
Okršaj bivših gradonačelnika: Vučević, Novaković, Zvonko Veselinović, Boske, most...
Iako se u Skupštini Srbije odvija sednica o budžetu za narednu godinu, poslanici pričaju o svemu. Danas je pažnja bila i na raspravi Miloša Vučevića i Borislava Novakovića.

Foto: 021.rs
Već treći dan je u parlamentu burno. Dok vlast hvali budžet i prikazuje jednu lepšu sliku stvarnosti, opozicija kritikuje i smatra da je realnost, umesto ružičaste, poprilično crna.
U jednom trenutku došlo je do "razmene mišljenja" između dvojice bivših gradonačelnika Novog Sada - Borislava Novakovića i Miloša Vučevića. U raspravi su se mogla čuti imena Zvonka Veselinovića, vlasnika "Montopa" Marka Bosanca Bosketa, aludiranja na aferu "Bulevar Evrope", pitanje mosta u Novom Sadu i stavovi o tome ko je kriminalac, a ko nije.
Opozicioni političar, iz redova Narodne stranke, pričajući o Nacionalnom stadionu, rekao je da bi se od novca namenjenom za ovaj projekat moglo izgraditi 6.000 vrtića. Međutim, onda je rekao da ne misli na vrtiće koje je u Novom Sadu gradio Miloš Vučević, odnosno kompanija "Montop", nazvavši vlasnika ove firme, Marka Bosanca Bosketa, ličnim prijateljem aktuelnog ministra odbrane i "desnom rukom" Zvonka Veselinovića.
O Veselinoviću, koji je više puta hapšen, mediji su ranije pisali kao o "neformalnom centru moći na severu Kosova". Njega Novaković već duže vreme dovodi u direktnu vezu sa Vučevićem.
"Stotine kilometara auto-puta bismo mogli da izgradimo, ali ne tako što će Kinezi raditi i uzimati kao podizvođača firmu 'Inkop' ili 'Novi Pazar put', koje su u vlasništvu Zvonka Veselinovića, čoveka koji ne bi smeo da dobije ni dinar iz budžeta. On je u sistemu sankcija međunarodne zajednice i njegove firme ne mogu da posluju nigde u svetu, osim u Srbiji. A on je ovde privilegovan", rekao je Novaković, označavajući Veselinovića kao kriminalca i dovodeći ga u vezu sa bratom predsednika države Andrejem Vučićem.
Vučević je reagovao na ove optužbe iz redova opozicije, pitajući odakle potreba da se deset puta spomene ime Zvonka Veselinovića.
"Otvorili ste lokalnu temu da biste verovatno ispali hrabriji. Ne znam čemu potreba da deset puta spomenete Zvonka Veselinovića, mislite da ste time pokazali da se ne bojite nikoga ili nekoga, pa ste dobili veći plus?", rekao je Vučević, a potom ukazao i na to da je vlast koju je predvodio Novaković takođe planirala most na istom mestu na kom se sada gradi, ali da su mostove "videli samo na crtežima".
On se potom osvrnuo na period kada je Novaković vodio Zavod za izgradnju grada, navodeći da je dodelio posao firmi za koju je komisija za tendere rekla da ne ispunjava uslove, nakon čega je stopostotni iznos avansa uplaćen, iako "nikad nismo videli ni dinara, ni metra za te pare".
Rasprava se nastavila, a Novaković je poručio da Vučević ne spori da firma Zvonka Veselinovića "Granit peščar" gradi u Novom Sadu, kao i da ne spori to da je Zvonko Veselinović označen kao kriminalac ili da je vrtić na Sajlovu gradila firma Marka Bosanca Bosketa, za kojeg tvrdi da je osuđivan.
"Sve ste to prećutali, a bavili ste se lažima, sve što ste rekli gola je laž", dodao je Novaković.
Naravno, Vučević nije ostao dužan, te je odgovorio Novakoviću.
"Šta mene briga ko je vlasnik firme? Meni je u interesu da grad dobije ono što je platio, kad ste ga vi vodili nije dobijao ni ono što je bilo plaćeno. Svi prozivate strane investitore, a kada pričate o srpskoj firmi koja prodaje granit, tada ona ne može to da radi, zato što vam ne odgovara neko ko je vlasnik ili jedan od vlasnika. Vi to na sudu dokažite da li je neko kriminalac, nemojte nama ovde dokazivati, osim ako niste za presude albanskih sudova", rekao je Vučević.
Vučević se osvrnuo i na optužbe koje Novaković iznosi na račun Marka Bosanca Bosketa.
"Kažete da je on kriminalac? Za šta je on osuđivan? Za nasilničko ponašanje? A vi ste bili za kriminal pred Specijalnim sudom i pobegli ste kod sudije za prekršaje. Neko je odgovarao kad je bio maloletan... Vi ste za mnogo teža dela bili izvedeni pred lice pravde, a onda ste se na volšeban način zloupotrebom procesnih prava oslobodili toga. I vi držite predavanje nekome ko je kriminalac", zaključio je Vučević.
Podsetimo, sredinom novembra je Novaković pominjao Marka Bosanca Bosketa u kontekstu krivične prijave koja je podneta protiv njega zbog dešavanja na protestu kod Mosta slobode prošle godine. Tada je odreagovao advokat vlasnika "Montopa", poručujući da očekuje reakciju Narodne skupštine, jer je Novaković i ranije imao slična izlaganja, koja je nazvao progonom Bosanca.
Tom prilikom je i najavio da će reagovati postupcima "zbog ličnog progona od strane čoveka koji je džravni funkcioner uz očekivanje da će država stati u zaštitu običnih građana".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Đaci iz Bačkog Jarka nastavu pohađaju u Mesnoj zajednici i predškolskoj ustanovi
02.09.2025.•
0
Nova školska godina počela je 1. septembra, a đaci Osnovne škole "Slavko Rodić" u Bačkom Jarku nastavu pohađaju u prostorijama Mesne zajednice i predškolskoj ustanovi u tom mestu.
Poznato koliko je policajaca bilo angažovano tokom nereda 13. avgusta
02.09.2025.•
1
Ukupno 323 pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova bilo je angažovano tokom protesta 13. avgusta u Novom Sadu, rečeno je u Policijskoj upravi u Novom Sadu za 021.rs.
Uprava PMF-a osuđuje nasilje policije nad studentima
02.09.2025.•
2
Uprava Prirodno-matematičkog fakulteta osudila je primenu hemijskih sredstava i fizičko nasilje policije nad studentima i drugim građanima sinoć u Novom Sadu.
Jer niko nije obavestio novosadsku aktivistkinju da joj je ukinut pritvor: Suspendovana poverenica
02.09.2025.•
0
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija saopštila je da će poverenica u kancelariji u Novom Sadu biti suspendovana, kao i da će protiv nje biti pokrenut disciplinski postupak zbog teže povrede radnih dužnosti.
Bravo o "brutalnom nasilju policije" u Novom Sadu: "Našem članu polomili ruku"
02.09.2025.•
2
Građanski pokret "Bravo" saopštio je da se sinoć u Novom Sadu desilo "nezapamćeno policijsko nasilje".
Vlada Vojvodine će podržati razvojne projekte u opštini Bosansko Grahovo
02.09.2025.•
17
Pokrajinska vlada najavila je da će podržati razvojne projekte u opštini Bosansko Grahovo, saopšteno je iz Vlade Vojvodine.
Zaposleni na BioSensu u sredu ponovo organizuju jednosatni štrajk upozorenja - treći po redu
02.09.2025.•
0
Zaposleni na Institutu BioSens u Novom Sadu će u sredu, 3. septembra, stupiti u jednosatni štrajk upozorenja u periodu od 13 do 14 časova.
Inicijativa "Pustite ih sve" zahteva utvrđivanje odgovornosti za sinoćna hapšenja
02.09.2025.•
1
Inicijativa "Pustite ih sve!" zahteva utvrđivanje komandne odgovornosti za sinoćna hapšenja nakon komemorativne šetnje i hitno oslobađanje dvoje zadržanih optuženih za "psovanje službenog lica".
Sutra u Novom Sadu nestabilno: Mogući su pljuskovi sa grmljavinom
02.09.2025.•
0
U Novom Sadu će u sredu biti nestabilno i mogući su pljuskovi sa grmljavinom.
Kazna kako kome: Kad se pristalice vlasti tuku, nema prekršajnog postupka
02.09.2025.•
6
Novosadski Prekršajni sud neće voditi postupak zbog nasilničkog ponašanja na javnom skupu, odnosno na šetnji pristalica Srpske napredne stranke između Futoga i Veternika.
Drid: Policija i dalje ispred DIF-a jer se zbog pretnji ne osećam sigurno
02.09.2025.•
13
Dekan DIF-a Patrik Drid, koji je juče ušao u zgradu fakulteta sa policijom, izjavio je da je policija i danas ispred fakulteta, a da je unutra obezbeđenje jer se zbog pretnji koje dobija ne oseća bezbedno.
Ponovo produžen ugovor firmama koje nadziru radove na pruzi Novi Sad-Subotica
02.09.2025.•
4
Firmama koje su do sada nadzirale radove na izgradnji pruge produžen je ugovor, a to uključuje i Ežis, kompaniju koja je bila direktno zadužena za nadzor rekonstrukcije Železničke stanice u Novom Sadu.
Radovanović: Dekani DIF-a i Filozofskog u Novom Sadu pogrešili kad su pozvali policiju
02.09.2025.•
5
Dekan Fizičkog fakulteta u Beogradu Voja Radovanović ocenio je da su dekani novosadskog DIF-a Patrik Drid i Filozofskog fakulteta Milivoj Alanović pogrešili što su sa policijom ušli u zgrade tih ustanova.
SRCE: Nepodnošljivo ponižavanje Novog Sada
02.09.2025.•
2
Brutalnom intervencijom policije i žandarmerije protiv građana sinoć u Novom Sadu, režim je nastavio nepodnošljivo ponižavanje ovog grada, saopštavaju iz stranke Srbija Centar (SRCE).
Novosadska policija privela troje nakon nasilja kod kampusa, MUP tvrdi: "Profesionalno smo reagovali"
02.09.2025.•
13
Novosadska policija je privela tri osobe nakon sinoćnjeg nasilja kod kampusa u Novom Sadu.
Deo kolektiva OŠ "Đorđe Natošević" protiv nove direktorke: "Ostavka dosadašnje iznuđena"
02.09.2025.•
11
Većinski deo kolektiva Osnovne škole "Đorđe Natošević" izrazio je nezadovoljstvo zbog imenovanja Vesne Tegeltije-Dujaković za vršioca dužnosti direktora te škole, smatrajući da je ostavka dosadašnje direktorke iznuđena.
Završena rekonstrukcija parkinga u delu Bulevara oslobođenja: Uređeno više od 80 parking mesta
02.09.2025.•
4
Završena je rekonstrukcija parkinga u delu Bulevaru oslobođenja.
Osude nasilja policije nad studentima i građanima u Novom Sadu: Poziv svima da se upišu u bazu
02.09.2025.•
20
Akademski plenum saopštio je da je šokiran i zgrožen brutalnim napadom policije na Novosađane koji su učestvovali u komemorativnoj šetnji kojom je obeleženo deset meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 13 beba
02.09.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 sata rođeno 13 beba.
Iako ima dodatnih radova: Sanacija klizišta kod Puckaroša trebalo bi da bude gotova 1. oktobra
02.09.2025.•
11
Sanacija klizišta Puckaroš, na deonici od Petrovaradina do Sremskih Karlovaca, trebalo bi da bude završena do 1. oktobra.
U Novom Sadu danas toplije i oblačnije
02.09.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti nešto oblačnije i toplije.
Komentari 26
Stojko
Jelisaveta
Krajišnik
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar