Viši sud u Novom Sadu odredio je pritvor do 30 dana G.V, osumnjičenom da je ispred kafića na Detelinari, 2. septembra uveče, ubio tridesetsedmogodišnjeg Novosađanina D.M.
Novosadska policija, u saradnji sa Poreskom policijom, podneće krivičnu prijavu protiv V.B. (65) iz Temerina, osumnjičenog za nedozvoljen promet akciznih proizvoda.
Građani i studenti okupili su se ispred Zavoda za urgentnu medicinu kako bi pružili podršku medicinarima koji su dobili otkaz zbog odbijanja dežurstva u prostorijama SNS-a 13. avgusta.
Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" saopštio je da su u Srbiji, do 31. avgusta, registrovana 34 obolela od groznice Zapadnog Nila.
Politikolog Ognjen Gogić, govoreći o pismu koje je predsednik Srbije uputio predsednici Evropske komisije, kaže da nije diplomatski oblikovano i da izgleda kao da ga je pisao urednik nekog tabloida.
Prekršajni sud u Novom Sadu vodiće postupke protiv dva lica privedena tokom incidenata u Kampusu novosadskog univerziteta, koji su se dogodili nakon komemorativne šetnje 1. septembra.
Zapadne države su u Parizu govorile o potencijalnom raspoređivanju snaga u Ukrajinu dan pošto se obustave ratna dejstva, ali ruski predsednik odbacuje takav plan.
Dva snažna naknadna potresa pogodila su istočni deo Avganistana u razmaku od 12 sati, izazivajući strah od novih smrtnih stradanja i razaranja u regionu gde je u zemljotresima već nastradalo oko 2.200 ljudi.
Vašington planira da obustavi dugogodišnju vojnu pomoć evropskim zemljama geografski bliskim Rusiji, dok predsednik SAD Donald Tramp nastoji da Evropa preuzme veću ulogu u sopstvenoj odbrani, objavili su mediji u SAD.