Politikolog Boban Stojanović ocenio je da su studenti uradili dobru stvar što su zaobišli prostor Skupštine Srbije i Pionirskog parka gde je provladin skup, te su svoj protest priredili na Slaviji.
Pripadnici policije zaduženi za javni red i mir udaljili su muškarca kod Pionirskog parka nakon što je provocirao i uznemiravao novinare koji su izveštavali sadanašnjeg skupa ispred Skupštine Srbije.
Francuska agencija za razvoj (AFD) i Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) kreditiraće sa 300 miliona evra izgradnju sedam regionalnih centara za upravljanje otpadom u Srbiji.
Student Medicinskog fakulteta u Beogradu Miloš Pavlović izjavio je da će studenti koji se protive blokadi fakulteta proslaviti pobedu, jer su fakulteti počeli da rade, uključujući i njegov.
Studenti u blokadi Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu objavili su na društvenoj mreži Iks da se "osobe dovedene iz Niša" preoblače u majice veterana.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da očekuje incidente na protestu "Vidimo se na Vidovdan" u Beogradu i rekao da će "nasilje početi između 20.45 i 21.45".
Niko tačno ne zna šta će se desiti u 21 čas, kad istekne rok koji su studenti dali vlastima da raspišu izbore. Očekivanja su razna, dok Vučić pokušava da proteste predstavi kao već propalu stvar.
Crnogorski reditelj Danilo Marunović objavio je da je dobio zabranu ulaska u Srbiju na godinu dana i da mu je to rešenje uručeno na granici sa Severnom Makedonijom.