Osniva se novo javno preduzeće u Novom Sadu: Upravljaće regionalnom deponijom
Grad Novi Sad i sedam okolnih opština zajednički osnivaju novo javno-komunalno preduzeće, čiji će posao biti da upravlja budućom regionalnom deponijom.
Foto: 021.rs
Pred odbornicima Skupštine grada Novog Sada uskoro će se naći predlog odluke o usvajanju teksta ugovora o osnivanju JKP "Regionalni centar za upravljanje otpadom" Novi Sad, sa tekstom ugovora. Ovim dokumentom definišu se sve pojedinosti o budućem javnom preduzeću, koje će biti 15. novosadsko javno preduzeće.
Budućom regionalnom deponijom i svim sastavnim delovima upravljaće, osim Novog Sada, opštine Bačka Palanka, Bački Petrovac, Beočin, Žabalj, Srbobran, Temerin i Vrbas.
Sedište novog preduzeća biće na Temerinskom putu bb, odnosno na mestu sadašnje gradske deponije u Novom Sadu, koju će postepeno zameniti regionalni centar.
Sve opštine učestvuju u osnovnom kapitalu ovog preduzeća, ali srazmerno broju stanovnika. To znači da će Novi Sad ima 67,65 odsto vlasništva, Bačka Palanka 8,95 odsto, Bački Petrovac, 2,14 odsto, Beočin 2,58 odsto, Žabalj 4,43 odsto, Srbobran 2,67 odsto, Temerin 4,78 odsto i Vrbas 6,80 odsto osnovnog kapitala.
Preduzeće će imati direktora i Nadzorni odbor. Direktora će po javnom konkursu i na inicijativu Gradskog veća Novog Sada imenovati i razrešavati Skupština grada Novog Sada, a Nadzorni odbor će činiti predsednik (predstavnik Grada Novog Sada) i dva člana iz opština-saradnica. Oni će se naizmenično predlagati po redosledu veličine opština.
Nadzorni odbor imenovaće i razrešavati Skupština grada na svake četiri godine, a članovi će biti plaćeni za svoj rad.
Mandat direktora trajaće takođe četiri godine. Ugovorom je definisano da će direktor imati pravo da bira izvršnog direktora, koji će raditi ono što mu odredi direktor.
Da bi neko postao direktor, mora da ima minimum tri godine iskustva na sličnim poslovima, pet godina iskustva na poslovima koji zahtevaju visoko obrazovanje, da nije člana organa političke stranke ili da mu status miruje, da nije osuđivan i ostalo.
Direktor i izvršni direktor imaće pravo na stimulaciju na platu, u skladu sa zakonom. Da bi do stimulacije došlo, poslednju reč moraće da daju odbornici Skupštine grada Novog Sada.
Ko bi mogao da vodi ovo preduzeće i dalje nije poznato, niti se o tome spekuliše. Ono što je poznato je da ima mnogo posla oko izgradnje nove regionalne deponije. Na Gradu je da prvo izmesti tri dalekovoda kako bi se postavile granice deponije.
Postojeća gradska deponija udaljena je oko 6,3 kilometra od centra Novog Sada i izvor je zagađenja zbog svog trenutno neuređenog statusa. Zatvaranju postojećeg smetlišta pristupiće se tek u poslednjoj fazi, odnosno kad regionalna deponija bude bila spremna da prihvata otpad.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
VIDEO: Poraz Orbana se slavi i u Novom Sadu
12.04.2026.•
31
Nekoliko desetina osoba okupilo se u centru Novog Sada kako bi proslavilo pobedu Tise na parlamentarnim izborima u Mađarskoj i poraz Viktora Orbana.
Nedelja pred Novosađanima toplija, uz moguće pljuskove
12.04.2026.•
0
Nedelja pred Novosađanima biće nešto toplija, ali nestabilna.
Zborovi Novog Sada u ponedeljak organizuju skup ispred zatvora na Klisi: "Džoni i Mito, niste sami"
12.04.2026.•
8
Zborovi Novog Sada organizovaće u ponedeljak, 13. aprila protest odnosno skup podrške ispred zatvora na Klisi.
Uskršnja nedelja u Novom Sadu malo vedrija i toplija
12.04.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti malo vedrije i toplije.
Planiraju se promene na prilazu Novom Sadu
11.04.2026.•
26
Gradske vlasti planiraju novi poslovno-industrijski prostor pored autoputa E-75, u Radnoj zoni sever 4.
Novi Sad tokom praznika: Kako rade tržni centri, domovi zdravlja, kad idu autobusi
11.04.2026.•
7
Pred nama su praznični dani, pa će brojne ustanove raditi po izmenjenom rasporedu.
Vesti iz Betanije: Rođeno 30 beba u jednom danu
11.04.2026.•
1
Čak trideset beba rođeno je u proteklom danu u novosadskom porodilištu Betanija.
Vreme u Novom Sadu: Početkom sledeće nedelje do 20 stepeni
11.04.2026.•
0
Narednih dana temperature u Novom Sadu će se kretati do 20 stepeni Celzijusa.
Uskoro radovi na Sabornoj crkvi: Pripremljeno skoro 50 miliona
10.04.2026.•
11
Pokrajinski zavod za zaštitu spomenika kulture raspisao je javnu nabavku za konzervatorsko-restauratorske radove na enterijeru SPC Svetog Đorđa - Saborne crkve u Novom Sadu.
Drid ponovo podneo prigovor na reizbor profesora Filozofskog - ovog puta zbog aktivnosti van fakulteta
10.04.2026.•
22
Dekan Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Patrik Drid ponovo je uložio prigovor Izbornom veću Filozofskog fakulteta na Izveštaj o kandidatu za reizbor u zvanje vanrednog profesora Vladimira Mihića.
IZAZOV: Probajte da pogodite gde se nalaze ove lokacije u Novom Sadu
10.04.2026.•
110
Imamo jedan izazov za vas.
Objavljenja knjiga Danila Vuksanovića "Memento urbi" - beleške o nestajanju grada
10.04.2026.•
0
Knjiga Danila Vuksanovića "Memento urbi" objavljena je u izdanju izdavačke kuće "Prometej".
Radonjić, Marić, Sovilj: Na čelu novosadske policije se ne ostaje dugo
10.04.2026.•
11
Na čelo novosadske policije u četvrtak je postavljen Vladan Stojanović, koji je ujedno četvrti načelnik Policijske uprave u Novom Sadu za manje od godinu dana.
Tvrđava dobija novi plan: Šta je sa Botaničkom baštom?
10.04.2026.•
25
Gradski odbornici nedavno su na sednici skupštine Grada Novog Sada usvojili Predlog odluke o izradi Plana detaljne regulacije Petrovaradinske tvrđave.
Lepe vesti iz Betanije: Rođene 23 bebe u jednom danu
10.04.2026.•
0
Dvadeset i tri bebe su rođene u prethodnom danu u novosadskom porodilištu Betanija.
Poznato kakvo će vreme biti za Uskrs u Novom Sadu
10.04.2026.•
0
Vreme u Novom Sadu u narednim danima biće prijatno, sa temperaturama do 20 stepeni Celzijusa.
Postavljen novi načelnik novosadske policije, treći za manje od godinu dana
09.04.2026.•
28
Za načelnika Policijske uprave Novi Sad postavljen je pukovnik policije Vladan Stojanović, saopštio je MUP.
FOTO: Saniran spomenik Tarasu Ševčenku u Novom Sadu koji je bio oštećen i oskrnavljen crnom farbom
09.04.2026.•
8
Spomenik ukrajinskom pesniku Tarasu Ševčenku u Novom Sadu saniran je nakon što je u februaru bio oštećen i ispolivan crnom farbom.
I sutra tmurnije i svežije u Novom Sadu, pa ponovo malo toplije
09.04.2026.•
0
I petak će biti svežiji i nešto tmurniji u Novom Sadu, a onda će ponovo temperatura ići naviše.
Prva regionalna konferencija o menopauzi 15. aprila u Novom Sadu - edukacija i otvoren dijalog o zdravlju žena
09.04.2026.•
0
Prva regionalna konferencija "Otvoreno o… menopauzi" biće održana 15. aprila u klubu "Reset" (na izlasku iz Sremske Kamenice ka Vencu).
Skupština Vojvodine nabavlja glasačke kutije - izdvojeno 3,3 miliona dinara
09.04.2026.•
6
Skupština Autonomne pokrajine Vojvodine raspisala je javnu nabavku za kupovinu glasačkih kutija.
Komentari 19
Lala
Auh
Juhu ajmo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar