Gradonačelnik Novog Sada na odmoru na Tasosu: "Vraćam se da budem uz saborce"
U trenutku dok je Novi Sad u haosu zbog izbijanja otvorenog sukoba između pristalica SNS i građana, gradonačelnik Žarko Mićin je na godišnjem odmoru, na Tasosu.
Foto: 021.rs
Nije poznato otkad je Žarko Mićin na godišnjem odmoru, ali se u javnosti nije pojavljivao nekoliko dana.
Na društvenim mrežama su danas objavljene fotografije gradonačelnika Novog Sada na plaži i u moru.
SNS do nogu potučen u Novom Sadu, bukvalno, a za to vreme gradonačelnik Žarko Mićin na Tasosu.
— Kristal Met Dejmon (@good_neighbor) August 14, 2025
Hahah za koga vi dobijate batine haahahahha pic.twitter.com/q95T3wENAZ
Tim povodom se oglasio i sam Mićin, potvrđujući da jeste na odmoru, sa porodicom, u Grčkoj.
"Osim što pokušavaju da ukinu slobodu drugačijeg mišljenja, izražavanja i bavljenja politikom, blokaderi kao ovaj sa lažnim profilom (X profil Kristal Met Dejmon, prim. aut.) žele da ukinu pravo na slobodan život i godišnji odmor. Da, bio sam sa porodicom na odmoru!", uskliknuo je gradonačelnik.
On dodaje da nije "kao oni koje vi podržavate bio na Mauricijusu, Maldivima, ili Sejšelima", već da je njegova porodica letovala na Tasosu.
"I, kao odgovoran čovek, zbog nereda, divljanja i terorizma koji izazivate, vraćam se u Novi Sad, da budem uz svoje saborce i sugrađane. Nastaviću da se borim za miran i prosperitetan razvoj svog grada", dodao je Mićin.
On je ukazao i da automobil na fotografiji koji se deli na društvenim mrežama nije njegov, "jer nema tako skup auto".
Prema infomacijama Agencije za sprečavanje korupcije, Mićin nije prijavio da poseduje bilo kakvo vozilo.
Inače, predsednik Srbije i čovek kojeg slušaju svi naprednjaci, izvinio se u sredu uveče svim "divnim običnim ljudima" koji čuvaju prostorije stranke zato što funkcioneri nisu sa njima, "već su na plažama sa kamenčićima i peskom".
O dešavanjima u Novom Sadu: Akt terorizma
Gradonačelnik poručuje da se u Novom Sadu u sredu uveče dogodio "akt čistog terorizma", te da nije bilo šetnje, niti protesta, već "unapred pripremljene terorističke akcije, koja je za cilj imala da se u potpunosti demoliraju i unište prostorije Srpske napredne stranke, samo zato što u njoj borave građani Novog Sada koji drugačije misle".
Dodaje i da ko god sinoćne događaje pokuša da nazove drugačije "osim aktom očiglednog terorizma, pokušaće da opravda nasilje, koje može imati ogromne posledice po celo društvo".
"Kao gradonačelnik najoštrije osuđujem terorističku akciju kojoj je svedočio ceo Novi Sad, i cela Srbija. Niko ne sme da napada tuđe prostorije, niti da povređuje druge ljude koji veruju u demokratsko pravo da budu u svojim prostorijama, a da ih niko ne ugrožava", naveo je Mićin.
On je pozvao i policiju i istražne organe da pod hitno pronađu i liše slobode "sva lica koja su učestvovala u terorističkom napadu na prostorije SNS-a".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Vučić opet bez detalja i datuma: Zakazao sam velike narodne skupove u Novom Sadu i Užicu
13.08.2026.•
3
Predsednik Srbije i član Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandar Vučić izjavio je danas da je zakazao "velike narodne skupove" u Novom Sadu i Užicu, ne precizirajući kada će oni biti održani.
Za jedan dan 12 saobraćajnih nezgoda u Južnobačkom okrugu, tri vozača zadržana
13.08.2026.•
0
U sredu, 12. avgusta, na području Južnobačkog okruga, dogodilo se 12 saobraćajnih nezgoda, saopštila je policija.
Sutra vreme slično današnjem
13.08.2026.•
0
U Novom Sadu će u petak biti pretežno sunčano i toplo, posle podne uz malu do umerenu oblačnost.
FOTO, VIDEO: Kako je izgledao prošlogodišnji sukob kod prostorija SNS-a
13.08.2026.•
3
Pre tačno godinu dana na više mesta u Srbiji organizovani su protesti u kojima su se građani uputili ka stranačkim prostorijama Srpske napredene stranke, kada je došlo do sukoba.
Šta se planira na Satelitu: Bazen i dalje tema
13.08.2026.•
15
Plan generalne regulacije dela Novog naselja, odnosno Satelita, nalazi se na ranom javnom uvidu.
Novosadski SNS o skupu zborova: Izražavamo bojazan da će ponovo pokušati
13.08.2026.•
42
Novosadski odbor Srpske napredne stranke oglasio se povodom skupa kojim će biti obeleženo godinu dana od sukoba između policije i građana ispred prostorija vladajuće stranke.
"Utopija" Novosadskog pozorišta najbolja predstava na Nišvil jazz theatre festivalu
13.08.2026.•
1
Predstava "Utopija" Novosadskog pozorišta/Újvidéki színház osvojila je nagradu za najbolju predstavu na ovogodišnjem Nišvile jazz theatre festivalu.
Večeras skup u Novom Sadu: Godinu dana od nereda kod prostorija SNS-a
13.08.2026.•
5
Skup povodom obeležavanja godinu dana od sukoba i građana i policije kod prostorija Srpske napredne stranke održaće se večeras.
Slučaj "Nadstrešnica": Razlozi zbog kojih tužilac ne prihvata odbranu Šurlana, Dimoski i ostalih optuženih
13.08.2026.•
17
Svi optuženi u predmetu pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu saslušani su pred tužiocem 22. novembra 2024. godine.
"Niko to nije ni proglasio verskim obredom": Vučić poštu stradalima u padu nadstrešnice nazvao satanizmom
13.08.2026.•
23
Hiljade ljudi je od novembra 2024. stajalo u 11.52 na ulicama i trgovima širom Srbije, odajući poštu stradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu tražeći istovremeno odgovornost za smrt 16 ljudi.
Četvrtak u Novom Sadu: Vrućina preko dana, najavljeno rashlađenje tokom noći
12.08.2026.•
1
Toplotni talas i dalje ne popušta, barem tokom dana. Novosađane očekuje još jedan sunčan letnji dan sa nekoliko isključenja struje i zanimljivim muzičkim programom.
Vodovod: Više od dve milijarde dinara uloženo u modernizaciju sistema, Novi Sad bez restrikcija
12.08.2026.•
14
JKP "Vodovod i kanalizacija" Novi Sad odbacilo je tvrdnje pojedinih političkih pokreta da se problemima u sistemu vodosnabdevanja pristupa bez ozbiljnih ulaganja i da se infrastruktura "krpi kada pukne cev".
Mićin: Železničko stajalište na Rumenačkom putu za mesec dana, do proleća uređen centar grada
12.08.2026.•
48
Železničko stajalište na Rumenačkom putu, koje treba da rastereti stanicu u Petrovaradinu, biće gotovo za mesec dana, izjavio je gradonačelnik Žarko Mićin.
ANKETA: Da li biste izašli na referendum o "Novom Sadu na vodi"?
12.08.2026.•
50
Skupštini Novog Sada predat je predlog za verifikaciju narodne inicijative za raspisivanje referenduma o "Novom Sadu na vodi".
Agencija za sprečavanje korupcije istražuje imovinu Gorana Vesića
12.08.2026.•
35
Agencija za sprečavanje korupcije pokrenula je vanrednu kontrolu imovine Gorana Vesića, bivšeg ministra građevine i jednog od optuženih za pad nadstrešnice u Novom Sad kad je poginulo 16 osoba.
Ručna bomba pronađena na Podbari, policija na terenu
12.08.2026.•
3
Uređaj za koji se sumnja da je ručna bomba pronađen je u Ulici Juga Bogdana na Podbari.
Vladimir Mihić najavio tužbu Upravnom sudu zbog prestanka radnog odnosa na Filozofskom fakultetu
12.08.2026.•
7
Bivši vanredni profesor Filozofskog fakulteta Vladimir Mihić najavio je da će sledeće sedmice podneti tužbu Upravnom sudu zbog, kako tvrdi, nezakonitog prekida radnog odnosa.
Jovović dobija pretnje zbog poslaničke grupe "Vojvodina uz studente": "Ne dopada se krugovima vlasti"
12.08.2026.•
21
Nezavisnom pokrajinskom poslaniku Radivoju Jovoviću, neposredno nakon saopštenja o tome da je u Skupštini Vojvodine formirana poslanička grupa "Vojvodina uz studente", čiji je i on član, upućene su pretnje.
Skupštini grada podnet predlog za referendum o "Novom Sadu na vodi"
12.08.2026.•
16
Građanska platforma "100% Sad" predala je predlog za verifikaciju narodne inicijative za raspisivanje obavezujućeg lokalnog referenduma o "Novom Sadu na vodi".
Komentari 94
Anonymous
Jelena
Gv
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar