FOTO, VIDEO Protest "Pamtimo sve" zbog prebijanja ispred DIF-a: Građani čuvaju studente
Građani i studenti okupili su se ispred Fakulteta sporta i fizičke kulture (DIF) na protestu pod nazivom "Pamtimo sve", zbog policijske brutalnosti.
Foto: 021.rs
20.40 - Veliki broj studenata i građana nalaze se ispred DIF-a gde će, kako su najavili, tokom noći i ostati kako bi čuvali studente i fakultet.
Veliki broj Novosađana i dalje je kod Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja.
— Radio 021 (@Radio021) April 28, 2025
Deo njih ostaće tu i tokom noći da čuva studente u blokadi.#NoviSad pic.twitter.com/vuuyZV7MVo
19.42 - Okupljenima ispred DIF-a, obratila se i studentkinja.
"Danas smo pokazali šta znači biti složan i šta znači ne dati nikog od nas. Mi znamo zašto ovo radimo, šta znači boriti se za Srbiju i za našu decu", poručila je studentkinja ispred fakulteta.
Novosađani su okružili Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja sa svih strana. Deo studenata u blokadi stoji na prozorima. Na jedan prozor okačen je transparent "Mama, dobro sam".#NoviSad pic.twitter.com/shAuWycFCP
— Radio 021 (@Radio021) April 28, 2025
19.35 - Građani i studenti su okružili DIF sa svih strana. Na prozor je okačen transparent "Mama, dobro sam".


19.15 - Studenti i veterani aplaudiraju građanima koji organizovano stižu do Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja, nakon što je danas policija pokušala da probije blokadu ovog fakulteta.

19.11 - Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu zajedno sa građanima pešače do Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje.

18.27 - Kolona je kod Bulevara oslobođenja. Dok šetaju, građani uzvikuju: "Ajmo komšije, izlazite napolje".

18.09 - Krenula je protestna šetnja građana i studenata do DIF-a.
Krenula je šetnja građana od Medicinskog fakulteta ka Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja.#NoviSad pic.twitter.com/X93EJ3h2ll
— Radio 021 (@Radio021) April 28, 2025
18.00 - Počelo je okupljanje građana kod Medicinskog fakulteta.
Građani su se okupili ispred Medicinskog fakulteta. Nakon što su pročitani zahtevi Zbora MZ Narodni heroji, najavljena je šetnja do DIF-a.

Na okupljanje građana u 19 časova ispred DIF-a, pozvali su i novosadski studenti u blokadi zbog policijske brutalnosti i prebijanja njihove koleginice Katarine, koja je zadobila udarce pendrekom ispred tog fakulteta.
Katarina je, podsetimo, i studentkinja koja je vozila bicikl do Strazbura.
Protest pod nazivom "Pamtimo sve" organizuje Zbor Mesne zajednice "Narodni heroji" povodom tri meseca od kako su studente napali nasilnici koji su izašli iz prostorija Srpske napredne stranke, a ruta je tokom dana promenjena zbog policijske brutalnosti nad građanima i studentima danas ispred DIF-a.
Podsetimo, u noći između 27. i 28. januara ove godine grupa aktivista Srpske napredne stranke napala je studente u blokadi fakulteta u Novom Sadu, prvo ispred prostorija ove stranke na Bulevaru oslobođenja, a potom drugu grupu u blizini OŠ "Petefi Šandor".
Tada je teže povrede zadobila studentkinja Akademije umetnosti kojoj je polomljena vilica, dok je bilo i drugih lakše povređenih.
Zbor MZ "Narodni heroji", uz podršku drugih mesnih zajednica i Medicinskog fakulteta, sada, tri meseca od napada, poziva na protestnu šetnju gradom. Dodaju i da je šetnja poziv na otpor protiv svakodnevnog nekažnjenog nasilja i represije.
Zahtevi koje postavljaju su:
- javno obraćanje MUP-a o istragama;
- iseljenje SNS-a iz mesne zajednice;
- garancije bezbednosti od gradonačelnika i MUP-a.
Podsetimo, ruta protesta pod nazivom "Pamtimo sve" promenjena je nakon današnjeg sukoba policije i građana ispred DIF-a.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
05.02.2026.•
0
U Novom Sadu nas u petak očekuje oblačno vreme i potencijalna kiša.
Slobodan univerzitet pozvao zaposlene na UNS: Potpisom podržite urgenciju za slučaj profesorke Kleut
05.02.2026.•
1
Akademska mreža Slobodan univerzitet pozvala je sve zaposlene na fakultetima Univerziteta u Novom Sadu da svojim potpisom podrže urgenciju koja će biti upućena predsednici Upravnog suda o slučaju profesorke Jelene Kleut.
Neoplanta proširuje svoje postrojenje na Klisi: Vrednost radova veća od 500 miliona
05.02.2026.•
1
Industrija mesa Neoplanta planira proširenje svoje proizvodne zgrade na Klisi.
NLB Komercijalna banka o uhapšenoj blagajnici: Oštećenim klijentima nadoknađen sav novac
05.02.2026.•
2
NLB Komercijalna banka saopštila je da je podneta krivična prijava protiv D.I. koja je uhapšena zbog sumnje da je zloupotrebila službeni položaj navodeći da je reč o njihovoj bivšoj radnici.
Sutra nestabilno u Novom Sadu, moguća je kiša
05.02.2026.•
0
U Novom Sadu će u petak biti promenljivo oblačno vreme, uz moguću kišu.
Meštani Sremskih Karlovaca traže zabranu teretnog saobraćaja zbog klizišta na Puckarošu
05.02.2026.•
25
Meštani Sremskih Karlovaca i Petrovaradina uputili su apel "Putevima Srbije" da se zabrani teretni saobraćaj na ovoj deonici do okončanja sanacije klizišta na Puckarošu.
Ponovo "nerešeno" u Betaniji: U Novom Sadu rođeno devet devojčica i isto toliko dečaka
05.02.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
VIDEO: Obrušio se zid na starom objektu u Futogu, nema povređenih
05.02.2026.•
2
Zid na starom objektu u Železničkoj ulici u Futogu obrušio se sinoć oko 20.30 časova.
I danas jaka košava u Novom Sadu, sutra mirnije
05.02.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno.
Vetroviti četvrtak u Novom Sadu: Pročitajte šta se sve očekuje tokom dana
04.02.2026.•
0
Ovaj četvrtak u Novi Sad donosi promenljivo oblačno i vetrovito vreme, ali i malo koncerata i malo učenja da vas ugreje.
Pretnje članovima Odseka za medijske studije, Filozofski fakultet se ne oglašava
04.02.2026.•
5
Odsek za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu najoštrije osuđuje pretnje koje su stigle na imejl adrese zaposlenih na ovom odseku.
Svetski dan borbe protiv raka: Dom zdravlja poziva Novosađanke da urade mamografiju
04.02.2026.•
1
Dom zdravlja "Novi Sad" na Svetski dan borbe protiv raka podseća sugrađanke na Skrining mamografiju, program koji se sprovodi prema Nacionalnom planu za rano otkrivanje karcinoma dojke.
Direktor BioSensa Vladimir Crnojević podneo krivičnu prijavu protiv pokrajinskog sekretara
04.02.2026.•
8
Direktor Instituta BioSens Vladimir Crnojević podneo je krivične prijave protiv pokrajinskog sekretara za visoko obrazovanja Branka Markoskog i članova Upravnog odbora instituta koje je imenovala pokrajina.
Protest nezavisnih fakultetskih sindikata u Novom Sadu, imaju tri zahteva
04.02.2026.•
1
Nezavisnom sindikatu Filozofskom fakultetu u današnjem protestu pridružila su se još tri sindikata novosadskih fakulteta.
Novosadska industrija: Privatizacija pojela gigante
04.02.2026.•
25
Joka i Milan su više od tri decenije u braku. Imaju dvoje dece, a gotovo ceo svoj radni vek proveli su u industrijskim zonama Novog Sada.
Mićin: Gotovo sam siguran da ćemo osposobiti staničnu zgradu
04.02.2026.•
43
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin kaže da će radovi na staničnoj zgradi u Novom Sadu trajati do kraja godine, dok će novo stajalište biti gotovo za šest meseci.
Skupština grada: Opozicija napustila salu - Deklaracija o osudi policijske sile ni na dnevnom redu
04.02.2026.•
54
Odbornici Skupštine Novog Sada razmatraju više od 20 tačaka dnevnog reda. Opozicija je napustila sednicu nakon što je vladajuća većina odbila da na dnevni red stavi Deklaraciju o osudi prekomerne policijske sile.
Novosađani, rok za prvu ratu poreza na imovinu za 2026. je 18. februar, kamata za kašnjenje 16,5 odsto
04.02.2026.•
6
Rok za plaćanje prve rate poreza na imovinu za 2026. godinu je sreda, 18. februar.
Limanski zbor danas protestuje zbog gradnje crkve kod Štranda
04.02.2026.•
43
Stanovnici Limana najavili su protest za sredu, 4. februar, sa početkom od 9 časova na okretnici kod Štranda.
Crkva na Limanu, Deklaracija o policijskom nasilju, planovi: Novosadski odbornici danas zasedaju
04.02.2026.•
16
Odbornici Skupštine Novog Sada razmatraće danas više od 20 tačaka dnevnog reda.
Komentari 21
nezasiti
Vidi i još neko isto ? Ispitujem tačnost svojih opažanja.
Sećam se praznog svega pre perioda koje gospodin pominje i imam drugačije mišljenje.Ne sećam se ovako ogorčenih i punim mržnje komentara iz tog perioda.:(
u se
ex chapman
taman je momentum poceo da jenjava - narod nema strpljenja ni upornosti
kad eto ti Patrika, ko narucen, bas pred Prvomajski protest ;)
da sam ja Vucic ja bih proverio tog lika zasto izaziva narod koji je taman poceo da se osipa:)
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar