Pripadnici saobraćajne policije u Novom Sadu brzo su identifikovali i zaustavili vozača "golfa" sa probnom dozvolom koji se na auto-putu Novi Sad - Beograd kretao trakom namenjenom za vozila iz suprotnog smera.
Predlog kazne: 200 000 dinara kazne,6 meseci drustveno-korisnog rada (ciscenje smeca,sredjivanje korova itd),zabrana polaganja narednih 5 godina.A da sedi u zatvoru nema sanse!
Za neke teske prekrsaje mora odmah vozac da se vodi na psiho test, alko i droga test.
Ako je normalan visoka kazna.
Ako nije normalan oduzimanje vozacke bez kazne ali uz lecenje!
Ja bih uvela trajno oduzimanje vozačke dozvole. To mora da bude drakonska kazna. Drugačiji metod ne važi da bi se njima utuvilo u glavu. To sto neko hoće da ubije sebe ima drvo za vešanje. S kojim pravom dovodi u pitanje druge ljudske zivote?! To je svestan čin ubistva u pokušaju.
E da je jedan katarza snimak gde ljudi iz ostalih automobila zaustave saobraćaj izađu i prelome ga kao vola. Dajte uhvatimo se za ruke da se svi zajedno pomolimo da takav jedan snimak obasja što pre puteve Srbije.
20.000 din za pokušaj ubistva?. Sramotno mala kazna. To treba kazniti sa milion dinara i oduzeti vozilo dok ne uplati pun iznos kazne. Napraviti državni ugovor sa bankama da takvima daju kredit na 3 godine za kaznu, pa neka posle otplaćuju polako.
Glavni razlog je srbija u glavi i dosta filozofiranja. U ovom s. sveta je sve poremeceno a pocinje se od malih nogu a krivi ste svi. Bukvalno svi. Pogledajre recnik vasih andjelcica.
Ako neko krene u kontra smeru,zna da moze lako ubiti nekog. Svesno to radi. Ne zna on da li sa suprotne strane idu pol.protivnici. Pa i da zna,dozivotna zabrana polaganja,oduzimanje vozila i zatvor. Moze pogresiti,ali onda vozi polako zaustavnom i ceka mogucnost da se okrene nazad. Nema opravdanja.
Silazak sa autoputa Bg NS, je označen tablama "Zrenjanin Temerin Novi Sad" kao da se ulazi u neko selo a ne glavni grad pokrajine i to 3km ranije vozeći se paralelno s auto putem. Nije tema ali niko ne postavlja pitanje nelogičnosti naših stručnjaka za saopbraćaj nego se piše o posledicama.
Imam dozvolu i vozim kola 47 god.Vracanje na mesto ulaska u kontra smer bi pomoglo nadleznim sluzbama da se otkrije razlog prekrsaja.Posto su "petlje" kriticne,ustanovilo bi se da li je problem u signalizaciji,propust samog vozaca ili NAMERNO cinjenje.Ostajem pri stavu da je zakon blag.
Direktora Srbija puteva kazniti 5x jače. U normalnim zemljama nema načina da iko ikako uđe u kontra smer. To je onaj isti što su već ginuli ljudi zbog neobeleženih radova.
Platiće iz malog džepa,a oduzimanje dozvole takođe ništa ne znači,to ga neće sprečiti da sedne u auto i vozi. Staviti mu nanogicu i pratiti brzinu i lokaciju kretanja,te svaki put proveriti ako mu je brzina iole veća od neke pešačke. Preusmeriti silne maskirane batinaše, policajce,ćacie i ostale političke džabalebaroše na društveno korisne aktivnosti
na psihijatrijsko posmatranje a onda doživotno oduzimanje dozvole ukoliko je mentalno zdrav,zatim kazna zatvora minimum 5 godina i novčana kazna minimum 1.000.000 dinara.
ne verujem. Da pokaze gde je usao u kontra smer???? Da li ste Vi ljudi ikada vozili??? Koliko treba da budes ogranicen da ne vidis da ulazis u kontra smer. Da ti nije cudno sto vozlia idu ka tebi??? O kazni necu ni pisati, smesna. Treba da bude takva da nikad vise ne sedne u auto.
Kako ljudi "nagradjuju" kretenizam sa 5 godina i oduzimanjem dozvole na naedredjeno vreme. Nema ovde logike,samo glupost na nivou loše komedije.Kad nema jednomišljenja za ovako nešto,kako da se promeni sistem u državi. Vladaće "predcednik" još dugo...
Lekarski pregled(psihijatrijski) pod br. 1 zatim ako je iole OK poslati na ponovno polaganje vozackog ispita ali nakon isteka zabrane upravljanja od najmanje 2god. +adekvatna novcana kazna od recimo godisnjeg prihoda.
PS
Kolege komentatori, koristite rec "predumisljaj" pogresno u pravnom smislu. Predumisljaj znaci nnameru da nekog ubijete. Ovde to vrv nije slucaj jer bi bilo saobracajke. Ovde je ili glupost ili bahatost. Svakako, kazna treba da je ista kao za izazivanje opasnosti najviiseg stepena
Hitno u zakonu izmeniti kazne za vožnju u suprotnom smeru. Odvojiti gradske saobracajnice od brzih puteva, autoputeva i magistralnih pravaca!!! Ove druge sakcionisati kao nasilničku voznju ili strozije!!! Bože koıiko li budala živi pored nas koji su u svakom momentu u stanju da ugroze živote drugih ljudi svojom glupošću!!!!
Ja bi ovom trajno zabranio. Kako ovakvi uopste prodju lekarski?! Znao je taj, kao zbunio se a vozi na probnu auto jaci od predvidjene snage. Ovo je pokusaj visestrukog ubistva
Za ovako nešto treba mnogo oštrija kazna. Svakome se može dogoditi da u trenutku nepažnje skrene u pogrešnom smeru, ali da posle vozi punom brzinom u suprotnoj traci, dok pored njega prolaze vozila u suprotnom smeru na auto putu, to već ukazuje na mentalne probleme. Nije svakome mesto za volanom, ne treba svima davati dozvole! Ova "epidemija" vožnje u suprotnom smeru ukazuje i na propuste auto škola i MUP-a kod polaganja ispita. Za svaki ovakav slučaj treba ispitati ko je i kako izdao dozvolu i uvesti kazne i za njih.
Da li su nadlezni bar u jednom slucaju trazili od vozaca koji je uhvacen u prekrsaju,da im pokaze mesto ulaska u suprotan smer i objasni zasto je doslo do toga?Mozda bi to pomoglo u resavanju problema.Same kazne su blage i ne sluze odvracanju vozaca da ne naprave prekrsaj.
Da je pravne drzave ovaj lik bi najmanje 5 godina robijao vozacka oduzeta dozivotno i novcana kazna 5 milona dinara.
Al posto nema prava olos ce i dalje ovo raditi i opet nekog ubiti.
Treba utvrditi zašto je vozio u suprotnom smeru. Ukoliko se kao početnik stvarno zeznuo, ok. Ali ovo sad već deluje kao neki izazov ili neko slično ludilo i u tom slučaju bi mu trebalo suditi za pokušaj ubistva
Inače nisam zagovornik drakonskih kazni, ali ovo je stvarno prenlaga kazna. Najmanje što mogu da urade je da se ovakvim likovima trajno oduzme vozačka dozbola i doživotno zabrani ponovno polaganje vozačkog ispita.
Za to je potreban DURA LEX, SED LEX, a ne neko pomilovanje pre pomilovanja. Kao nije znao da je u suprotnom smeru. Što nisu objavili brzinu kojom se kretalo vozilo.
Premalo, obzirom da je mogao nekoga ubiti sa predumisljajem. Ovo se kaznjava sa ne manje od 5 godina kazne zatvora, 1 milon dinara i trajnom zabranomo upravljanja vozila,oduzimajucu vozacku dozvolu, ako cemo iskoreniti ove ludosti?
On dobija 100e po pređenom km u suprotnom smeru. Kazna je 200e,a on prošao već 30km.Zaradio za sto kazni. Ako sistemski ne ubiješ žarište, ljudi ce ginuti. Ima ih na TikToku, proverite inspektori. Nekada ste visili na Redditu, gde ste sada?
Trenutna kazna za tako nešto je mala, i trebalo bi da ide na bar 3 meseca zatvora, 100.000 kazne i 5 godina neupravljanja vozilom. Vožnja u kontra smeru je ozbiljan prekršaj, jer je jednak pokušaju ubistva!
Malo je kaznjen, takvima to nije dovoljno da se opamete... 6 m zatvora, 200.000 din i dozivotna zabrana upravljanja motornim vozilom bilo koje kategorije. Da se opameti i on i svi naredni koji bi pomislili da to urade.
Obuka novih vozaca nikad skuplja, a vozaci nikad gori. U moje vreme se za mesec dana izvozali casovi polozili testovi i voznja, dobila dozvola, pa nikad nismo ovakve gluposti pravili!
Znači, kazna je 50000!!! Jeste li vi normalni? Pa to je pokušaj ubistva! Pretičeš tri vozila na punoj liniji(iako je pregledno) i dobiješ 120000 a ovde? Nemam reči
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Sa probnom dozvolom vozio "golf" u suprotnom smeru na auto-putu kod Novog Sada: Evo kako je kažnjen
Autor: 021.rs
Novi Sad
•09.05.2026.
•20:44 > 20:45
Komentari 51
Doka
Mikica
Ako je normalan visoka kazna.
Ako nije normalan oduzimanje vozacke bez kazne ali uz lecenje!
Jasmina
Particulare matter
Čistač
Pazi sada
Okanite se politike
Zare
Zanovetalo
Baki
Mićo
dz0
Orphan
100 Evra po Km
Rade Prica
Presmešno, pa ovo je poziv da ponovi ovako nešto
696
dečko je samo
treba da mu čestitamo, ipak je to naš novi ambasador ili premijer.
Cojle
Cile
Zoki
Dragan
Treća strana
Plaćač poreza
TamTam
Milan Lazic
Bananamen
PS
Kolege komentatori, koristite rec "predumisljaj" pogresno u pravnom smislu. Predumisljaj znaci nnameru da nekog ubijete. Ovde to vrv nije slucaj jer bi bilo saobracajke. Ovde je ili glupost ili bahatost. Svakako, kazna treba da je ista kao za izazivanje opasnosti najviiseg stepena
Pezos
Nixon
Slobodan
Baki
Oliver
Vojislav
Mile
Bob Rock
Al posto nema prava olos ce i dalje ovo raditi i opet nekog ubiti.
Naselje
Čeda
Kuzman
Tajson
M
UnluckyGuittar
Sudija Dredd
Zoran
the
Novosadista
Kajla
Mogao bi još štošta da napišem...
Sramota od kazne.
Zastavnik I klase
Dragana
Igor
Zebra
Hublo
Joks
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H