"Zajedno" o ukidanju polazaka autobusa u Novom Sadu: Je l' to prvoaprilska šala?
Na vest da Gradsko saobraćajno preduzeće od 1. aprila redukuje polaske na gradskim i prigradskim linijama, iz stranke Zajedno se pitaju da li je u pitanju prvoaprilska šala.
Foto: 021.rs
"Pitamo da li je ovo prvoaprilska šala ili samo ustaljena praksa nebrige o građanima Novog Sada? Dok Vučićev kum vozi Lambordžinija od 350.000 eura, radništvo Novog Sada jedva krpi kraj sa krajem da kupi mesečnu kartu za JGSP. Ukidate nam i dosadašnju bedu od usluge koju smo imali", navode u "Zajedno".
Dodaju da umesto da linije budu frekventnije i kvalitetnije, grad vrši destimulaciju upotrebe javnog saobraćaja.
"Zajedno poziva gradsku vlast na odgovornost zbog ovakve odluke. Zbog ovoga sada, ali i zbog desetogodišnjeg nemara za građane Novog Sada, podnesite ostavke i pustite nas da vratimo dostojanstvo Novom Sadu", napominju oni.
Kako je objavio naš portal, Gradsko saobraćajno preduzeće od 1. aprila redukuje polaske na gradskim i prigradskim linijama - pojedine linije ostaju i bez 20 do sada redovnih polazaka radnim danima.
Prema analizi aktuelnog i novog reda vožnje, koji će stupiti na snagu 1. aprila, autobusi će radnim danima saobraćati u brojnosti i razmacima u polascima kao što je trenutno subotom. Praktično, autobusi će radnim danima imati polazaka koliko imaju vikendom, a u nekim slučajevima i manje.
Redukcije će se više osetiti na gradskim linijama, radnim danima, a detaljno koje će sve linije biti obuhvaćene pogledajte OVDE.
Na pitanje 021.rs zbog čega dolazi do ovih izmena, u Gradskom saobraćajnom preduzeću kažu da je dugogodišnjim praćenjem utvrđeno da u prolećnom periodu i s početkom korišćenja alternativnih vidova prevoza, značajno opada broj građana koji koriste autobus.
Na pitanje koliko je, prema podacima preduzeća, polazaka iz reda vožnje ukinuto, u GSP poručuju da su smanjeni neki polasci na gradskim linijama u večernjim satima jer je evidentirano da se tada manje putnika vozi.
Ove izmene će stupiti na snagu ove subote, 1. aprila i biće na snazi do kraja juna. Tada na snagu stupa letnji red vožnje, kad se očekuje da će broj polazaka biti dodatno redukovan.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
"Humanitarni ponedeljak" za Filipa Mekterovića na Štrandu
10.07.2026.•
0
U ponedeljak, 13. jula, na Štrandu se održava Humanitarni ponedeljak posvećen sugrađaninu Filipu Mekteroviću.
IZAZOV: Koliko poznajete Novi Sad?
10.07.2026.•
7
Fotografisali smo delove Novog Sada, a vi probajte da pogodite gde smo sve bili.
Zaplenjeno 58 kilograma marihuane u Sremskoj Kamenici
10.07.2026.•
0
Novosadska policija zaplenila je 58,3 kilograma marihuane u Sremskoj Kamenici.
U subotu do 33 stepena
10.07.2026.•
0
U Novom Sadu će u subotu pre podne biti pretežno sunčano, posle podne promenljivo oblačno.
Bazeni u Futogu ovog vikenda zatvoreni za kupače
10.07.2026.•
0
Bazeni u Futogu biće zatvoreni za građane u subotu i nedelju, 11. i 12. jula.
Novosadska Palata pravde i dalje čeka na useljenje, gotovo dve godine nakon završetka radova
10.07.2026.•
19
Gotovo dve godine od završetka radova, novosadska Palata pravde i dalje čeka na useljenje pravosudnih organa.
Bazeni na Spensu, Sajmištu i u Futogu danas će raditi redovno
10.07.2026.•
2
Uprava Spensa je odlučila da će danas, 10. jula, sva tri bazena kojima ovo preduzeće upravlja (na Spensu, na Sajmištu i u Futogu) raditi redovno.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 16 beba
10.07.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 16 beba.
U Novom Sadu danas 29 stepeni
10.07.2026.•
0
U Novom Sadu će danas pre podne biti pretežno sunčano, posle podne promenljivo oblačno.
Alanović: Pravnici će tumačiti prekid sednice proširenog Senata
09.07.2026.•
7
Dekan Filozofskog fakulteta Milivoj Alanović izjavio je da će pravnici tumačiti situaciju nastalu nakon prekida sednice proširenog Senata, na kojoj je trebalo da bude odlučeno o pritužbi profesora Vladimira Mihića.
Dan bez vode i različita dešavanja: Pogledajte šta nam donosi petak
09.07.2026.•
2
Polako dolazi kraj radne nedelje, a i dalje nas čeka prijatno vreme, malo oblaka i po neki kulturni događaj u Novom Sadu.
Organizatori Egzita: Festival je suštinski zabranjen u Srbiji zbog podrške studentima
09.07.2026.•
47
Organizatori muzičkog festivala Egzit ocenili su danas da je ta manifestacija "suštinski zabranjena" u Srbiji zbog podrške koju su pružili studentima.
Da li je autobus neispravan, ako ne radi klima: Evo koliko vozila JGSP-a u Novom Sadu ima klimatizaciju
09.07.2026.•
32
Sa sve učestalijim toplotnim talasima, od kojih je prethodni podigao temperaturu u našem gradu do 40 stepeni, sve su ozbiljnija upozorenja da se takvo vreme izbegava.
FOTO Opada vodostaj Dunava kod Novog Sada: Peščani sprudovi ponovo vidljivi
09.07.2026.•
3
Nizak vodostaj Dunava kod Novog Sada izazvao je pojavu rečnih sprudova, a povlačenje vode najprimetnije je na obali kod Oficirca i na Štrandu.
Sutra oblačnije i toplije, sledeće nedelje ponovo tropske temperature
09.07.2026.•
2
Petak će u Novom Sadu biti promenljivo oblačan i topao.
Prekinuta sednica proširenog Senata o Mihiću: Opet predloženo tajno glasanje
09.07.2026.•
19
U zgradi Rektorata Univerziteta u Novom Sadu prekinuta je sednica proširenog Senata nakon što je predloženo da glasanje bude tajno.
VIDEO Patrika Drida izviždali okupljeni ispred Rektorata na skupu podrške Vladimiru Mihiću
09.07.2026.•
4
Održava se skup podrške profesoru Filozofskog fakulteta Vladimiru Mihiću ispred zgrade Rektorata u kojoj prošireni Senat Univerziteta odlučuje o njegovoj primedbi na odluku da ne bude reizabran u zvanje.
Počela izgradnja "NS bajk" stanice na Novom naselju
09.07.2026.•
7
Počela je izgradnja "NS bajk" stanice na uglu Bulevara vojvode Stepe i Bulevara Slobodana Jovanovića na Novom naselju.
U Novom Sadu za jedan dan rođena 21 beba
09.07.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođena 21 beba.
Prošireni Senat Univerziteta u Novom Sadu danas odlučuje o prigovoru profesora Mihića
09.07.2026.•
5
Šest članova imenovano je na današnjoj sednici Saveta Univerziteta u Novom Sadu za sednicu proširenog Senata koja će se održati u četvrtak, 9. jula, a na kojoj će se odlučivati o primedbi profesora Vladimira Mihića.
Komentari 35
Zoki
ex chapman
prvo da se gradjanima pokaze kako je to kad nema gp, pa onda se pojavi neki privatnik da "spase stvar" i to tako sto ce dobiti komplet finansije iz gradskog budzeta, a sav prihod ce ici njemu u dzep. vec odavno dobro razradjena kombinacija
A
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar