Advokat Kovačević: Sudija potpisao uput za prebacivanje Bogdana u zatvorsku bolnicu u Beogradu
Sudija za prethodni postupak potpisala je uput za prebacivanje studenta koji štrajkuje glađu Bogdana Jovičića iz pritvorske jedinice u Novom Sadu u zatvorsku bolnicu u Beogradu.
Foto: 021.rs (Ilustracija)
To je FoNetu rekao advokat Srđan Kovačević.
Kovačević je rekao i da nema preciznijih informacija da li je, i ako jeste, kada to sprovedeno, ali će, tvrdi, svakako morati da se sprovede.
Studenti u blokadi FTN-a su, nešto ranije, objavili da su od advokata saznali da je sudija potpisao uput o njegovom prebacivanju.
Prema informacijama koje do sada imamo advokat je sa Bogdanom danas razgovarao nakon lekarskog pregleda, gde mu je on saopštio da će ga prebaciti u bolnicu u Centralni zatvor, u Beograd, zbog stanja u kom se nalazi, nakon sedam dana štrajka glađu.
— FTN SE BUDI (@ftn_se_budi) September 17, 2025
Od advokata saznajemo da je…
Jovičić štrajkuje glađu već sedmi dan, nakon što mu je produžen pritvor zbog optužbe da je demolirao prostorije Srpske napredne stranke 14. avgusta, tokom velikog protesta u Novom Sadu. Tereti se za nasilničko ponašanje na javnom skupu.
U utorak je objavljeno da je Jovičić na sahranu oca doveden u pratnji policije sa lisicama vezanim oko nogu, što je izazavalo brojne osude u javnosti.
O slučaju studenta FTN-a Bogdana Jovičića oglasio se i Sindikat Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu koji u saopštenju "izražava zgroženost nad nečovečnim postupanjem prema Bogdanu Jovičiću, studentu FTN-a".
"Zahtevamo zakonit, pravičan i human tretman našeg studenta i apelujemo da mu se omogući da se brani sa slobode. Bogdanu i njegovoj porodici izjavljujemo saučešće povodom smrti
Bogdanovog oca i poručujemo im da NISU SAMI", ističe se u saopštenju Sindikata FTN u Novom Sadu.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
U sredu u Novom Sadu do 28 stepeni
05.05.2026.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti promenljivo oblačna i veoma topla.
Maturantski panoi Jovine gimnazije i ove godine bez fotografije direktora
05.05.2026.•
1
Maturanti Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" odlučili su da na svoje matursko veče ne pozovu direktora Radivoja P. Stojkovića.
Zborovi Novog Sada protiv idejnog rešenja za spomenik žrtvama nadstrešnice: "Vrhunac licemerja režima"
05.05.2026.•
5
Zborovi Novog Sada su se usprotivili usvajanju idejnog rešenja za spomenik žrtvama pada nadstrešnice Železničke stanice.
Glavni pretres u postupku protiv novosadskih aktivista odložen po treći put
05.05.2026.•
0
Glavni pretres u slučaju koji se vodi protiv 12 novosadskih aktivista, optuženih za navodni pokušaj rušenja ustavnog poretka, a koji je trebalo da bude održan danas, odložen je za 4. septembar.
Turistička organizacija Novog Sada organizuje promocije kraft pivara: Građani pozvani na degustaciju
05.05.2026.•
1
Turistička organizacija Novog Sada u petak, 8. maja organizuje prvu u nizu promociju posvećenih malim proizvođačima piva, čime se otvara novi koncept događaja u info centru, na Trgu slobode 3.
SNS najavio skupove u Beogradu i Novom Sadu: "Vučićeve pristalice očekuju da ne obilazi kiosk brze hrane"
05.05.2026.•
27
Srpska napredna stranka prijavila je policiji i nadležnim organima veliki broj javnih skupova i okupljanja za poslednju nedelju juna, među kojima su i skupovi u Beogradu i Novom Sadu.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 11 beba
05.05.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 11 beba.
Regata "Vode Vojvodine" 24. juna startuje iz Novog Sada: U toku prijave za učešće
05.05.2026.•
0
Međunarodna regata "Vode Vojvodine", 16. po redu, održaće se od 24. juna do 2. jula, a u toku su prijave.
Slučaj 12 novosadskih aktivista: Za danas zakazan glavni pretres
05.05.2026.•
1
Glavni pretres u slučaju koji se vodi protiv 12 novosadskih aktivista, koji su optuženi za navodni pokušaj rušenja ustavnog poretka, zakazan je za utorak, 5. maj u 9.30 časova.
Novosađani, bliži se rok za drugu ratu poreza na imovinu
05.05.2026.•
9
Rok za plaćanje druge rate poreza na imovinu za 2026. godinu je petak, 15. maj.
Pred Novosađanima letnji dan, biće do 29 stepeni
05.05.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti pretežno sunčano i veoma toplo.
Dijana Hrka pozvala porodice stradalih da se oglase o idejnom rešenju spomenika žrtvama pada nadstrešnice
04.05.2026.•
9
Dijana Hrka, majka mladića poginulog u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra, kritikovala je idejno rešenje za spomenik žrtvama koje su tada stradale.
FOTO: Pogledajte još ideja za spomenik stradalima u padu nadstrešnice
04.05.2026.•
39
Osim rešenja Gorana Čpajka i Zorana Tucića za spomenik stradalima u padu nadstrešnice, nagrađene su još dve ideje.
FOTO: Ovako će izgledati spomenik stradalima na Železničkoj stanici
04.05.2026.•
148
Odabrano je idejno rešenje za spomenik stradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice, 1. novembra 2024. godine.
Sutra u Novom Sadu 29 stepeni
04.05.2026.•
0
Utorak će u Novom Sadu biti veoma topao za ovo doba godine.
Novosadske studentske organizacije dale rok od deset dana za raspisivanje izbora za Studentski parlament
04.05.2026.•
1
Novosadske studentske organizacije predale su zahtev rektoru Dejanu Matiću i Senatu Univerziteta u Novom Sadu zbog isteka roka za raspisivanje izbora za Studentski parlament.
Novosađanke pozvane da obave besplatan mamografski pregled: U toku prijave
04.05.2026.•
4
Dom zdravlja Novi Sad tokom maja organizuje akciju preventivnih mamografskih pregleda za žene od 40 do 50 godina.
Naplata parkiranja kod Štranda počinje 12. maja: Dnevna karta koštaće 35 dinara
04.05.2026.•
2
Naplata parkiranja na parkinzima u okolini Štranda počeće u utorak, 12. maja.
Sindikat pozvao nastavnike da tokom Nedelje sećanja govore i o žrtvama novosadske nadstrešnice
04.05.2026.•
3
Nezavisni sindikat prosvetnih radnika Srbije pozvao je nastavnike da tokom Nedelje sećanja i zajedništva s učenicima, realizuju aktivnosti kojima se iskazuje sećanje žrtava pada nadstrešnice Železničke stanice.
Vikend doneo sjajne vesti: U Novom Sadu rođene 24 bebe, među njima i dva para blizanaca
04.05.2026.•
0
U Novom Sadu su proteklog vikenda rođene 24 bebe.
Brod u Novom Sadu sam prešao 24 km i nasukao se: Dve nedelje niko ne reaguje
04.05.2026.•
30
Prošlo je dve nedelje otkako je brod bez posade prešao 24 kilometra Dunavom, prošao ispod dva mosta i nasukao se bez da je iko u sistemu to primetio. Dve nedelje kasnije, stanje na terenu je isto.
Komentari 3
Stevan
N.N.
Ee
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar