Danas u ponoć ističe rok za predaju izbornih lista za izbore 17. decembra, a najkasnije do 1. decembra Republička izborna komisija (RIK) treba da utvrdi zbirnu listu.
Biro za društvena istraživanja (Birodi) pozvao je Regulatorno telo za elektronske medije da spreči predstavljanje propagandnih sadržaja o vlasti u dnevniku TV Pink kao dokumentarni program.
Stanovnici Mirijeva, Karaburme i Višnjičke banje danas su blokirali raskrsnicu Bulevara despota Stefana i ulica Višnjičke i Mije Kovačević, protestujući zbog nelegalnog spaljivanja kablova.
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je da je SPS patriotska stranka, a nekadašnji predsednik države Slobodan Milošević "simbol buđenja srpskog naroda".
Funkcioner Demokratske stranke Srđan Milivojević objavio je na mreži Iks da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić odlučio da postavi Zlatibora Lončara na mesto direktora BIA.
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je, govoreći o sekretaru u ambasadi Hrvatske Hrvoju Šnajederu koji je proglašen personom non grata, da se diplomate ne smeju baviti obaveštajnim radom.
Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković je povodom Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama rekla da je od početka godine, prema dostupnim podacima, ubijeno 27 žena.
Međunarodni konsultant za javno zdravlje Dragoslav Popović kaže da u fond za zdravstvo iz miliona od prodatog stana u Beogradu na vodi ili nekoj drugoj skupoj lokaciji, odlazi "nula dinara".