
Utorak pred Novosađanima: Toplije vreme, bez puno dešavanja
Utorak u Novom Sadu donosi malo toplije vreme pred očekivani sneg krajem nedelje.

Foto: 021.rs
Obucite se slojevito, a pogledajte i šta sve možete posetiti ovog dana. Nema puno dešavanja, ali su kvalitetna.
Vreme
U utorak su mogući pljuskovi, a duvaće umeren, povremeno jak južni i jugoistočni vetar, naročito uveče i u toku noći. Najniža temperatura će biti šest, a najviša 13 stepeni.
Oprez se i dalјe savetuje osobama sa respiratornim i srčanim, kao i psihičkim tegobama usled očekivanih biometeoroloških prilika. Kod meteoropata su mogući reumatski bolovi, poremećaji sna i promenlјivo raspoloženje.
Trebalo bi da znate i...
Delovi Sremske Kamenice neće imati struje. Ulice Svetlosti 2-30, 1-13, Knez Mihajlova 28-54, 31-51, neće imati od 8.30 do 13.30 časova, a Bagremova 14-22, 9-21, Borova 3-5, 8-20, Ljubičica 4-8, od 8.30 do 12.30 časova.
Gde ići?
U okviru Ciklusa filmova o seksualnom obrazovanju od 20 časova će se prikazati film "Heartbeats" iz 2010. godine u Omladinskom centru CK13.
Promocija knjige "Terminologija zimskog ciklusa običaja i verovanja u Novom Sadu" Maje Stokin održaće se u od 18 časova u Digitalnom omladinskom centru.
Petnaesta kolektivna izložba "Tragom Zaharija Orfelina" otvara se u 18 časova u novosadskom Ogranku SANU. Ovo je izložba kaligrafskih radova nastavnika, učenika i kaligrafa Svetozara Pajića Dijaka.
Izložba fotografija Jana Vala, pod nazivom "Kažem grad - mislim na ljude", biće otvorena u 19 časova u Muzeju Vojvodine. Pedeset radova u crno-beloj tehnici oslikava viđenje grada u kome je u centru pažnje posmatrača uvek čovek.
Obeležavanja dana Pokrajinskog zavoda za zaštitu spomenika kulture održaće se od 12 časova u Kulturnoj stanici "Svilara".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO Počelo uklanjanje divlje deponije u Futogu: Košta više od 31 milion
12.09.2025.•
0
Radnici JKP "Čistoća" i JP "Vojvodina šume" počeli su na uklanjanju divlje deponije u Futogu, koja je prethodnih meseci više puta gorela.
Svedočanstva o policijskoj brutalnosti u Novom Sadu: Pendrek, suzavac i nepoverenje
12.09.2025.•
3
Policijska intervencija na protestu u Novom Sadu 5. septembra bila je među najgrubljima u trinaestogodišnjoj vladavini naprednjaka, a mnogi građani prijavili su povrede ili posledice velike količine suzavca.
U subotu sunčano, u nedelju pljuskovi
12.09.2025.•
0
U Novom Sadu će u subotu biti pretežno sunčano i toplo, ujutru sa kratkotrajnom maglom.
Danas protestna šetnja od Bačkog Jarka do Temerina zbog problema sa pijaćom vodom
12.09.2025.•
2
Zbor građana Temerina danas, 12. septembra, organizuje protestnu šetnju zbog problema sa pijaćom vodom.
Parking kod SNP-a će biti demontiran, premešta se na drugu lokaciju
12.09.2025.•
19
Javno komunalno preduzeće "Parking servis" raspisalo je javnu nabavku za demontažu "fast" garaže kod Srpskog narodnog pozorišta.
Protestni vikend u Novom Sadu: Skupovi i kontraskupovi
12.09.2025.•
11
U Novom Sadu se u subotu i nedelju očekuje protestni vikend. Tokom oba dana biće organizovani skupovi.
Pukovnica u penziji: Studentkinja treba da tuži policajce koji su je naterali da skine garderobu
12.09.2025.•
13
Pukovnica u penziji i narodna poslanica Slavica Radovanović kaže da studentkinja koja kaže da je bila primorana da u policijskoj stanici skine garderobu treba da tuži policajce koji su joj to naredili.
Protest uoči skupa protiv blokada u Petrovaradinu: "Marš iz moje avlije"
12.09.2025.•
16
Studenti u blokadi Filozofskog fakulteta pozvali su na skup "Marš iz moje avlije" u subotu, 13. septembra, u Petrovaradinu, zbog okupljanja građana koji se protive blokadama.
Skoro milijardu dinara za izgradnju Kulturne stanice Novo naselje: Ponovo izmenjen ugovor
12.09.2025.•
26
Izgradnja Kulturne stanice Novo naselje će, prema novoj izmeni ugovora, koštati skoro 983 miliona dinara sa obračunatim porezima.
Tužilaštvo traži podatke o Aneksu 5 ugovora za radove na pruzi: MUP tri nedelje ne dostavlja izveštaj
12.09.2025.•
15
Tužilaštvo za organizovani kriminal je od MUP-a sredinom avgusta tražilo da prikupi podatke o Aneksu 5 ugovora o modernizaciji pruge Novi Sad - Subotica, ali MUP još nije dostavio izveštaj, potvrđeno je u Tužilaštvu.
Zborovi Novog Sada pozvali na okupljanje danas ispred suda: "Bukom za istinu"
12.09.2025.•
14
Zborovi građana Novog Sada pozvali su na okupljanje ispred Osnovnog suda danas, 12. septembra, u 15 časova.
U Novom Sadu za jedan dan rođene 22 bebe
12.09.2025.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 22 bebe.
Danas do 28 stepeni
12.09.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima.
Advokat o protestu 5. septembra: Postupanje policije u Novom Sadu - kao da su pošli u lov na ljude
12.09.2025.•
22
Advokat Miodrag Golubović izjavio je da način na koji je policija postupala prema demonstrantima na protestu u Novom Sadu govori o tome "da su pošli u lov na ljude, a ne da rasteraju demonstrante".
Novosađani, sleduje petak: Pripremite se
11.09.2025.•
4
Za kraj radne nedelje očekuje vas umereno oblačno vreme , festivali i predavanja.
Jasmina Paunović: Udarna grupa za nadstrešnicu je sigurno došla do nekih saznanja, novac ostavlja trag
11.09.2025.•
14
Tužiteljka u penziji Jasmina Paunović smatra da je povlačenje Udarne grupe za ispitivanje tokova novca povezanih sa padom nadstrešnice železničke stanice presedan i da ukazuje na paniku u vrhu vlasti.
Ponovo tender za obnovu fasade nedaleko od Banovine: Povećana vrednost radova
11.09.2025.•
3
Zavod za zaštitu spomenika kulture ponovo je raspisao javnu nabavku za radove na fasadi objekta u Ulici Jovana Đorđevića 11, jer se na prethodni tender niko nije javio.
Katedra za urgentnu medicinu direktoru Hitne pomoći: Metu na čelo stavili ste svima nama
11.09.2025.•
4
Nastavnici i saradnici na Katedri za urgentnu medicinu Medicinskog fakulteta u Novom Sadu uputili su otvoreno pismo direktoru Zavoda za urgentnu medicinu Bogdanu Živanoviću.
Imenovan v. d. dekana Medicinskog fakulteta u Novom Sadu
11.09.2025.•
4
Savet Medicinskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu osudio je policijsku brutalnost i imenovao v.d. dekana, koji će na toj funkciji biti do izbora novog.
Studenti traže da im se vrate lične stvari iz Rektorata, najavljuju i tužbu protiv rektora
11.09.2025.•
7
Studenti u blokadi, čije su lične stvari ostale u Rektoratu UNS u noći između 5. i 6. septembra, najavili su tužbu potiv rektora Dejana Madića, ukoliko im se se ne omogući da uzmu svoje stvari koje su ostale u zgradi.
Režimski skup protiv blokada u subotu u Petrovaradinu
11.09.2025.•
51
Skup "Građani protiv blokada" održaće se i u Petrovaradinu, u sutobu, 13. septembra.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar