Novosadski studenti pozivaju na zajednički polazak u Novi Pazar: Kod Rektorata u 16h
Studenti koji blokiraju fakultete u Novom Sadu pozvali su građane da dođu ispred Rektorata pred polazak u Novi Pazar.
Foto: 021.rs (Ilustracija)
Polazak je u 16.30, a studenti pozivaju građane da dođu u 16 časova ispred zgrade Rektorata.
Podsećamo, danas su iz Državnog univerziteta u Novom Pazaru saopštili su da su zaposleni i uprava jutros ušli u zgradu zbog opasnosti od požara.
"Služba obezbeđenja je zatečenim studentima u blokadi omogućila da uzmu lične stvari iz prostorija univerziteta i otpratila ih do izlaza iz zgrade, nakon čega su nasilno kroz prozor laboratorije studenti ponovo ušli sa ciljem izazivanja haosa, pritom su nasrtali i grubo vređali pripadnike obezbeđenja i zaposlene", kaže se u saopštenju.
Odbornik u Skupštini Kraljeva i aktivista Lokalnog fronta Predrag Voštinić rekao je da su u Državni univerzitet u Novi Pazar upali pripadnici privatnog obezbeđenja.
"To su kraljevački plaćenici, isti oni koji su u uniformi privatnog obezbeđenja nas onomad izbacivali iz gradske skupštine", saopštio je Voštinić.
Jednom studentu Državnog fakulteta u Novom Pazaru povređena je ruka nakon naguravanja sa muškarcima koji su upali rano jutros na fakultet, dok je i načelnik policije povređen tokom incidenta kasnije.
Kako su rekli građani, gađanju policije je prethodila provokacija policajaca, koji su se smejali smrti jednog studenta iz Novog Pazara, koji je poginuo na pešačkom prelazu u Beogradu.
"Jedna žena je došla ispred policajaca i poručila im par puta da su došli iz Kraljeva da biju njihovu decu. Neki od studenata su pokušavali da je smire, međutim ona je uspela da se otrgene i približi. Za njom su krenuli i drugi", rekao je reporter N1.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
"Humanitarni ponedeljak" na Štrandu za Lazara Dobrića
09.08.2026.•
0
Naredni "Humanitarni ponedeljak" na Štrandu biće posvećen šestogodišnjem Lazaru Dobriću.
Dani pred Novosađanima sunčani: Maksimalna temperatura do sledećeg vikenda 38 stepeni
09.08.2026.•
1
Narednih dana će u Novom Sadu biti veoma toplo, a jedina dobra vest je da temperatura do vikenda neće ići iznad 38 stepeni.
Haker iz Novog Sada uhapšen u Hrvatskoj: Provaljivao u državne sisteme, sumnja se da je povezan sa BIA
09.08.2026.•
20
Haker iz Novog Sada uhapšen je na letovanju u Hrvatskoj zbog sumnje u povezanost sa Bezbednosno-informativnom agencijom.
Protestna izložba ispred Jovine gimnazije: "Ne možete nas naterati da se odreknemo istine"
08.08.2026.•
5
Profesori, bivši i sadašnji učenici Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj", kao i drugi građani posetili su protestnu izložbu fotografija koja je večeras upriličena ispred ove škole.
Roditelji đaka Jovine gimnazije danas organizuju protestnu izložbu: "Građani da ponesu lampe i telefone"
08.08.2026.•
10
Roditelji đaka Gimnazije "Jovan Jovanović-Zmaj" pozvali su građane da se okupe ispred škole u subotu, 8. avgusta.
Voda, hrana i oprema za one na terenu: Novosadski studenti prikupljaju pomoć za Deliblatsku peščaru
08.08.2026.•
4
Studenti u blokadi fakulteta Novosadskog univerziteta od jutros ispred zgrade Rektorata skupljaju pomoć za vatrogasce, vojnike i dobrovoljce koji gase požar u Deliblatskoj peščari.
Posle požara zabrana gradnje 30 godina? Akademski plenum traži izmenu Zakona o šumama
08.08.2026.•
21
Akademski plenum upozorio je danas da izgorela šuma ne sme da postane građevinski plen.
Danas sunčano i toplo, ali prijatnije: Od ponedeljka opet sve toplije
08.08.2026.•
2
Vreme u Novom Sadu će danas biti preovlađujuće sunčano, uz slab i umeren severni i severozapadni vetar.
Studenti u Novom Sadu ispred Rektorata prikupljaju pomoć za vatrogasce u Deliblatskoj peščari
08.08.2026.•
22
Studenti u Novom Sadu pozvali su građane da se danas priključe akciji prikupljanja pomoći za vatrogasce i dobrovoljce koji gase požar u Deliblatskoj peščari.
Baš lepa vest: U Betaniji rođeno 28 beba, bliznakinje među njima
08.08.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 28 beba.
VIDEO Štand studenata na Novosadskom noćnom bazaru, blizu njih SNS aktivisti i "Srbija pobeđuje"
07.08.2026.•
37
Tokom Novosadskog noćnog bazara na Ribljoj pijaci okupili su se i građani sa štandovima podrške studentskom pokretu.
Tribina sa studentima u subotu na Klisi: Tema lokalni problemi
07.08.2026.•
13
Novosadski studenti u blokadi u subotu, 8. avgusta, organizuju tribinu na kojoj će sa meštanima Klise razgovarati o lokalnim problemima.
Zborovi građana najavili obeležavanje godišnjice događaja od 13. avgusta: "Taj dan i danas nas određuje"
07.08.2026.•
21
Zborovi građana Novog Sada najavili su da će 13. avgusta obeležiti godinu dana od sukoba tokom protesta i šetnje građana i studenata do prostorija Srpske napredne stranke (SNS).
VIDEO: Iz kanala DTD u Novom Sadu izronio i "stojadin"
07.08.2026.•
24
Kanal Dunav-Tisa-Dunav, usled niskog vodostaja, otkriva nešto za šta ljudi, uglavnom, nisu znali da je tu.
Besplatne radionice prve pomoći za roditelje beba i male dece u Novom Sadu
07.08.2026.•
1
Dom zdravlja Novi Sad organizuje besplatne edukativne radionice za roditelje odojčadi i dece uzrasta do tri godine, posvećene pružanju prve pomoći u kriznim situacijama.
Nesuglasice zbog "Majke Makedonije" u Novom Sadu: Konačna reč Grčke stranke, oglasilo se likovno udruženje
07.08.2026.•
16
Nastavlja se razmena saopštenja, podrške i protivljenja između makedonske i grčke strane u vezi sa podizanjem spomenika "Majka Makedonija" u Novom Sadu koji još nije ni odobren.
Ko snima "nepropisne" po Novom Sadu: "NS Patrol", "Scan car" - evo koja je razlika
07.08.2026.•
30
Ukoliko slabo razlikujete parkiranje i zaustavljanje, ostavljate automobil tamo gde je to zabranjeno ili ne plaćate parking, fotografisaće vas jedno od više vozila sa kamerama u gradu.
Urbano baštovanstvo u Novom Sadu: Sačuvati ono što postoji i obezbediti novi prostor
07.08.2026.•
10
U mnogim gradovima može se naići na urbane bašte kojima građani nastoje da ublaže posledice klimatskih promena, proizvedu zdravu hranu i provedu kvalitetno vreme u prirodi. Kakva je situacija u Novom Sadu?
Kursevi nege lepote u Akademiji Oxford - započnite obuku za zanimanja koja su uvek tražena
07.08.2026.•
0
Ukoliko želite da steknete praktično znanje, naučite veštine koje se mogu brzo primeniti i otvorite sebi mogućnost za dodatnu zaradu, promenu zanimanja ili pokretanje sopstvenog posla, Akademija Oxford nudi priliku.
Komentari 3
Gole
Novosađanka
novosađanin
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar