Evropska komisija izrazila je žaljenje zbog toga što je predsednik Srbije potpisao izmene ključnih zakona u oblasti pravosuđa, ocenjujući da je reč o ozbiljnom koraku unazad na evropskom putu Srbije.
ANEM je saopštio da "Dokumentarna TV", koja je dostupna korisnicima kablovske televizije "Telekoma Srbije" i emituje program od novembra, nije zvanično upisana u registar medija Agencije za privredne registre (APR).
Poreska uprava Srbije upozorila je danas građane na učestale pokušaje zloupotrebe elektronske pošte, pri čemu se pošiljaoci lažno predstavljaju kao Poreska uprava.
Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović je, kako su objavili režimski mediji sa snimkom sa sigurnosnih kamera samo par sati nakon događaja, sprečio oružani pokušaj pljačke dragstora u njegovom komšiluku.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da će se ići na post festum analizu Venecijanske komisije u vezi sa pravosudnim zakonima nedavno usvojenim u parlamentu.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je u Kineskom kulturnom centru, gde je prisustvovao prezentaciji robota kompanije AGIBOT Innovation, da bi Srbija ove godine mogla da bude prva zemlja u Evropi koja bi ih proizvodila.
Cene poljoprivrednih proizvoda veoma variraju od grada do grada, pokazuje zvanična statistika, ali se razlike lako mogu uočiti i u istom gradu u zavisnosti od mesta na kome se oni prodaju.
Vest koja je ovog meseca izazvala buru u javnosti stigla je iz Opšte bolnice u Ćupriji, kada je v.d. direktor saopštio da zbog nedostatka kadrova privremeno zatvara porodilište.
Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević izjavila je da će teretni saobraćaj na pruzi Beograd - Budimpešta krenuti krajem februara, a putnički saobraćaj do kraja marta.
Sudija Miodrag Majić reagovao je na izjavu predsednika Ustavnog suda Vladana Petrova o sankcijama za sudije koji se javno deklarišu kao protivnici vlasti.
Vučić nije stavio pod kontrolu situaciju u Srbiji, ali je u velikoj meri stavio pod kontrolu situaciju unutar svog biračkog tela, što je njemu i najvažnije, izjavio je Đorđe Vukadinović iz Nove srpske političke misli.