Uprava Jovine gimnazije: Nema organizacionog kolapsa, školska godina uspešno završena

Uprava Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" saopštila je da su javni stavovi pojedinih strukovnih udruženja i objave na društvenim mrežama o organizacionoj klimi u školi zasnovani na nepotpunim informacijama.
Uprava Jovine gimnazije: Nema organizacionog kolapsa, školska godina uspešno završena
Foto: 021.rs
Kako se navodi, procene o funkcionisanju škole ne mogu se donositi bez uvida u zvaničnu dokumentaciju i bez razgovora sa Upravom škole i Privremenim školskim odborom. Uprava ocenjuje da takve objave mogu da izazovu uznemirenost među učenicima i roditeljima.
 
Kada je u pitanju zakonitost u sprovođenju procedura i bezbednost učenika Uprava škole podseća da su svi pokrenuti pravni procesi unutar ustanove isključivo posledica obaveze doslednog sprovođenja Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja.
Direktor, kako se dalje navodi, ima obavezu da reaguje na slučajeve koji uključuju odstupanja od zakonskih normi, poput obustava nastave, neobavljanja dežurstava i aktivnosti koje nisu deo zvaničnih programa.
 
U saopštenju se navodi i da je u jednom danu čak 26 nastavnika otvorilo bolovanje, među njima i više odeljenskih starešina maturanata.
"Ovaj koordinisani prekid rada realizovan je upravo u danu kada je zakonski rok nalagao zaključivanje ocena i utvrđivanje uspeha za učenike završnih razreda. Namera da se obrazovni procesu u potpunosti parališe prevaziđena je hitnom preraspodelom zaduženja i vanrednim angažovanjem preostalog dela kolektiva i obezbeđivanjem stručnih zamena, pod vođstvom direktora, čime je sprečen pokušaj institucionalne blokade", navodi se.
 
Prema navodima Uprave, svi maturanti uspešno su završili školsku godinu, ocene su zaključene na vreme, a učenicima je omogućeno da ostvare pravo na polaganje mature i upis na fakultete. Dodaje se i da su evidentirana svega dva prigovora na ocene na nivou cele ustanove.
 
Uprava škole ističe i da će svi disciplinski postupci biti sprovedeni do kraja u skladu sa zakonom, uz ocenu da je očuvanje institucionalnog reda ostaje jedini prioritet škole.
 
"Uprava Gimnazije 'Jovan Jovanović Zmaj' u Novom Sadu naglašava, da ustanova od nacionalnog značaja ostaje privržena principu da se svi unutrašnji procesi i analize realizuju isključivo kroz zvanične i zakonom predviđene procedure. Rad Privremenog školskog odbora i svi pokrenuti pravni procesi odvijaju se striktno u skladu sa zakonom predviđenim nadležnostima, a izražava se puno uverenje da će sva prava svih učesnika u postupcima biti ostvarivana isključivo kroz zakonom propisanu proceduru i pred nadležnim organima škole", zaključuje se.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Pčinjski

    22.06.2026 12:45
    I prosla skolska godina cuj uspesno zavrsena. Jovinu gimnaziju treba zatvoriti.
  • pajo patak

    22.06.2026 12:26
    naslov:
    Uprava Jovine gimnazije: Nema organizacionog kolapsa, školska godina uspešno završena
    rečima vašeg врховника: размотрићемо

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti