FOTO: Oslanjate se na digitalne časovnike na biciklističkim "portalima"? Kasnite sat vremena
Ukoliko se u kretanju kroz Novi Sad oslanjate na nove digitalne časovnike, postavljene na više udarnih lokacija, svuda ćete kasniti sat vremena.
Foto: 021.rs
Naime, nedavno postavljeni časovnici u vidu biciklističkih "portala" i uspravnih četvorostranih časovnika pokazuju pogrešno vreme - tačnije, vreme po zimskom računanju.
Budući da je letnje računanje vremena počelo pre pet dana, kada su se kazaljke pomerile sat vremena unapred, ovi časovnici prikazuju pogrešno vreme.
Reporterka 021.rs obišla je većinu lokacija i zatekla pogrešno vreme. U trenutku našeg obilaska, u 10.41 časova, digitalni sat je prikazivao 09.41.

Digitalni sat na "portalu" na biciklističkoj stazi u Futoškoj ulici bio je, u trenutku, našeg obilaska, isključen, a prisutni su bili radnici.
Skrenuli smo pažnju nadležnima na ovaj propust.
Kako je 021.rs ranije pisao, novi elementi vizuelne komunikacije nabavljeni su u okviru projekta "Novi Sad 2021 - Evropska prestonica kulture". U tu svrhu potrošeno je 224,9 miliona dinara, a osim digitalnih časovnika obuhvaćene su i novoobeležene pešačke staze, table dobrodošlice, plan grada Novog Sada, putokazi, nove table sa nazivima ulica, informativne table za hotele, Trg jarbola...
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Oreg: Prestati sa zloupotrebom Kobri u stranačke svrhe
13.03.2026.•
2
Narodna poslanica Anna Oreg pozvala je nadležne institucije da hitno prekinu zloupotrebu državnih resursa u političke i stranačke svrhe, povodom činjenice da Miloša Vučevića i dalje obezbeđuje specijalna jedinica Kobre.
Autoprevozniku Milomiru Jaćimoviću oduzeta vozačka dozvola
13.03.2026.•
13
Autoprevozniku Milomiru Jaćimoviću policija je danas oduzela vozačku dozvolu za D kategoriju, naredna tri meseca, kako je rekao, neće moći da upravlja autobusom.
Meštanin Temerina osuđen na 17 godina zatvora zbog ubistva oca: VJT najavilo žalbu
13.03.2026.•
0
Muškarac iz Temerina N. G. osuđen je pred Višim sudom u Novom Sadu na 17 godina zatvora zbog teškog ubistva oca, saopštilo je Više javno tužilaštvo u Novom Sadu, koje je najavilo žalbu na visinu izrečene kazne.
Rekonstrukcija 500 metara ulica u Sremskim Karlovcima košta 75 miliona
13.03.2026.•
9
Rekonstrukcija Matoševe ulice i Andrea Volnog u Sremskim Karlovcima ponovo je poskupela, te sada umesto prvobitnih 50 miliona dinara košta skoro 75 miliona, sa obračunatim porezima.
Vučević o svom obezbeđenju: Ne odlučujem ja, već institucije
13.03.2026.•
52
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević reagovao je na pisanje lista Danas o tome da i dalje ima obezbeđenje, iako mu je mandat premijera istekao pre devet meseci.
ANKETA: Ocenite život u Novom Sadu
13.03.2026.•
36
Nedavno istraživanje percepcije građana o životu u gradovima u Srbiji, pokazalo je da su svojim gradom najzadovoljniji Somborci.
Miran Pogačar tužio SNS, sud doneo privremenu meru
13.03.2026.•
14
Novosadski odbornik iz Građanskog pokreta Bravo Miran Pogačar tužio je Srpsku naprednu stranku.
MAPA: Planovi pred odbornicima - šta se menja u gradu
13.03.2026.•
7
Pred odbornicima u Skupštini grada naći će se i nekoliko urbanističkih dokumenata.
Kako su poslovala novosadska preduzeća: Parking servis zaradio više od očekivanog, GSP najgori
13.03.2026.•
24
Tokom 2025. godine je u Novom Sadu najbolje poslovao JKP "Parking servis", dok je najlošije poslovanje imao JGSP "Novi Sad".
Grad oduzima prostorije na Bulevaru Mihajla Pupina i Bulevaru despota Stefana od Akademije umetnosti
13.03.2026.•
19
Akademiji umetnosti u Novom Sadu oduzimaju se odlukom Grada Novog Sada prostorije na Bulevaru Mihajla Pupina i na Bulevaru despota Stefana oduzimaju.
Roditelji ispred OŠ "Prva vojvođanska brigada" nakon što je policajac ušao na čas
13.03.2026.•
18
Roditelji učenika OŠ "Prva vojvođanska brigada" okupili su se jutros ispred glavnog ulaza u školu, u znak protesta.
Vesti iz Betanije: Rođeno 26 beba
13.03.2026.•
0
U protekla 24 sata u novosadskom porodilištu Betanija rođeno je 26 beba.
Mreža zborova Novog Sada organizuje obeležavanje 11 godina od pada helikoptera kod MSUV
12.03.2026.•
3
Mreža zborova Novog Sada u petak, 13. marta, organizuje obeležavanje 11 godina od pada helikoptera u kojem je život izgubilo sedam osoba.
Vojna policija koja obezbeđuje Vučevića u Novom Sadu pokušala da privede novinara Danasa
12.03.2026.•
16
Vojna policija koja čuva predsednika SNS-a Miloša Vučevića pokušala je da privede novinara Danasa Uglješu Bokića.
Sunčan petak pred Novosađanima: Šta vas očekuje u novom danu?
12.03.2026.•
0
Topao i sunčan martovski petak je pred Novosađanima.
Raspisan tender za projektovanje i sanaciju klizišta Gradskog groblja u Kamenici: Izdvojeno 50 miliona
12.03.2026.•
0
Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije raspisala je tender za projektovanje i izvođenje potpornog zida radi saniranja odrona, odnosno klizišta, na groblju u Sremskoj Kamenici.
Veran Matić tužio Centar za društvenu stabilnost, održano pripremno ročište u Novom Sadu
12.03.2026.•
6
Pripremno ročište povodom tužbe predsednika Upravnog odbora ANEM-a Verana Matića protiv Centra za društvenu stabilnost održano je u Osnovnom sudu u Novom Sadu.
Novosađani, iskoristite vikend: Biće sunčano i toplo, od nedelje će biti kiše i malo svežije
12.03.2026.•
0
Naredna tri dana u Novom Sadu će biti sunčana i topla, a od nedelje se očekuje kiša.
Tužilaštvo za ratne zločine: Spens nije povezan sa kršenjem ratnog prava
12.03.2026.•
3
Javno tužilaštvo za ratne zločine odgovorilo je na pitanja 021.rs u vezi sa tvrdnjama o korišćenju Spensa kao koncentracionog logora.
Zavišić neće da se izvini za izjavu o Hrvatima i ustašama
12.03.2026.•
46
Potpredsednik Skupštine Vojvodine Nemanja Zavišić kaže da se neće izviniti zbog izjave da su svi Hrvati ustaše.
Komentari 33
Dejan
Ti nakaradni satovi nisu lepi, niti su bili potrebni.
Marko
sat je pomeren
Dragan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar