Pristalice SNS se okupljaju svuda, osim u Novom Sadu: Najavili skupove za subotu
Okupljanja građana protiv blokada najavljena su i za subotu, 23. avgust.
Foto: 021.rs
Kako se navodi u poruci koja kruži društvenim mrežama i vajber grupama, građani koji se protive blokadama ulica i fakulteta okupiće se "u svim lokalnim samoupravama u Vojvodini (osim u Novom Sadu)".
Početak skupova je u 18.30h.
Nepoznato je da li će na ovim okupljanjima protiv blokada, građani, odnosno pristalice Srpske napredne stranke, ponovo blokirati ulice.
Inače, oni su najavili okupljanja i u 29 mesta u Srbiji, uključujući i Loznicu, Vranje, Smederevo, Leskovac i Bor.
Podsetimo i da su se prvi ovakvi skupovi održali u sredu, 20. avgusta, a da je sam ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, najavio i njihovo ponavljanje u subotu.
Komentarišući kako su ti protesti protiv blokada protekli, Dačić je izjavio i da je u 49 lokalnih samouprava bilo 33.000 ljudi, što bi značilo da se u proseku u jednom mestu okupilo 673 osobe, a navodno je najviše bilo u Pančevu - 4.650, pa bi, kada se oduzme taj broj, u proseku po jednom mestu bilo manje od 600 "građana protiv blokada".
U subotu bi slični skupovi trebalo da se održe u više od 70 lokalnih samouprava. Zanimljivo je i to da je u najavi naglašeno da će u Vojvodini okupljanja biti svuda, sem u Novom Sadu.
Inače, portal 021.rs uputio je ove sedmice novosadskoj policiji pitanja o eventualnim prijavljenim skupovima na javnim mestima u subotu, 23. avgusta, ali do objavljivanja ovog teksta, nismo dobili odgovor, ali se najava ove "grupe građana" može tumačiti kao odgovor - okupljanja protiv blokada u Novom Sadu neće biti, uprkos "marketinškim pripremama".
Naime, prethodnih dana su u poštanskim sandučićima Novosađana osvanuli flajeri sa porukama protiv blokada.
"Besan sam!" istaknuto je na flajeru.
"Oteli su mi normalan život! Napadaju mi kuću! Hoću mir, hoću da radim, hoću da se krećem! Hoću da učim! Hoću moju Srbiju nazad! Bori se! (protiv blokada!)", poruka je sa jednog od flajera.
Na nekim drugima, pominjala se i "mržnja blokadera prema srpskoj zastavi", izgradnja crkve na Limanu, i slično.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Pet dekana sa Univerziteta u Novom Sadu: Urušavanje univerziteta pouzdan pokazatelj propadanja društva
01.04.2026.•
0
Pet novosadskih dekana reagovalo je na upad policije u zgradu rektorata Univerziteta u Beogradu.
Direktor Jovine nije došao na sud - zbog bolesti
01.04.2026.•
0
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje P. Stojković nije se pojavio pred Prekršajnim sudom u Novom Sadu u utorak, gde je pokrenut postupak po prijavi 15 profesora.
Akcija besplatne provere sluha u Novom Sadu
01.04.2026.•
0
Tokom života dešava se dosta važnih trenutaka u kojima želimo da budemo maksimalno prisutni i da ih zapamtimo.
U Novom Sadu za 24 časa rođene 24 bebe
01.04.2026.•
1
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 24 bebe.
Povodom 17 meseci od pada nadstrešnice i smrti 16 osoba: Okupljanje kod Železničke stanice
01.04.2026.•
0
Novosadski zborovi u sredu, 1. aprila organizuju skup povodom 17 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu i smrti 16 osoba.
Počinje nova "NS bajk" sezona u Novom Sadu
01.04.2026.•
0
Nova "NS bajk" sezona iznajmljivanja bicikala počeće u sredu, 1. aprila.
Počinje konkurs za upis dece u vrtiće Radosnog detinjstva, prijave samo onlajn
01.04.2026.•
0
Konkurs za upis dece u vrtiće PU "Radosno detinjstvo" za 2026/2027. godinu počeće u sredu, 1. aprila.
Prva aprilska sreda puna događaja: Novosađani, evo šta vas očekuje
31.03.2026.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti vedrija, a očekuje vas i nekoliko događaja koje bi bilo šteta propustiti - sve za prvi april.
FOTO, VIDEO Protest podrške Univerzitetu u Beogradu: Novosađani kreću za Beograd
31.03.2026.•
8
Građani, studenti i profesori okupili su se večeras ispred zgrade Rektorata, kako bi iskazali protest zbog dešavanja na Univerzitetu u Beogradu.
Kako prevarantski kol centri pokušavaju da vam uzmu pare: Iskustvo bivšeg radnika
31.03.2026.•
8
Od prvih 500 dolara do gubitka životne ušteđevine - tako, prema rečima sagovornika 021.rs koji je više godina radio u prevarantskim kol centrima, izgleda put prosečne žrtve.
Protest podrške Univerzitetu u Beogradu večeras ispred Rektorata: "Stojimo jedni uz druge"
31.03.2026.•
5
Protest podrške Univerzitetu u Beogradu održaće se večeras ispred zgrade Rektorata Univerziteta u Novom Sadu.
Poskupljuje taksi prevoz u Novom Sadu, start 265 dinara
31.03.2026.•
40
Taksi start u Novom Sadu poskupeće za 25 dinara, pa će sada iznositi 265 dinara. Poskupljuje i kilometar vožnje u taksiju.
Sutra malo vedrije u Novom Sadu, vikend će biti lep
31.03.2026.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti vedrija.
Parking servis: Cene usmeriti na nesrazmerno povećanje u najatraktivnijim lokacijama u gradu
31.03.2026.•
31
JKP "Parking servis" povećaće cenu parkiranja na parkingu kod Srpskog narodnog pozorišta, sa 50 na 80 dinara za sat vremena.
Muškarcu koji je ubio sina i ranio suprugu 13 i po godina zatvora: "Na ovom slučaju bi se moglo učiti"
31.03.2026.•
1
Apelacioni sud u Novom Sadu osudio je Dejana Jakovljevića na kaznu zatvora od 13 i po godina zbog ubistva sina i nanošenje lakih telesnih povreda supruzi, time ispravivši presudu prvostepenog suda u Subotici.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 16 beba
31.03.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 16 beba.
Novosadska posmatračka misija: Legitimnost i legalnost rezultata izbora u Kuli je upitna
31.03.2026.•
1
Novosadska posmatračka misija "Budni do kraja" saopštila je da postoje dovoljni osnovi da se preliminarni rezultati u Kuli smatraju nelegitimnim, kao i da se dovede u pitanje njihova legalnost.
Tmuran dan pred Novosađanima, uz moguću kišu
31.03.2026.•
0
Pred Novosađanima je još jedan tmuran dan, a moguća je i kiša.
Nastavlja se suđenje Milanu Jaćimoviću: Najavljen skup podrške ispred zgrade suda
30.03.2026.•
1
Suđenje šesnaestogodišnjem Milanu Jaćimoviću, sinu novosadskog autoprevoznika Milomira Jaćimovića, planirano je za utorak, 31. mart, u Višem sudu u Sutjeskoj 3.
Poslednji martovski utorak pred Novosađanima: Šta vas očekuje?
30.03.2026.•
0
Poslednji dan marta u Novom Sadu biće tmuran, ipak donosi nam dosta zanimljivih dešavanja koja vredi posetiti.
Komentari 43
Neo NSovac
Ovo je otelo kontrolu i neizbezan je sukob svih razmera!
I ja sam besan sto ne mogu da nadjem posao u svojoj strucinsa 10 diploma i mucno stecenim sertifikatima dok se zemo sa AC/DC majicom u papucama zaposøjava na odgovorno live a huligan na stalnu poziciju u JKP preduzecu
RedShield
U multikulturalnoj i multietničkoj Vojvodini i Novom Sadu deliti flajere iskljucivo na ćirilici...to je tako radikalski."
Колико видим и ви сте радикал. Зашто изједначавате ћирилицу с радикалима? Баш зато што је наша Србија мултикултурална нико не би требало ни да примећује како је нешто написано, него шта је написано. Ви радикали (разних боја) правите око тога проблем и дижете једни другима рејтинг на темама које нас раздвајају и држе завађенима тако да млатимо празну сламу уместо да решавамо праве проблеме.
Ајде прво да вратимо државу...
Uzas
U normalnoj drzavi bi vec bili i uhapseni i osudjeni.Jedino u Srbiji bitange prete, privode, mlate narod koji trazi da svako radi svoj posao.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar