VIDEO Studenti ultramaratonci pretrčali 163 kilometra i stigli u Lijež: Sutra u Briselu
Studenti-ultramaratonci stigli su na svoju pretposlednju stanicu do Brisela - Lijež, gde ih je sačekalo nekoliko desetina ljudi, iako u početku doček u ovom gradu nije organizovan.
Foto: Pixabay
Kako srpske dijaspore ovde nema mnogo, studentima koji trče do Brisela rečeno je da dočeka neće biti.
Međutim, srpska dijaspora je uspela da se organizuje, te su trkači na trg stigli preko crvenog tepiha i uz povike "pumpaj".
"Bilo je malo naporno, ovo je bio najduži dan do sada. Bilo je dosta uzbrdica i nije bilo lako, ali uspeli smo. Mislio sam da danas neće biti dočeka, ali fantastično je što jeste", rekao je jedan od studenata.
Osmesi, radost i suze
Građani Srbije, koji žive u dijaspori ali i studenti, od kojih su neki putovali i dva i po sata kako bi dočekali maratonce, ne kriju radost, ali ni i suze.
"Ja sam iz Beograda, ovde radim i kada sam čuo da naša deca dolaze došao sam. Uvek se trudim da dođem i budem uz njuih. Oduševljen sam, dugo nisam mogao da vidim tačnu lokaciju gde će biti doček, ali kada sam video odmah sam došao. Oni su naša snaga i budućnost. Moje kolege koje nisu iz Srbije, a među njima ima građana Austrije, Mađarske, Rumunije, imam i kolege i iz Indije, svi oni prate naše studente i svi mi kažu - nadamo se da ćete uspeti i da ćete dočekati neka bolja vremena", rekao je jedan građanin Liježa srpskog porekla, a prenosi N1.
Na svečanom dočeku u Liježu blokadni hor je otpevao himnu Srbije, a potom i studentsku himnu, posle čega je usledilo 16 minuta tišine za žrtve u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
U akciji "Od mog sela do Brisela" studenti planiraju da stignu u Brisel u ponjedeljak, 12. maja.
Tada bi trebalo da bude održana sednica Evropskog parlamenta, na čijem dnevnom redu će, kako je ranije najavljeno, biti rasprava o situaciji u Srbiji.
Štafetni ultramaraton podrazumeva da grupe studenata naizmenično trče i odmaraju se.
#Repost @nova.rs_portal
— Željko Kisa (@ZeljkoKisa) May 11, 2025
Put za Lijež
Niko nije umoran! pic.twitter.com/BxWzvXWtw7
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Slobodan univerzitet sutra organizuje skup: "Napad na Medicinski fakultet u Novom Sadu još traje"
12.02.2026.•
0
Akademska mreža Slobodan univerzitet pozvala je na skup u petak, 13. februara, ispred Medicinskog fakulteta uoči sednice Saveta tog fakulteta.
U nedelju u Novom Sadu susnežica, za sada ipak bez snega
12.02.2026.•
0
Petak će u Novom Sadu biti malo svežiji.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 17 beba
12.02.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 17 beba.
Februarski četvrtak pred Novosađanima: Promocije knjiga, predstave, doček Kineske nove godine
11.02.2026.•
0
Jedan lep februarski četvrtak čeka Novosađane ove nedelje.
VIDEO: Član kriminalne grupe "Vračarci" uhapšen u Novom Sadu
11.02.2026.•
30
Dvadesetšestogodišnji N. T., član kriminalne grupe "Vračarci", uhapšen je danas u Novom Sadu.
Zborovi zovu na protest zbog dolaska Vučića: "Glavnog ćacija pogrešno informisali da se Novi Sad smirio"
11.02.2026.•
51
Zborovi građana Novog Sada najavili su u ponedeljak, 16. februara, protest ispred Srpskog narodnog pozorišta, zbog dolaska predsednika Aleksandra Vučića.
Zaposleni na BioSens-u obustavljaju štrajk: Ispunjeni zahtevi
11.02.2026.•
6
Sindikat Instituta BioSens saopštio je da je AP Vojvodina imenovala kompetentan Upravni odbor, te da su ovim svi zahtevi zaposlenih ispunjeni.
Protest nezavisnih sindikata novosadskih fakulteta: Otvoreno pismo Đuri Macutu
11.02.2026.•
8
Nezavisni sindikati fakulteta Univerziteta u Novom Sadu održali su protest u Kampusu.
"Neoplanta" po stoti put pred publikom Novosadskog pozorišta
11.02.2026.•
1
Jubilarno 100. izvođenje predstave "Neoplanta", nastala po romanu Lasla Vegela, u režiji Andraša Urbana, odigraće se u četvrtak, 12. februara, u Novosadskom pozorištu.
Dekan Alanović o slučaju Jelene Kleut: Sada je lopta kod Odseka za medijske studije
11.02.2026.•
10
Dekan Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Milivoj Alanović izjavio je za FoNet da je zadatak Odseka za medijske studije da pronađe rešenje i rasporedi obaveze koje je na više predmeta imala donedavna profesorka Jelena
Sutra 17 stepeni u Novom Sadu, u nedelju susnežica, u ponedeljak sneg
11.02.2026.•
0
Četvrtak će u Novom Sadu biti veoma topao za ovo doba godine.
Studenti novosadskog PMF-a odgovorili Vučiću: "Umesto rečima - podržite nas time što ćete raspisati izbore"
11.02.2026.•
14
Studenti u blokadi Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu odgovorili su predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, nakon što je juče izjavio da je "na strani tih mladih ljudi".
U Kliničkom centru Vojvodine izvedena prva kompletna endoskopska operacija lumbalne diskus hernije
11.02.2026.•
4
Prva kompletna endoskopska operacija lumbalne diskus hernije izvedena je proteklog vikenda u Kliničkom centru Vojvodine.
Direktor firme koja je kupila Luku Novi Sad se dopisivao sa Džefrijem Epstinom
11.02.2026.•
15
Sultan Ahmed Bin Sulajem, šef kompanije DP World iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, koja ima vlasništvo nad Lukom Novi Sad, održavao je kontakt sa seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstinom.
Planirate kuću u Novom Sadu: Ovo građevinsko zemljište se prodaje
11.02.2026.•
0
Ukoliko razmišljate o izgradnji kuće u Novom Sadu ili okolini, za početak vam je potrebno građevinsko zemljište.
Sjajne vesti iz Betanije: U Novom Sadu rođeno 20 beba
11.02.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
FOTO: Kako izgledaju tereni u "Evropskom gradu sporta"? (ANKETA)
10.02.2026.•
20
Novi Sad je prošlog leta, odlukom Evropske federacije prestonica i gradova sporta, zvanično dobio titulu Evropskog grada sporta za 2026. godinu.
VIDEO: Sednica Saveta Medicinskog fakulteta odložena za petak, nije bilo kvoruma
10.02.2026.•
6
Studenti u blokadi Medicinskog fakulteta u Novom Sadu organizovali su skup ispred ove ustanove zbog održavanja sednice Saveta fakulteta. Sednica je na kraju odložena.
Vlast osniva Akademiju strukovnih studija u Novom Sadu, visoke škole protiv te odluke
10.02.2026.•
20
Pokrajinska vlast planira da tri visoke škole u Novom Sadu ujedini u Akademiju strukovnih studija. Međutim, i Visoka poslovna, i Visoka tehnička i Visoka škola za vaspitače protive se ovoj odluci.
Komentari 11
Milan
Autogol
Vozi Miško
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar