VIDEO: Ministar prosvete kaže da je "brzo otišao" iz Novog Sada da izbegne sukob sa studentima
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković rekao je da je juče nad njim u Novom Sadu izvršeno "političko nasilje".
Podsetimo, studenti i građani okupili su se juče ispred Pokrajinske vlade da dočekaju ministra prosvete u njegovoj prvoj poseti Novom Sadu. Ministar je u Banovini imao sastanak sa dekanima novosadskih fakulteta i pokrajinskom permijerkom Majom Gojković.
Ministar je na sastanak došao pola sata ranije kako bi izbegao okupljene građane, koji su sve vreme zviždali i uzvikivali parole protiv njega. Nakon što je sastanak u Banovini završen, ministar je napustio zgradu, a kaže da su ga studenti tada napali.
"Ne delim studente, tačno je da sam se obratio iz Pionirskog parka, ali jednako je tačno i da su me juče napali studenti dok sam obavljao svoju redovnu ministarsku dužnost sastajući se sa pokrajinskim sekretarom i dekanima novosadskog univerziteta. Napad je evidentan na snimcima koji kruže društvenim mrežama", tvrdi danas ministar Stanković.
Verovatno ću se onesvestiti pic.twitter.com/anduMaq1Sa
— Ч. (@CaslavMicovic) June 2, 2025
Stanković je na TV Pink rekao da su "studenti u blokadi namerno krenuli na njegov automobil tražeći reakciju".
"Oni su namerno krenuli ka mom automobilu s ciljem da me isprovociraju ili da snime kako brzo napuštam mesto događaja, ne zato što se njih plašim, već da izbegnem bilo kakav incident. Studentima je cilj da izazovu reakciju koja bi se mogla koristiti politički", dodao je Stanković.
Kaže da se slična situacija dogodila i u Budimpešti.
"Tokom posete Budimpešti, kada sam posetio predstavnike samouprave Srba, organizovan je protest u školi 'Nikola Tesla'. Iako je sve bilo spremno za moj dolazak, odlučio sam da ne idem kako bih izbegao sukob. To je pretvoreno u lažnu priču da sam izviždan", istakao je Stanković.
Dodao je da nije ministar koji hoće da ulazi u sukobe.
"Ja sam ministar koji hoće da rešava probleme. Sklanjam se od incidenata zato što ozbiljno i odgovorno želim da radim svoj posao", zaključio je Stanković gostujući na TV Pink.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Studenti: Dobili smo preteće pozive zbog najave protestnog skupa protiv Vučića
12.02.2026.•
0
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu objavili su da su danas dobili preteće pozive u kojima im je sugerisano da ne organizuju protest 16. februara.
Na Trgu slobode u petak protestna akcija zbog ubistva žene u Kruševcu
12.02.2026.•
1
Aktivistička grupa "Žene za promene" u petak će na Trgu slobode organizovati protestnu akciju zbog ubistva žene u Kruševcu, kako navode, prvog femicida ove godine u Srbiji.
Petak u Novom Sadu: Novosađani, šta vas očekuje?
12.02.2026.•
0
Kraj radne nedelje je uskoro tu i donosi nam puno zanimljivih događaja u Novi Sad.
Slobodan univerzitet sutra organizuje skup: "Napad na Medicinski fakultet u Novom Sadu još traje"
12.02.2026.•
4
Akademska mreža Slobodan univerzitet pozvala je na skup u petak, 13. februara, ispred Medicinskog fakulteta uoči sednice Saveta tog fakulteta.
U nedelju u Novom Sadu susnežica, za sada ipak bez snega
12.02.2026.•
0
Petak će u Novom Sadu biti malo svežiji.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 17 beba
12.02.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 17 beba.
Februarski četvrtak pred Novosađanima: Promocije knjiga, predstave, doček Kineske nove godine
11.02.2026.•
0
Jedan lep februarski četvrtak čeka Novosađane ove nedelje.
VIDEO: Član kriminalne grupe "Vračarci" uhapšen u Novom Sadu
11.02.2026.•
30
Dvadesetšestogodišnji N. T., član kriminalne grupe "Vračarci", uhapšen je danas u Novom Sadu.
Zborovi zovu na protest zbog dolaska Vučića: "Glavnog ćacija pogrešno informisali da se Novi Sad smirio"
11.02.2026.•
51
Zborovi građana Novog Sada najavili su u ponedeljak, 16. februara, protest ispred Srpskog narodnog pozorišta, zbog dolaska predsednika Aleksandra Vučića.
Zaposleni na BioSens-u obustavljaju štrajk: Ispunjeni zahtevi
11.02.2026.•
6
Sindikat Instituta BioSens saopštio je da je AP Vojvodina imenovala kompetentan Upravni odbor, te da su ovim svi zahtevi zaposlenih ispunjeni.
Protest nezavisnih sindikata novosadskih fakulteta: Otvoreno pismo Đuri Macutu
11.02.2026.•
8
Nezavisni sindikati fakulteta Univerziteta u Novom Sadu održali su protest u Kampusu.
"Neoplanta" po stoti put pred publikom Novosadskog pozorišta
11.02.2026.•
1
Jubilarno 100. izvođenje predstave "Neoplanta", nastala po romanu Lasla Vegela, u režiji Andraša Urbana, odigraće se u četvrtak, 12. februara, u Novosadskom pozorištu.
Dekan Alanović o slučaju Jelene Kleut: Sada je lopta kod Odseka za medijske studije
11.02.2026.•
11
Dekan Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Milivoj Alanović izjavio je za FoNet da je zadatak Odseka za medijske studije da pronađe rešenje i rasporedi obaveze koje je na više predmeta imala donedavna profesorka Jelena
Sutra 17 stepeni u Novom Sadu, u nedelju susnežica, u ponedeljak sneg
11.02.2026.•
0
Četvrtak će u Novom Sadu biti veoma topao za ovo doba godine.
Studenti novosadskog PMF-a odgovorili Vučiću: "Umesto rečima - podržite nas time što ćete raspisati izbore"
11.02.2026.•
15
Studenti u blokadi Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu odgovorili su predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, nakon što je juče izjavio da je "na strani tih mladih ljudi".
U Kliničkom centru Vojvodine izvedena prva kompletna endoskopska operacija lumbalne diskus hernije
11.02.2026.•
4
Prva kompletna endoskopska operacija lumbalne diskus hernije izvedena je proteklog vikenda u Kliničkom centru Vojvodine.
Direktor firme koja je kupila Luku Novi Sad se dopisivao sa Džefrijem Epstinom
11.02.2026.•
15
Sultan Ahmed Bin Sulajem, šef kompanije DP World iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, koja ima vlasništvo nad Lukom Novi Sad, održavao je kontakt sa seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstinom.
Planirate kuću u Novom Sadu: Ovo građevinsko zemljište se prodaje
11.02.2026.•
0
Ukoliko razmišljate o izgradnji kuće u Novom Sadu ili okolini, za početak vam je potrebno građevinsko zemljište.
Sjajne vesti iz Betanije: U Novom Sadu rođeno 20 beba
11.02.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Komentari 20
Živoje
:/
Nece. Ne kaznjavaju ni "obican" narod za "sva 4".
Roksy
Zatim, zaustavljanje na mestu koje nije predviđeno za stajanje autom.
Stajanjem u traci za kretanje je ugrozio bezbednost ostalih učesnika u saobraćaju.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar