Autor: 021.rs

Novi Sad
09.05.2026.
20:44 > 20:45
Pripadnici saobraćajne policije u Novom Sadu brzo su identifikovali i zaustavili vozača "golfa" sa probnom dozvolom koji se na auto-putu Novi Sad - Beograd kretao trakom namenjenom za vozila iz suprotnog smera.
  • Doka

    11.05.2026 12:17
    Predlog kazne: 200 000 dinara kazne,6 meseci drustveno-korisnog rada (ciscenje smeca,sredjivanje korova itd),zabrana polaganja narednih 5 godina.A da sedi u zatvoru nema sanse!
  • Mikica

    10.05.2026 21:28
    Mora psiho test
    Za neke teske prekrsaje mora odmah vozac da se vodi na psiho test, alko i droga test.
    Ako je normalan visoka kazna.
    Ako nije normalan oduzimanje vozacke bez kazne ali uz lecenje!
  • Jasmina

    10.05.2026 20:37
    Ubistvo u pokušaju
    Ja bih uvela trajno oduzimanje vozačke dozvole. To mora da bude drakonska kazna. Drugačiji metod ne važi da bi se njima utuvilo u glavu. To sto neko hoće da ubije sebe ima drvo za vešanje. S kojim pravom dovodi u pitanje druge ljudske zivote?! To je svestan čin ubistva u pokušaju.
  • Particulare matter

    10.05.2026 15:29
    E da je jedan katarza snimak gde ljudi iz ostalih automobila zaustave saobraćaj izađu i prelome ga kao vola. Dajte uhvatimo se za ruke da se svi zajedno pomolimo da takav jedan snimak obasja što pre puteve Srbije.
  • Čistač

    10.05.2026 13:55
    Vera. Net
    20.000 din za pokušaj ubistva?. Sramotno mala kazna. To treba kazniti sa milion dinara i oduzeti vozilo dok ne uplati pun iznos kazne. Napraviti državni ugovor sa bankama da takvima daju kredit na 3 godine za kaznu, pa neka posle otplaćuju polako.
  • Pazi sada

    10.05.2026 09:23
    Glavni razlog je srbija u glavi i dosta filozofiranja. U ovom s. sveta je sve poremeceno a pocinje se od malih nogu a krivi ste svi. Bukvalno svi. Pogledajre recnik vasih andjelcica.
  • Okanite se politike

    10.05.2026 09:20
    Ona je qrva
    Ako neko krene u kontra smeru,zna da moze lako ubiti nekog. Svesno to radi. Ne zna on da li sa suprotne strane idu pol.protivnici. Pa i da zna,dozivotna zabrana polaganja,oduzimanje vozila i zatvor. Moze pogresiti,ali onda vozi polako zaustavnom i ceka mogucnost da se okrene nazad. Nema opravdanja.
  • Zare

    10.05.2026 09:14
    Silazak sa autoputa Bg NS, je označen tablama "Zrenjanin Temerin Novi Sad" kao da se ulazi u neko selo a ne glavni grad pokrajine i to 3km ranije vozeći se paralelno s auto putem. Nije tema ali niko ne postavlja pitanje nelogičnosti naših stručnjaka za saopbraćaj nego se piše o posledicama.
  • Zanovetalo

    10.05.2026 08:48
    U ovoj zemlji najjeftiniji su zivoti postenih ljudi.Ludaci svih fela mogu da rade sta hoce.
  • Baki

    10.05.2026 08:28
    Za DRAGANA
    Imam dozvolu i vozim kola 47 god.Vracanje na mesto ulaska u kontra smer bi pomoglo nadleznim sluzbama da se otkrije razlog prekrsaja.Posto su "petlje" kriticne,ustanovilo bi se da li je problem u signalizaciji,propust samog vozaca ili NAMERNO cinjenje.Ostajem pri stavu da je zakon blag.
  • Mićo

    10.05.2026 08:15
    @Igor
    Vozila se pretiču jedno po jedno, a ne 3 odjednom... Stvarno treba biti direktor da objaviš teški prekršaj i još da se žališ na kaznu...
  • dz0

    10.05.2026 08:13
    Direktora Srbija puteva kazniti 5x jače. U normalnim zemljama nema načina da iko ikako uđe u kontra smer. To je onaj isti što su već ginuli ljudi zbog neobeleženih radova.
  • Orphan

    10.05.2026 07:54
    Smešna kazna
    Platiće iz malog džepa,a oduzimanje dozvole takođe ništa ne znači,to ga neće sprečiti da sedne u auto i vozi. Staviti mu nanogicu i pratiti brzinu i lokaciju kretanja,te svaki put proveriti ako mu je brzina iole veća od neke pešačke. Preusmeriti silne maskirane batinaše, policajce,ćacie i ostale političke džabalebaroše na društveno korisne aktivnosti
  • 100 Evra po Km

    10.05.2026 07:42
    Ovo je opet ova ekipa što plaća 100 evra po Km da neko vozi kontra smerom na autoputu.
  • Rade Prica

    10.05.2026 07:36
    Poziv
    20k?
    Presmešno, pa ovo je poziv da ponovi ovako nešto
  • 696

    10.05.2026 07:30
    Jedno je sigurno
    Da li je kazna dovoljna ili ne, ne znam, ali sam siguran da prekršitelj nije kum, sin ili brat neke "značajne" ličnosti.
  • dečko je samo

    10.05.2026 07:24
    dečak je samo polagao ispit na akademiji mladih lidera. položio sa najvećom ocenom!
    treba da mu čestitamo, ipak je to naš novi ambasador ili premijer.
  • Cojle

    10.05.2026 07:20
    Popara
    Sad ce da vecera ponedeljkom poparu, utorkom kiselu corbu, sreda palenta i mleko, itd...
  • Cile

    10.05.2026 07:11
    Prvo
    na psihijatrijsko posmatranje a onda doživotno oduzimanje dozvole ukoliko je mentalno zdrav,zatim kazna zatvora minimum 5 godina i novčana kazna minimum 1.000.000 dinara.
  • Zoki

    10.05.2026 06:55
    Glavno pitanje je radi li nešto Bia na pronalaženju te grupe koja promoviše ove idiotluke i navodno plaća 100e po kilometru?!
  • Dragan

    10.05.2026 06:35
    Citam komentare i
    ne verujem. Da pokaze gde je usao u kontra smer???? Da li ste Vi ljudi ikada vozili??? Koliko treba da budes ogranicen da ne vidis da ulazis u kontra smer. Da ti nije cudno sto vozlia idu ka tebi??? O kazni necu ni pisati, smesna. Treba da bude takva da nikad vise ne sedne u auto.
  • Treća strana

    10.05.2026 06:26
    LUDILO!
    Kako ljudi "nagradjuju" kretenizam sa 5 godina i oduzimanjem dozvole na naedredjeno vreme. Nema ovde logike,samo glupost na nivou loše komedije.Kad nema jednomišljenja za ovako nešto,kako da se promeni sistem u državi. Vladaće "predcednik" još dugo...
  • Plaćač poreza

    10.05.2026 06:17
    Cela Evropa ide u EU a Srbija vozi u suprotnom smeru. Dokaz da je ovaj narod potpuno prolupao.
  • TamTam

    10.05.2026 01:10
    Idioten test
    Lekarski pregled(psihijatrijski) pod br. 1 zatim ako je iole OK poslati na ponovno polaganje vozackog ispita ali nakon isteka zabrane upravljanja od najmanje 2god. +adekvatna novcana kazna od recimo godisnjeg prihoda.
  • Milan Lazic

    10.05.2026 00:39
    Glupava omladina Z
    Svaka generacija sve tupavija i bezdusnija zato su ovi najgori do sad
  • Bananamen

    10.05.2026 00:32
    Preblaga kazna.

    PS
    Kolege komentatori, koristite rec "predumisljaj" pogresno u pravnom smislu. Predumisljaj znaci nnameru da nekog ubijete. Ovde to vrv nije slucaj jer bi bilo saobracajke. Ovde je ili glupost ili bahatost. Svakako, kazna treba da je ista kao za izazivanje opasnosti najviiseg stepena
  • Pezos

    09.05.2026 23:37
    Hitno u zakonu izmeniti kazne za vožnju u suprotnom smeru. Odvojiti gradske saobracajnice od brzih puteva, autoputeva i magistralnih pravaca!!! Ove druge sakcionisati kao nasilničku voznju ili strozije!!! Bože koıiko li budala živi pored nas koji su u svakom momentu u stanju da ugroze živote drugih ljudi svojom glupošću!!!!
  • Nixon

    09.05.2026 23:28
    Oduzimanje
    Ja bi ovom trajno zabranio. Kako ovakvi uopste prodju lekarski?! Znao je taj, kao zbunio se a vozi na probnu auto jaci od predvidjene snage. Ovo je pokusaj visestrukog ubistva
  • Slobodan

    09.05.2026 22:59
    Trajno oduzimanje dozvole!
    Za ovako nešto treba mnogo oštrija kazna. Svakome se može dogoditi da u trenutku nepažnje skrene u pogrešnom smeru, ali da posle vozi punom brzinom u suprotnoj traci, dok pored njega prolaze vozila u suprotnom smeru na auto putu, to već ukazuje na mentalne probleme. Nije svakome mesto za volanom, ne treba svima davati dozvole! Ova "epidemija" vožnje u suprotnom smeru ukazuje i na propuste auto škola i MUP-a kod polaganja ispita. Za svaki ovakav slučaj treba ispitati ko je i kako izdao dozvolu i uvesti kazne i za njih.
  • Baki

    09.05.2026 22:43
    Pitam
    Da li su nadlezni bar u jednom slucaju trazili od vozaca koji je uhvacen u prekrsaju,da im pokaze mesto ulaska u suprotan smer i objasni zasto je doslo do toga?Mozda bi to pomoglo u resavanju problema.Same kazne su blage i ne sluze odvracanju vozaca da ne naprave prekrsaj.
  • Oliver

    09.05.2026 22:31
    9 meseci
    Pa nije trudnica,za takve dozivotno zabraniti da voze,kraj
  • Vojislav

    09.05.2026 22:16
    Malo je 20000 dinara za takav prekrsaj. Tu mozda nedostaje koja nula??
  • Mile

    09.05.2026 22:08
    Malo je
    Trebalo da mu se uzme dozvola bar na 5 godina i mnogo veca novcana i zatvorska kazna. Ovo treba da se tretira kao pokusaj ubistva s predumisljajem.
  • Bob Rock

    09.05.2026 22:07
    Kriminal
    Da je pravne drzave ovaj lik bi najmanje 5 godina robijao vozacka oduzeta dozivotno i novcana kazna 5 milona dinara.
    Al posto nema prava olos ce i dalje ovo raditi i opet nekog ubiti.
  • Naselje

    09.05.2026 22:05
    Treba utvrditi zašto je vozio u suprotnom smeru. Ukoliko se kao početnik stvarno zeznuo, ok. Ali ovo sad već deluje kao neki izazov ili neko slično ludilo i u tom slučaju bi mu trebalo suditi za pokušaj ubistva
  • Čeda

    09.05.2026 21:58
    Inače nisam zagovornik drakonskih kazni, ali ovo je stvarno prenlaga kazna. Najmanje što mogu da urade je da se ovakvim likovima trajno oduzme vozačka dozbola i doživotno zabrani ponovno polaganje vozačkog ispita.
  • Kuzman

    09.05.2026 21:47
    Doživotna zabrana upravljanja motornim vozilom to bi bila najbolja kazna
  • Tajson

    09.05.2026 21:45
    Blaga kazna
    Za to je potreban DURA LEX, SED LEX, a ne neko pomilovanje pre pomilovanja. Kao nije znao da je u suprotnom smeru. Što nisu objavili brzinu kojom se kretalo vozilo.
  • M

    09.05.2026 21:44
    M
    Premalo, obzirom da je mogao nekoga ubiti sa predumisljajem. Ovo se kaznjava sa ne manje od 5 godina kazne zatvora, 1 milon dinara i trajnom zabranomo upravljanja vozila,oduzimajucu vozacku dozvolu, ako cemo iskoreniti ove ludosti?
  • UnluckyGuittar

    09.05.2026 21:39
    On dobija 100e po pređenom km u suprotnom smeru. Kazna je 200e,a on prošao već 30km.Zaradio za sto kazni. Ako sistemski ne ubiješ žarište, ljudi ce ginuti. Ima ih na TikToku, proverite inspektori. Nekada ste visili na Redditu, gde ste sada?
  • Sudija Dredd

    09.05.2026 21:39
    Malo
    Trenutna kazna za tako nešto je mala, i trebalo bi da ide na bar 3 meseca zatvora, 100.000 kazne i 5 godina neupravljanja vozilom. Vožnja u kontra smeru je ozbiljan prekršaj, jer je jednak pokušaju ubistva!
  • Zoran

    09.05.2026 21:32
    Malo je...
    Malo je kaznjen, takvima to nije dovoljno da se opamete... 6 m zatvora, 200.000 din i dozivotna zabrana upravljanja motornim vozilom bilo koje kategorije. Da se opameti i on i svi naredni koji bi pomislili da to urade.
  • the

    09.05.2026 21:20
    Druže, kojih 9 meseci???? Doživotni popust na autobusku kartu i vidimo se u sledećem krugu.
  • Novosadista

    09.05.2026 21:14
    Obuka novih vozaca nikad skuplja, a vozaci nikad gori. U moje vreme se za mesec dana izvozali casovi polozili testovi i voznja, dobila dozvola, pa nikad nismo ovakve gluposti pravili!
  • Kajla

    09.05.2026 21:11
    Kako
    Ovo je kazna?????
    Mogao bi još štošta da napišem...
    Sramota od kazne.
  • Zastavnik I klase

    09.05.2026 21:11
    Niste napisali da je ovo dogovor sa tužiocem, i da ima još jedna stavka: još 20 sigurnih glasova za listu:"Vukan Vučić, naš sledeći precednik"
  • Dragana

    09.05.2026 21:11
    Premalo
    Za ovakve prekrsaje, narocito ako se utvrdi da su namerni, treba da sledi dozivotna zabrana upravljanja motornim vozilima.
  • Igor

    09.05.2026 21:08
    Znači, kazna je 50000!!! Jeste li vi normalni? Pa to je pokušaj ubistva! Pretičeš tri vozila na punoj liniji(iako je pregledno) i dobiješ 120000 a ovde? Nemam reči
  • Zebra

    09.05.2026 20:59
    Apsolutno se slažem sa kaznom, ali da je član SNS falila bi 3 minuta sa kamere…
  • Hublo

    09.05.2026 20:58
    Pandemija!
  • Joks

    09.05.2026 20:53
    Samo
    Kazniti sa 5 godina zabrane i 500.000 , i oduzimanjem vozila, pa udji sledeći put u kontra smer jer si retardiran

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna