Plan detaljne regulacije koji će se naći u Skupštini Novog Sada, obuhvata nacrt o izgradnji stambenih kompleksa na Novoj Detelinari. Planira se i sadnja drveća.
Nekvalitetno izgradjeno bio sam u par stanova. Uzimte laserski nivel i pustite u bilo kojem prostoru da uradi 4x4 laser crte pa cete vidjeti fuseraj. B.Evrope svaki dan satima kolone jer ovaj dio naroda ide prema Futogu i dalje umjesto da naprave zaobilaznicu kod groblja preko njiva za B.Palanku. Nemojte samo spominjati planere jer u NS nema urbanizma zamo maznjavanje para od investitora. Pre jedno 10tak godina u jednoj inzinjering firmi dosao tip i kaze direktoru: Slusaj vamo, sta si mi dao statiku 12000 eura ja znam da zidam ja sam iz Krajine sazidao 10 kuca a bio sam advokat. Umro sam od smjeha pazi pisali smo se. Eto ta bagra nam je unistila NS.
Svi Novosađani dobro znaju pakao u ovom delu grada. Parkiranje, nedostatak zelenila, na mestu gde je bila 1 kuća s 4 člana domaćinstva nikne zgrada s 2 ulaza od po 52 stana. Ja živela u takvoj zgradi. Ono što vi novinari treba da istrażite je da li će Novosađani imati dovoljno vode za snabdevanje obzirom na napredno planiranje urbanizma. Da li će kanalizacija i komunalni problemi postati mnogo za ovaj grad. Gradnja, gradnja, gradnja. Pakao.
Ziveo sam u J.Cmelika blize H.Ruvimovoj,mogu samo reci PAKAO! Cekanje na parking po 40min cesto,a da ne pricam o kaznama i pauku.Naplacao sam se kao budala i izgubio tonu zivaca,prodao stan i presao iza stadiona Vujadin Boskov.Za sada mirno,imam svoj parking,cuju se ptice...mada vidim da se gradi svakodnevno,i jos cujem da je Big 3 u planu bas kod skretanja iza stadiona,ali bar za sada ne prave visespratnice,ima vazduha,Dunav blizu i za par stepeni nize nego u grotlu N.Detelinare.Deca imaju mesta za igru,a do grada se brze iscupam nego sa N.Detelinare,pogotovo ako treba do limana Podunavskom za 4min
Juče je saopšteno da je prodato 10.000 stanova u Beogradu na vodi. Prosečna veličina stana je 110 kvadrata, a prosečna cena kvadrata je 7500 eura. Znači da je neko kroz kupovinu stanova ovde oprao 8,2 milijarde eura. Stanovi se uglavnom kupuju za keš. Postavlja se pitanje odakle nekome toliki novac i ko to može da ima u bednoj Srbiji? Zna se i odgovor! I to je sve od narko iznosa i naših para koje se korupcijom kradu iz budžeta. Samo da dodam da je 2015. saopšteno da će ceo projekat Beograd na vodi koštati 3,5 milijardi, što znači da je neko iz državne kase ispumpao i "oprao" tri Beograda na vodi.
Ko ima taj kupuje. Ja sam treca generacija koja zivi u istom stanu iz 1978 i rado bih se menjao za novogradnju ali ne mogu ga prodati niti skupiti pare za novo.
Na kuci i basti moje zene se nalazi srednja skola prva u Ilije Bircanina.28 god prepisiju plan i misle da je uzmu za tepsiju ribe.Gospodo nece da moze 2 miliona cete platiti.Inace smo se raspitali u urbanizmu kasa je nulirana nemaju za kiflu a ne da grade skole perkinge i vrtice.
Sve dokle god mogu da se mimoiđu dve persone na trotoraru-ima mesta za naPrdak i još betona uvis.
Dokle god trpimo da nitkovi sa srednjom lopovskom vode grad-treba da nas gaze.
Ne zaslužuje živalj ovdašnji ni dobro ni lepo.
Evolutivni ćorsokak.
Degradacija.
Nažalost, danas nema dela grada, osim delimično Klise, koji nisu devastirani masovnom gradnjom. Banatić je uništen u zadnjih desetak godina masovnom gradnjom i doseljavanjem kojekakvih skorojevića.
Sasvim si u pravu Bojane,kada kupujes stan gledaj sve sta mislis da bi ti moglo jednog dana stvarati problem.Netreba kupiti stan visoko bez lifta i bez hidrocela za vodu ,ne kada se uselis da maltretiras komsije za svaku sitnicu sta ti smeta pod krovom i da snose troskove necije nekvalitetnog stana.Proslo Titovo vreme niko vise nikom neplaca nista.
Detoš kako joj tepaju,sigurno spada u jedno od najgorih gradskih četvrti. I neka je pretrpavaju i betoniraju kada ima kupaca za te stanove.Neko ko ima minimum ukusa i osećaja za lepo,
nikada tamo ne bi kupio stan.
Pa gde ce sad tu zgrade kada pre dvadeset godina spominjali osnovnu skolu i vrtic,park.Tko to dade da se projektuje i gradi ?Nema vode vec sada u petom mesecu sta naleto tek.Ulica Branka Bajica se izgradila ,Sajamska strana bez plana podignute visoke zgrade gde to nije bilo namenjeno ,postoji plan iz 2010 godine ljudi ostali bes pijace vode,mnoge zgrade hoce pumpe da ugrade za vodu ali sta vredi kada vodovod nema odakle da crpi vodu ,vode u bunarima nema,
Prva asocijacija na pakao je nova Detelinara leti na plus 40 stepeni. Žao mi ljudi koji žive tamo. Sirotinja.
Ko ima novca, zna se, Popovica, Paragovo, Pejićevi salaši.
A ko ima mnooogo novca Čenej!
Pa samo jedan odgovor pre izdavanja gradevinske dozvole kako vi to strucnjaci zamisljate tolike zgrade i sta vi urbanisti razmisljate oko kanalizacije gde to ide gde su precistaci a da vi majstori ludila samo odgovorite jel vodovod ima odgovor za snabdevanje vodom e to vi da kazete kad se zidaju zgrade e ko izdaje dozvole za izgradnju morace da odgovara nece moci a da se infrastruktura ne sagleda bice teskog debakla
Urbanisti nisu "odavle" izgleda.
Da jesu znali bi da je to Stara Detelinara.
Nova počinje od Kornelija Stankovića prema Avijatičarskom naselju.
To što je na Staroj Detelinari više novijih zgrada ne utiče na vreme nastanka naselja niti menja naziv.
Ma kakve primedbe? Škole,vrtići, parking mesta...?
Samo što nisu blokaderi došli na vlast! To njima ne treba...Škole su u blokadi...kao i saobraćajnice!
Ne treba nam sve to.
Sve ok!
U junu/julu se na Rumenačkoj, Pasterovoj i Stevana Mokranjca uvodi parking zona, planski gradjenom kraju 80ih godina, koji ima "čitavih" 0.5 parking mesta po stanu (obeleženih).
Napominjem da je osoblje parking servisa obeležavalo parking mesta tako da se na mestima gde se trenutno parkira npr. 10 vozila, sada 8 ili 9 vozila na više mesta, tako da je mesta manje nego pre na odredjenim parkiralištima (mada su dodata neka nova, koja pre nisu bila obeležena, ali taj broj je izuzetno mali).
Uz to postoji preko 150 mesta koja se koriste još uvek kao parkirališta, ali nisu obeležena, što će biti "idelalan plen" za NS patrol ili popularnije "Oko sokolovo" koje će sada mnogo češće prolaziti nego pre.
Pošto mesta nema, ispisivaće se mnogo kazni dnevno, a novih parkirališta neće biti, čime ćemo isključivo puniti budžet državnog preduzeća koji ne pruža zauzvrat ama baš nikakvu uslugu.
Pošto i dalje postoje ljudi ubeđeni da će nakon uvođenja zone biti mesta, želim nam svima sreću u potrazi za parkingom, jer će oduzimanjem ovih neobeleženih parking mesta biti istog još manje, a kazni i nervoze sve više.
Samo da nam je Galens živ i zdrav! Urbanistički plan? Ma, to je neka izmišljotina blokadera! Zasadićemo dva drveta da zaboravite na parking. A vi se snalazite u saobraćaju kako znate i umete. Dogod možete da se krećete pola na sat, ima da niču blokovi, četvrti i naselja.
Ali ovi sto izdaju dozvole pa dal li imaju malko mozga da objasne kako to momci ide gde se se ta silna kanalizacija odliva MOZDA U DUNAV a onda kapacitet vodovoda za ivoliku izgradnju sta tu vi strucnjaci radite pa reni bunari su iz titovog doba a sta dalje
Pa tamo nema igla gde da padne. Zelene površine? Umesto parkića je crkva.
Gde će deca iz tih zgrada ići u školu. Stara Detelinara ima dve škole obe prenatrpane! Upisati dete u državni vrtić je nemoguća misija.
Taj plan je samo prekucan iz plana iz 1985 kad smo se uselili u novi stambeni blok u Mokranjcevoj i tad je predstavljen plan da se na neparnoj strani Mokranjceve izgradi vrtic osnovna i srednja skola
Nove škole: možete izgraditi P+2 i još ..., biće dece, a ko će raditi u navedenim?
Moguće ekipa propalih samoupravljača sa ovog portala, jer će konačno raditi tri sata dnevno, imati šest meseci godišnji odmor, a učlanili su se kao i oni četnici 1945.
Ko su ti ljudi bez imalo savesti i pameti koji učestvuju u uništavanju ovog grada i zagorčavaju život svim stanovnicima? Koliko para je dovoljno da se ovako nešto nastavi na već prenatrpan deo grada. Kojih 10.000 ljudi i odkle da dođu da napune novele, skverove, gardene, parkove... kako već nazivaju zgradurine i rugaju nam se i na taj način...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Nove zgrade na Novoj Detelinari i još stanovnika: Šta piše u planu detaljne regulacije
Autor: 021.rs
Novi Sad
•08.05.2026.
•14:48 > 14:44
Komentari 44
Milan Jankovic
Olivera
Her Žika
Ceo Novi Sad ima da bude i jeste ko u magacinu.
Žorž
Da li vi uopšte znate šta je planiranje i urbanizam. Pa i familije Vas se stide.
Nekad zivela tamo
Samo lupetanja
Bojan
NS1
Peki
/
ne mogu vise da betoniraju sklonista sadamu pa sada svojima
Nada
Plaćač poreza
f-a-v-e-l-a
Milan
F U J
Baba
Ip
Pera5
Mravinjak
White
Dokle god trpimo da nitkovi sa srednjom lopovskom vode grad-treba da nas gaze.
Ne zaslužuje živalj ovdašnji ni dobro ni lepo.
Evolutivni ćorsokak.
Degradacija.
x
Brane
Dejan
nikada tamo ne bi kupio stan.
Ana
Mister
Ko ima novca, zna se, Popovica, Paragovo, Pejićevi salaši.
A ko ima mnooogo novca Čenej!
Mile
Djordje
Zašto praviti još veću gužvu u već prenatrpanim naseljima?
Zeze
horor
Bojan
Ringla stara
Emigrant
đes ba bolan
Da jesu znali bi da je to Stara Detelinara.
Nova počinje od Kornelija Stankovića prema Avijatičarskom naselju.
To što je na Staroj Detelinari više novijih zgrada ne utiče na vreme nastanka naselja niti menja naziv.
Komuna
Samo glasajte!
Novi beton od staroga bolji!
Sdragan
Samo što nisu blokaderi došli na vlast! To njima ne treba...Škole su u blokadi...kao i saobraćajnice!
Ne treba nam sve to.
Sve ok!
Nova Detelinara
Napominjem da je osoblje parking servisa obeležavalo parking mesta tako da se na mestima gde se trenutno parkira npr. 10 vozila, sada 8 ili 9 vozila na više mesta, tako da je mesta manje nego pre na odredjenim parkiralištima (mada su dodata neka nova, koja pre nisu bila obeležena, ali taj broj je izuzetno mali).
Uz to postoji preko 150 mesta koja se koriste još uvek kao parkirališta, ali nisu obeležena, što će biti "idelalan plen" za NS patrol ili popularnije "Oko sokolovo" koje će sada mnogo češće prolaziti nego pre.
Pošto mesta nema, ispisivaće se mnogo kazni dnevno, a novih parkirališta neće biti, čime ćemo isključivo puniti budžet državnog preduzeća koji ne pruža zauzvrat ama baš nikakvu uslugu.
Pošto i dalje postoje ljudi ubeđeni da će nakon uvođenja zone biti mesta, želim nam svima sreću u potrazi za parkingom, jer će oduzimanjem ovih neobeleženih parking mesta biti istog još manje, a kazni i nervoze sve više.
Beskorisnik
Zeze
TsiBB
Gde će deca iz tih zgrada ići u školu. Stara Detelinara ima dve škole obe prenatrpane! Upisati dete u državni vrtić je nemoguća misija.
Dragan
Nale
pajo patak
Moguće ekipa propalih samoupravljača sa ovog portala, jer će konačno raditi tri sata dnevno, imati šest meseci godišnji odmor, a učlanili su se kao i oni četnici 1945.
Aha
Natalija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H