Režim saobraćaja biće izmenjen od danas u 14 časova do kraja oktobra zbog rekonstrukcije natputnjaka (nadvožnjaka), na delu državnog puta 1. A reda broj 1, na petlji "Nova Pazova", saopštili su "Putevi Srbije".
Proces lustracije u Nemačkoj i danas traje i za nju nije kasno ni 30 godina posle pada Berlinskog zida, piše Dojče vele u tekstu povodom godišnjice ujedinjenja Zapadne i Istočne Nemačke.
Američki predsednik Donald Tramp nakratko je izašao iz vojne bolnice "Volter Rid" u kojoj je hospitalizovan zbog virusa korona, kako bi iz vozila pozdravio svoje pristalice.
Na obale italijanskog regiona Ligurije more je danas izbacilo četiri tela, objavili su agencija ANSA i drugi mediji precizirajući da italijanske i francuske vlasti zajedno pokušavaju da utvrde identitet poginulih.
Grčka obaveštajna služba je otkrila članove nevladinih organizacija (NVO) koje su učestvovale u "trgovini ljudima" - švercu ilegalnih imigranata iz Turske u Grčku, objavio je list "Katimerini".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić će sutra, na osnovu ustavnih ovlašćenja, nakon sastanka Predsedništva Srpske napredne stranke, saopštiti ime mandatara za sastav nove vlade, javljaju beogradski mediji.
Zakon o slobodi veroispovesti više nije problem Crne Gore, rekao je lider koalicije Za budućnost Crne Gore Zdravko Krivokapić, navodeći da je besmisleno da je na dnevnom redu i dalje pitanje koje je kandidovala odlazeća vlast.
U Srbiji su prvi put definisani uslovi i način korišćenja oznake "posno" na prehrambenim proizvodima, a dopunama Pravilnika o deklarisanju, označavanju i reklamiranju hrane preciznije je određeno i korišćenje oznake koja se odnosi na hranu bez glutena.