FOTO: Radovi na parkingu ostavili Limance bez mesta za vozila - moraju da čekaju četiri meseca
Stanovnici dela ulice Ivana Ribara, na Limanu, ostali su bez nekoliko desetina mesta za parkiranje zbog radova na obnovi parkinga.
Foto: 021.rs
Stanovnici ove ulice, prema navodima za 021.rs, ističu da nije problem u uređenju parkinga, već u organizaciji. Prinuđeni su da u naredna četiri meseca traže parking koji je udaljen od njihovog kvarta.
Radovi koji su počeli ove nedelje obuhvatili su postavljanje ograde i druge pripremne poslove za otvaranje gradilišta.
Stanovnik ove ulice Predrag Vidicki kaže da su ostali bez 70 do 80 parking mesta i da se čini da nadležni nisu razmišljali o tome kako da građanima omoguće parkiranje tokom trajanja radova.
"Pre godinu dana smo ostali bez nekoliko parking mesta zbog postavljanja podzemnih kontejnera, druga polovina ulice ne može da se koristi za parkiranje zbog garaža, a već od ranije ima manjka mesta za parkiranje u ovom delu Limana. Nije jasno zašto nisu najpre sredili polovinu parkinga, a ne ovako da sva mesta ukinu na tri-četiri meseca. Imamo već gužvu zbog onih koji se ovde parkiraju tokom radnog vremena jer izbegavaju parking zonu i sada će situacija biti još gora", navodi on.
.jpg)
Stanovnici su pitali Grad da li mogu da im daju stanarske parking karte za naredna tri-četiri meseca kako bi mogli da koriste parkinge na Bulevaru oslobođenja koji su pod naplatom, ali nisu dobili odgovor.
Prema ugovoru JKP "Parking servis" sa izvođačima "Sremput" iz Rume, "Omega", "Elektrotim" i "Vojvodina-Bačkaput" iz Novog Sada i "Drina-coop" iz Veternika, predviđeno je da se obnovi 69 parking mesta, sagradi punjač za električne automobile, urede pešačke staze i postave držači za bicikle.
Radovi su vredni nešto više od 15,5 miliona dinara, a rok za izvođenje je 120 dana.
NAPOMENA: Nakon objavljivanja teksta reagovao je i Kabinet gradonačelnika, saopštavajući da građani treba da se jave "Parking servisu" kako bi dobili stanarske kartice i kako bi problem bio rešen na obostrano zadovoljstvo. Više o tome čitajte na OVOM LINKU.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Mićin: Novosađani više neće morati na voz u Petrovaradin
05.12.2025.•
6
Po završetku radova na sređivanju tehničko-putničke stanice Novosađani više neće morati da idu u Petrovaradin kako bi putovali vozom.
Protest podrške Radivoju Jovoviću u nedelju: "Pokažimo solidarnost profesoru"
05.12.2025.•
1
Samoorganizovana grupa studenata Fakulteta za pravne i poslovne studije "Dr Lazar Vrkatić" u nedelju, 7. decembra, organizuje skup podrške pokrajinskom poslaniku Pokreta slobodnih građana Radivoju Jovoviću.
RECITE NAM: Da li ste dobili otkaz u pokrajinskoj administraciji?
05.12.2025.•
1
U pokrajinskoj administraciji počinje primena nove sistematizacije, što znači da će određeni broj zaposlenih ostati bez posla.
Autoprevozniku Jaćimoviću vraćen i treći autobus, čeka još četiri
05.12.2025.•
0
Autoprevozniku Milomiru Jaćimoviću vraćen je i treći autobus, objavio je on na društvenim mrežama.
Nadstrešnica: U inostranstvu uhapšen odbegli direktor firme
05.12.2025.•
8
Goran Rosić, koji je bio u bekstvu kao jedan od osumnjičenih u istrazi Tužilaštva za organizovani kriminal, uhapšen je u inostranstvu.
Uskoro radovi na Železničkoj stanici u Novom Sadu, raspisane dve nabavke
05.12.2025.•
17
Infrastrukture železnice Srbije raspisale su javnu nabavku za sanaciju objekta Železničke stanice u Novom Sadu, krila A i D.
VIDEO: Posečen drvored star 80 godina kod stadiona Vojvodina
05.12.2025.•
32
Posečen je i orezan deo drvoreda star 80 godina, u Ulici Dimitrija Tucovića, kod stadiona Vojvodine.
FOTO: Porodici kojoj je izgoreo stan na Podbari potrebna pomoć
05.12.2025.•
5
Potrebna je pomoć porodici čiji je stan, u Ulici Jug Bogdana na Podbari, u nedelju zahvatio veliki požar.
Postavljanje solarnih panela na OŠ "Petefi Šandor" za 2,9 miliona dinara
05.12.2025.•
2
Na OŠ "Petefi Šandor" biće postavljeni solarni paneli, a radovi su vredni 2,9 miliona dinara.
Lepe vesti iz Betanije: Rođeno 17 beba
05.12.2025.•
0
U protekla 24 sata u novosadskom porodilištu Betanija je rođeno 17 beba.
"Zbunjujuća" prognoza za kraj radne nedelje: Novosađani, evo šta vas očekuje ovog petka
04.12.2025.•
0
Ovaj petak u naš grad donosi toplije, ali istovremeno i tmurnije vreme, ali donosi i vikend, pa svakako nije sve tako tmurno.
GSP odabrao firme za pranje autobusa, za posao 11 miliona
04.12.2025.•
6
Javno gradsko saobraćajno preduzeće "Novi Sad" i treći put ove godine odabralo je firme za pranje autobusa, za šta je tokom cele godine izdvojeno 11,4 miliona dinara.
Vlast smanjuje pokrajinski budžet: Za 10 milijardi manji u odnosu na 2025.
04.12.2025.•
15
Planirani pokrajinski budžet za 2026. godinu biće za više od 10,3 milijardi dinara manji u odnosu na budžet početkom tekuće godine.
Načelnica uprave za obrazovanje o novčanoj pomoći: Odnosi se na decu sa invaliditetom, izvinite na grešci
04.12.2025.•
5
Gradska uprava za obrazovanje saopštila je da su podaci o jednokratnoj novčanoj pomoći, dostavljeni osnovnim i srednjim školama i PU "Radosno detinjstvo", greškom bili potpuno netačni.
VIDEO Održan skup ispred Medicinskog zbog sednice Saveta o dekanu: Bojkot uspeo, proces kreće ispočetka
04.12.2025.•
6
Ispred Medicinskog fakulteta u Novom Sadu organizovan je skup pred sednicu Saveta ovog fakulteta, na kojoj je trebalo da se odlučuje o izboru dekana. Međutim, Savet nije imao uslove da potvrdi sporan izbor novog dekana.
Advokat Kočić o pritvoru Jovoviću: Nezakonito, u stanu mu stoji uređaj za neovlašćeno prisluškivanje
04.12.2025.•
2
Pravni tim pokrajinskog poslanika Pokreta slobodnih građana Radivoja Jovovića uložio je žalbu na rešenje novosadskog Višeg suda kojim je Jovoviću kućni pritvor produžen, ali i pooštren.
Svečano otvorena hala buduće fabrike kompanije SHAC u Kaću
04.12.2025.•
4
Proizvodna hala automobilske industrije iz Šangaja "Shanghai Huizhong Automotive Manufacturing" (SHAC), čije je opremanje u toku, i u kojoj uskoro počinje probna proizvodnja, danas je svečano otvorena u Kaću.
Profesorka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu dobila preteću poruku - pošiljalac ranije pretio i drugima
04.12.2025.•
5
Profesorka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Arijana Luburić Cvijanović dobila je preteću poruku na službeni mejl fakulteta, rečeno je agenciji Beta.
Gradsko zelenilo počinje prodaju novogodišnjih jelki sa busenom na četiri lokacije u Novom Sadu
04.12.2025.•
0
Gradsko zelenilo na četiri lokacije u Novom Sadu prodavaće novogodišnje jelke sa busenom.
Jaćimović: Vraćena mi dva od sedam autobusa, policija me upozorila da njima ne dolazim u Beograd
04.12.2025.•
5
Prevoznik Milomir Jaćimović izjavio je FoNetu da su mu vraćena dva od ukupno sedam konfiskovanih autobusa.
Komentari 30
QQjado
Pokazaćemo mi vama. Prvo glasajte kako treba pa onda parking i sve sto treba.
Miko
Dušmani!
Vladan
Mi smo to radili u Despota Stefana i Šekspirovoj kad su nam bez potrebe zatvarali parkinge zbog beskonačnih radova, toliko o tvom "internet komentarisanju".
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar