi sa srednjom lopovskom vode grad-treba da nas gaze.
    Ne zaslužuje živalj ovdašnji ni dobro ni lepo.
    Evolutivni ćorsokak.
    Degradacija.
  • x

    08.05.2026 18:18
    Nažalost, danas nema dela grada, osim delimično Klise, koji nisu devastirani masovnom gradnjom. Banatić je uništen u zadnjih desetak godina masovnom gradnjom i doseljavanjem kojekakvih skorojevića.
  • Brane

    08.05.2026 18:08
    Sasvim si u pravu Bojane,kada kupujes stan gledaj sve sta mislis da bi ti moglo jednog dana stvarati problem.Netreba kupiti stan visoko bez lifta i bez hidrocela za vodu ,ne kada se uselis da maltretiras komsije za svaku sitnicu sta ti smeta pod krovom i da snose troskove necije nekvalitetnog stana.Proslo Titovo vreme niko vise nikom neplaca nista.
  • Dejan

    08.05.2026 18:02
    Stara ili Nova,kakva razlika
    Detoš kako joj tepaju,sigurno spada u jedno od najgorih gradskih četvrti. I neka je pretrpavaju i betoniraju kada ima kupaca za te stanove.Neko ko ima minimum ukusa i osećaja za lepo,
    nikada tamo ne bi kupio stan.
  • Ana

    08.05.2026 17:58
    Pa gde ce sad tu zgrade kada pre dvadeset godina spominjali osnovnu skolu i vrtic,park.Tko to dade da se projektuje i gradi ?Nema vode vec sada u petom mesecu sta naleto tek.Ulica Branka Bajica se izgradila ,Sajamska strana bez plana podignute visoke zgrade gde to nije bilo namenjeno ,postoji plan iz 2010 godine ljudi ostali bes pijace vode,mnoge zgrade hoce pumpe da ugrade za vodu ali sta vredi kada vodovod nema odakle da crpi vodu ,vode u bunarima nema,
  • Mister

    08.05.2026 17:52
    Prva asocijacija na pakao je nova Detelinara leti na plus 40 stepeni. Žao mi ljudi koji žive tamo. Sirotinja.
    Ko ima novca, zna se, Popovica, Paragovo, Pejićevi salaši.
    A ko ima mnooogo novca Čenej!
  • Mile

    08.05.2026 17:50
    Još 10000 ljudi
    Računajmo još minimum 5000 vozila.
  • Djordje

    08.05.2026 17:46
    Zašto se grad ne bi širio prema periferiji? Prema Veterniku, Rumenci, Kaću....

    Zašto praviti još veću gužvu u već prenatrpanim naseljima?
  • Zeze

    08.05.2026 17:20
    Urbanisti
    Pa samo jedan odgovor pre izdavanja gradevinske dozvole kako vi to strucnjaci zamisljate tolike zgrade i sta vi urbanisti razmisljate oko kanalizacije gde to ide gde su precistaci a da vi majstori ludila samo odgovorite jel vodovod ima odgovor za snabdevanje vodom e to vi da kazete kad se zidaju zgrade e ko izdaje dozvole za izgradnju morace da odgovara nece moci a da se infrastruktura ne sagleda bice teskog debakla
  • horor

    08.05.2026 17:11
    Nova Đetelin'ra
  • Bojan

    08.05.2026 16:57
    Pogled u budućnost
    Kada kupujete stan, prvo se raspitajte ..
  • Ringla stara

    08.05.2026 16:53
    Savet urbanistima.Porusiti garaze u dvoristima zgrada na Novoj Detelinari i tu napraviti zgrade.Ocekujem procenat.
  • Emigrant

    08.05.2026 16:31
    Super. A preko kanala nista, tu se planira dodatna deponija. Ko da grad pokusava da namerno sahrani ta naselja.
  • đes ba bolan

    08.05.2026 16:19
    oklen si ti
    Urbanisti nisu "odavle" izgleda.
    Da jesu znali bi da je to Stara Detelinara.
    Nova počinje od Kornelija Stankovića prema Avijatičarskom naselju.
    To što je na Staroj Detelinari više novijih zgrada ne utiče na vreme nastanka naselja niti menja naziv.

  • Komuna

    08.05.2026 16:04
    Samo glasajte
    Koja god vlast da je bila samo je davala svojima da što više betoniraju!
    Samo glasajte!
    Novi beton od staroga bolji!
  • Sdragan

    08.05.2026 16:01
    Idi begaj...
    Ma kakve primedbe? Škole,vrtići, parking mesta...?
    Samo što nisu blokaderi došli na vlast! To njima ne treba...Škole su u blokadi...kao i saobraćajnice!
    Ne treba nam sve to.
    Sve ok!
  • Nova Detelinara

    08.05.2026 15:59
    Nova Detelinara
    U junu/julu se na Rumenačkoj, Pasterovoj i Stevana Mokranjca uvodi parking zona, planski gradjenom kraju 80ih godina, koji ima "čitavih" 0.5 parking mesta po stanu (obeleženih).
    Napominjem da je osoblje parking servisa obeležavalo parking mesta tako da se na mestima gde se trenutno parkira npr. 10 vozila, sada 8 ili 9 vozila na više mesta, tako da je mesta manje nego pre na odredjenim parkiralištima (mada su dodata neka nova, koja pre nisu bila obeležena, ali taj broj je izuzetno mali).
    Uz to postoji preko 150 mesta koja se koriste još uvek kao parkirališta, ali nisu obeležena, što će biti "idelalan plen" za NS patrol ili popularnije "Oko sokolovo" koje će sada mnogo češće prolaziti nego pre.
    Pošto mesta nema, ispisivaće se mnogo kazni dnevno, a novih parkirališta neće biti, čime ćemo isključivo puniti budžet državnog preduzeća koji ne pruža zauzvrat ama baš nikakvu uslugu.
    Pošto i dalje postoje ljudi ubeđeni da će nakon uvođenja zone biti mesta, želim nam svima sreću u potrazi za parkingom, jer će oduzimanjem ovih neobeleženih parking mesta biti istog još manje, a kazni i nervoze sve više.


  • Beskorisnik

    08.05.2026 15:30
    Samo da nam je Galens živ i zdrav! Urbanistički plan? Ma, to je neka izmišljotina blokadera! Zasadićemo dva drveta da zaboravite na parking. A vi se snalazite u saobraćaju kako znate i umete. Dogod možete da se krećete pola na sat, ima da niču blokovi, četvrti i naselja.
  • Zeze

    08.05.2026 15:28
    Nlko nije nikad bio za ovo
    Ali ovi sto izdaju dozvole pa dal li imaju malko mozga da objasne kako to momci ide gde se se ta silna kanalizacija odliva MOZDA U DUNAV a onda kapacitet vodovoda za ivoliku izgradnju sta tu vi strucnjaci radite pa reni bunari su iz titovog doba a sta dalje
  • TsiBB

    08.05.2026 15:21
    Kakve zgrade?
    Pa tamo nema igla gde da padne. Zelene površine? Umesto parkića je crkva.
    Gde će deca iz tih zgrada ići u školu. Stara Detelinara ima dve škole obe prenatrpane! Upisati dete u državni vrtić je nemoguća misija.
  • Dragan

    08.05.2026 15:18
    Gz
    Sve zeleno poseći i izbetonirati. Poremećena klima u Novom Sadu zbog betonizacije vreli asfalt greju rernu tj grad.
  • Nale

    08.05.2026 15:15
    Stara prica
    Taj plan je samo prekucan iz plana iz 1985 kad smo se uselili u novi stambeni blok u Mokranjcevoj i tad je predstavljen plan da se na neparnoj strani Mokranjceve izgradi vrtic osnovna i srednja skola
  • pajo patak

    08.05.2026 15:15
    poslednja stavka:
    Nove škole: možete izgraditi P+2 i još ..., biće dece, a ko će raditi u navedenim?
    Moguće ekipa propalih samoupravljača sa ovog portala, jer će konačno raditi tri sata dnevno, imati šest meseci godišnji odmor, a učlanili su se kao i oni četnici 1945.
  • Aha

    08.05.2026 15:11
    Dosta vise! Da li ste normalni? Ah da, niste.
  • Natalija

    08.05.2026 15:10
    ko
    Ko su ti ljudi bez imalo savesti i pameti koji učestvuju u uništavanju ovog grada i zagorčavaju život svim stanovnicima? Koliko para je dovoljno da se ovako nešto nastavi na već prenatrpan deo grada. Kojih 10.000 ljudi i odkle da dođu da napune novele, skverove, gardene, parkove... kako već nazivaju zgradurine i rugaju nam se i na taj način...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna