Novi Sad danas "Grad humanosti", sajam posvećen osobama sa invaliditetom u "Bigu"
"Grad humanosti", sajam posvećen obeležavanju 3. decembra, Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom, održava se danas, 2. decembra u TC "Big".

Foto: Pixabay
Organizator sajma je udruženje "Čepom do osmeha", a ideja događaja je povezivanje udruženja, staratelja i dece sa smetnjama u razvoju i osoba sa invaliditetom, u nameri da im se omogući prostor u okviru tržnog centra na kom bi mogli da predstave svoj rad posetiocima, nauče kako da razviju i plasiraju svoj proizvod na tržište i osnuju socijalno preduzeće.
Učešće je besplatno.
U prepodnevnim časovima predviđeno je svečano otvaranje sajma, na kome će prisustvovati potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar za privredu i turizam Ivan Đoković, zamenik pokrajinskog sekretara Pavle Počuč i pokrajinski sekretar za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova Predrag Vuletić.
Program za decu podrazumeva sklapanje mozaika od plastičnih čepova, dok će poslepodne biti organizovana panel diskusija na temu društvene odgovornosti.
Učesnici tribine su stručni sagovornici koji će iz svog ugla iskazati mišljenje i podeliti iskustva na datu temu.
Sajam počinje u 10 časova i traje do 19 časova.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Zašto Vučić ne dolazi u Novi Sad: "Mrzi taj grad jer ne može da ga podredi svojoj volji"
04.09.2025.•
20
Očigledno istraživanja javnog mnjenja pokazuju da Aleksandar Vučić nije dobrodošao u Novi Sad i da bi njegova pojava bila ono što bi ujedinilo ljude, koji nisu skloni da izlaze, da dođu da mu zvižde.
Udruženje policije: Policajac i student nisu suprotstavljani svetovi - i policajci su očevi, majke, braća
04.09.2025.•
25
Novosadsko Strukovno udruženje policije "Dr Rudolf Arčibald Rajs" povodom protesta najavljenog za petak, 5. septembar, apelovalo je na uzdržavanje od podizanja tenzija.
Novi Sad dobio novi salon nameštaja - sve na jednom mestu
04.09.2025.•
0
Nakon Beograda i Pančeva, Geppetto je stigao i u Novi Sad.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 27 beba
04.09.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 sata rođeno 27 beba.
Iako se još ne zna kad će izbori: "U udžbenicima će se izučavati kako studenti prave listu"
04.09.2025.•
11
Profesorka na Filozofskom fakultetu u Novom sadu Jelena Kleut ocenila je da će se izučavati u udžbenicima kako studenti prave izbornu listu.
Priprema za četvrtak: Novosađani, pogledajte šta vas očekuje
03.09.2025.•
1
Vreme će u četvrtak biti prijatno, taman da se prošetate po gradu i posetite neki zanimljiv događaj.
Bačulov i Pogačar saslušani u policiji: Krivične prijave protiv njih podnele anonimne osobe
03.09.2025.•
1
Novosadski odbornici Miša Bačulov i Miran Pogačar dali su danas izjave u policiji, gde su pozvani zbog krivičnih prijava koje su protiv njih podnele anonimne osobe.
"Srbijo, da li se čujemo": Novosadski studenti objavili gde će biti protest u petak
03.09.2025.•
14
Studenti u blokadi fakulteta u Novom Sadu objavili su da će se protest koji su najavili za petak održati kod univerzitetskog kampusa.
Ko radi pregled tunela "Iriški venac" i mosta u Novom Sadu: Firme o kojima se već pisalo
03.09.2025.•
6
Tehnički pregled tunela "Iriški venac" i petog novosadskog mosta radiće Gradski zavod za veštačenje iz Beograda i firma "IPK" koja je u stanu zamenika direktora tog zavoda.
Obustavljen tender za izgradnju Centra za posmatranje jelena i bizona na Fruškoj gori
03.09.2025.•
0
Obustavljen je tender za izgradnju Vizitorskog centra za posmatranje evropskog jelena i evropskih bizona, koji je trebalo da se nalazi u Nacionalnom parku "Fruška gora".
Novosadski studenti o policijskoj brutalnosti: "Vadi pendrek i slobodno"
03.09.2025.•
10
"Osećamo se ugroženo, više nismo bezbedni ni u Kampusu", rekli su studenti na konferenciji za novinare povodom niza policijskih akcija u prethodnim danima na Univerzitetu u Novom Sadu.
Policajac oduzeo, pa vratio telefon novosadskom reporteru tokom protesta
03.09.2025.•
0
Reporteru Bete iz Novog Sada Božidaru Milovcu poliacajac je, tokom izveštavanja o intervenciji policije kod DIF-a, 1. septembra, oduzeo telefon. Posle nekog vremena telefon mu je vraćen.
Beočinci do novembra bez pijaće vode, u petak protest
03.09.2025.•
7
Protest meštana Beočina koji su već mesecima bez pijaće vode biće održan u petak, 5. septembra.
Deo zaposlenih Instituta za ratarstvo štrajkuje u petak
03.09.2025.•
7
Deo zaposlenih u Institutu za ratarstvo i povrtarstvo, preko svoje sindikalne organizacije, doneo je odluku o stupanju u štrajk.
Prevoz za đake iz Bačkog Jarka ipak obezbeđen: Nastava od danas u Sirigu i Temerinu
03.09.2025.•
2
Za đake Osnovne škole "Slavko Rodić" u Bačkom Jarku ipak je tokom jučerašnjeg dana obezbeđen prevoz do škola u Sirigu i Temerinu.
Ivana Macak i obijanje stranačkih prostorija: Optužbe Inicijative za Požegu i ZLF-a
03.09.2025.•
5
Inicijativa za Požegu i Zeleno-levi front optužili su Ivanu Macak i Mihaila Milovanovića da su im obili prostorije u nedelju, 31. avgusta.
Novosađani, pogledajte na kakve medije odlaze vaše pare
03.09.2025.•
18
Grad Novi Sad dodelio je sredstva iz budžeta za finansiranje medijskih projekata. Evidentno je da je gradska vlast nagradila poslušne i irelevantne medije.
Javna sednica komisije za planove: Razmatraju se i primedbe na Galensov "park" na Naselju
03.09.2025.•
6
Javna sednica Komisije za planove Novog Sada održaće se u četvrtak, 4. septembra, a na njoj će se razmatrati primedbe, predlozi i sugestije na četiri urbanistička nacrta.
Komentari 2
Obican Covek
Kada bi mozda ovaj naziv bio opravdan i kada bi celnici grada, i svi koji imaju veze sa izgradnjom svega u gradu mozda odradili sve da opravdaju NAZIV?
Na primer:
Morali bi sami da sednu u INVALIDSKA KOLICA koja bi pokretali rukama i da prodju SVIM STAZAMA u svim delovima Novog Sada.Neka nadju nekog snaznog ko ce ga spustiti iz zgrade ili podici u stan bez prilaza(koje imaju samo neki hoteli) ili lifta.Za to se nema para?
I biciklisti silaze sa bicikla da bi popeli bicike na drugi deo puta jer je ivicnjak visi od 10 ili cak 5 cm,ali kada imas samo ruke koje u kolicima savladavaju prepreke ni 3 cm nije mala prepreka.O ravnotezi da govorim sada....
Morali bi da prepesace sa stapom u rukama i POVEZOM PREKO OCIJU svim pesackim stazama cije reljefne ploce imaju za cilj da zbune slabovide i slepe-,ili su postavljene da udaras u parkirane automobile ciji prednji ili zadnji delovi okupiraju pesacku zonu,,ili od jednom nestanu (da li je kraj puta tu?) ili te odvedu pravo u neku rupu.
Neka odleze u bolnici par dana da vide jelovnik i i bube koje gospodare u trebalo bi,perfektno cistom okruzenju,kao u sanitarne cvorove i tuseve gde provode bolesni po nekad i po vise meseci.
Hocu da kazem dok SAM ne probas i ne dodje ti u glavu,sve mi ovde za dzabe pisemo.
Ako ne mislis na stare,decu i bolesne- nisi COVEK. Mislim da treba pare usmeravati u stvari koje pomazu stanovnicima da sto lagodnije zive i rade -to je HUMANI GRAD!
/
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar