Zašto niko neće zemljište na Mišeluku: Grad uložio stotine miliona, mora da obara cene
Novi Sad nikako ne uspeva da proda ni jednu parcelu na Mišeluku, iako su u međuvremenu smanjene početne cene na licitacijama.
Foto: 021.rs
Zbog ovih neuspelih licitacija, Novi Sad je ostao bez više miliona evra prihoda u budžetu za 2023. godinu.
Poslednji pokušaj prodaje bio je 31. oktobra kada su u Upravi za građevinsko zemljište i investicije (UGZI) ponuđene dve parcele površine veće od 5.000 kvadratnih metara, koje se nalaze nedaleko od bolnice na Mišeluku, ali se niko nije javio.
Poslednji pokušaj prodaje bio je 31. oktobra kada su u Upravi za građevinsko zemljište i investicije (UGZI) ponuđene dve parcele površine veće od 5.000 kvadratnih metara, koje se nalaze nedaleko od bolnice na Mišeluku, ali se niko nije javio.
Ove dve parcele prodavale su se za 247,8 miliona dinara, odnosno za 264,1 milion.
To znači da je vrednost svake od njih prethodno snižena za po 50 miliona dinara posle neuspešnih licitacija u junu.
UGZI je u dva navrata pokušao da proda još jedno zemljište na Mišeluku, površine 4.674 kvadratna metra.
Na drugoj neuspeloj licitaciji cena je bila 211,2 miliona dinara, što je za 42,5 miliona manje u odnosu na prvu licitaciju.
Time se dolazi do brojke od šest neuspelih licitacija za tri parcele na Mišeluku.
Osim toga, dve parcele na Mišeluku još uvek nisu ni oglašene na prodaju.
Kako nijedna od ovih pet parcela nije prodata do sada, napravljen je ozbiljan deficit u gradskoj kasi jer se prvobitno očekivalo 1,2 milijarde dinara prihoda.
Za sada nema informacija kada će i po kojim cenama UGZI ponovo ponuditi na prodaju neku od parcela na Mišeluku, ali kako se bliži kraj budžetske godine, sve je izvesnije da će novi pokušaj uslediti tek u 2024. godini.
Grad Novi Sad je u komunalno uređenje Mišeluka uložio 828,3 miliona dinara bez uračunatog poreza.
Portal 021.rs nominovan je za najbolji informativni sajt u regionu. Za 021.rs možete da glasate na OVOM LINKU.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
VIDEO "Amfiteatri prazni, a Kampus pun": Studenti najavili bojkot nastave zbog otkaza Jeleni Kleut
25.01.2026.•
8
Studenti u blokadi fakulteta Univerzteta u Novom Sadu saopštili su da do daljeg bojkotuju nastavu zbog otkaza koji je dobila profesorka sa Odseka za medijske studije Jelena Kleut.
Danas u Novom Sadu vetrovito i malo toplije
25.01.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti malo toplije, ali veoma vetrovito.
Licitacija za slobodne poslovne prostore na novosadskim pijacama u sredu
24.01.2026.•
0
Javna licitacija za davanje u zakup poslovnih prostora na Ribljoj, Satelitskoj, Temerinskoj, Najlon i Kvantaškoj pijaci, kao i poslovni prostor u Futoškoj ulici 36-38 održaće se u sredu, 28. januara.
Nova grupa Savetovališta za odvikavanje od pušenja okuplja se u ponedeljak
24.01.2026.•
0
Nova grupa Savetovališta za odvikavanje od pušenja, Preventivnog centra Doma zdravlja Novi Sad, okuplja se u ponedeljak, 26. januara, u 18 časova.
Prebilič u poseti Novom Sadu: Neverovatno kakve se stvari dešavaju u 21. veku, diskurs vlasti kao tinejdžera
24.01.2026.•
22
Evroposlanik Vladimir Prebilič, koji je u delegaciji Evropskog parlamenta koja je drugi dan u poseti Srbiji, posetio je danas i Novi Sad.
Brnabić: Prebilič sa onima koji su planirali vojni puč u Srbiji, jel im rekao da se nada da će uspeti?
24.01.2026.•
23
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić kritikovala je poslanika Evropskog parlamenta Vladimira Prebiliča zbog susreta sa novosadskim aktivistima koji su optuženi za pokušaj rušenja ustavnog poretka.
Skup u znak sećanja na psa Donu kod Šeratona: Tačno godinu dana od ubistva, 17 minuta tišine
24.01.2026.•
22
Novosađani su se danas, 24. januara, okupili kod Šeratona na skup u znak sećanja na gradskog psa Donu.
Vetrovita nedelja u Novom Sadu: Temperatura ceo dan u plusu
24.01.2026.•
0
Nedelja u Novom Sadu biće "toplija", ali izuzetno vetrovita.
FOTO, VIDEO Evroposlanik položio venac kod nadstrešnice u Novom Sadu: Sastao se sa profesorima i studentima
24.01.2026.•
35
Evroposlanik Zelenih Vladimir Prebilič položio je venac kod Železničke stanice u Novom Sadu.
U Betaniji prethodnog dana rođeno 14 beba
24.01.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 14 beba.
Skup u čast psa Done danas u Novom Sadu: Godinu dana od ubistva na protestu povodom generalnog štrajka
24.01.2026.•
36
Zborovi građana Novog Sada danas, 24. januara, organizuju skup u znak sećanja na gradskog psa Donu.
Uprava Filozofskog obećala da će sudu obrazložiti zbog čega je važno da profesorka Kleut bude vraćena na posao
23.01.2026.•
11
Uprava Filozofskog fakulteta danas je obećala da će Upravnom sudu uputiti pojašnjenje zbog čega je važno da profesorka Jelena Kleut bude vraćena na posao i pre okončanja sudskog postupka.
Nove presude za naknadu štete porodicama nastradalih u padu nadstrešnice Železničke stanice
23.01.2026.•
1
Presudom Višeg suda u Novom Sadu, "Infrastruktura železnice Srbije" i Republika Srbija obavezni su da članovima porodica poginulih u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici plate ukupno 44 miliona dinara.
Subota u Novom Sadu: Moguća kiša, sunce, manji minus ujutru
23.01.2026.•
0
U Novom Sadu će u subotu biti mestimično oblačno, sa mogućim padavinama.
FOTO, VIDEO: Obeležena 84. godišnjica Novosadske racije
23.01.2026.•
6
Obeležena je 84. godišnjica Novosadske racije zločina u kom su mađarski fašisti, od 21. do 23. januara 1942. godine, ubili 1.300 Jevreja, Srba, Roma i drugih građana Novog Sada.
FOTO Obijeni automobili širom Novog Sada: "Mesecima se dešava"
23.01.2026.•
29
Više automobila širom Novog Sada je tokom noći obijeno.
Rektorski tim UNS: Nijedan čin nasilja se neće tolerisati, drugi da se suzdrže od podsticanja blokada
23.01.2026.•
13
Rektorski tim Univerziteta u Novom Sadu saopštio je da se nasilje neće tolerisati i pozvao druge univerzitete da se uzdrže od podsticanja blokada.
Novi urbanistički plan za deo Adica: Sportski objekti i tereni na otvorenom
23.01.2026.•
8
Izmenama i dopunama Plana generalne regulacije planira se razvoj sportsko-rekreativnih sadržaja i javne saobraćajnice na području naselja Adice.
Direktor Jovine gimnazije: Nastavnici ne ispunjavaju propisane uslove za rad, nisu nezakonito zaposleni
23.01.2026.•
21
Školski odbor Jovine gimnazije i direktor Radivoje P. Stojković saopštili su da je prosvetna inspekcija utvrdila da dvoje profesora ne ispunjavaju propisane uslove za rad.
Parking kod SNP-a od ponedeljka zatvoren: Kreće demontaža
23.01.2026.•
11
"Parking servis" saopštio je da garaža kod Srpskog narodnog pozorišta od ponedeljka, 26. januara, neće biti u funkciji.
U subotu izmenjen raspored klizanja na Spensu zbog hokejaške utakmice
23.01.2026.•
1
Raspored klizanja na Spensu će u subotu, 24. januara, biti izmenjen.
Komentari 47
Nikola
Djole
pitanje je vremena kada ce to planuti
blizu fruska blizu centar grada trenutno nema bolje lokacije
Lukaku
Po dup-u iz oko 1976 bilo je predviđen novi deo grada za cca. 80.000 stanovnika. Kad su uradili geomehanička ispitivanja, ispalo je da je ceo mišeluk opasno klizišta te su statičari uslovili gradnju na veoma dubokim šipovima, koje je bi veoma poskupili radove.
Tad se odustalo od mišeluka i otišlo na Novo naselje.
Ali to su tad rekli "glupave komunjare" a sad će ovi pametni ovde graditi bez geomehanike, jer geomehanički izveštaji postoje više od 50 godina i to stanje klizišta se nije promenilo.
Veoma opasna "rabota", zbog toga se mnogi investitori nećkaju oko kupovine placeva i gradnje jer će za bezbednost objekata, oštećenja, odgovornost snositi isključivo budući investitori.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar