Svi sada mogu da peku rakiju

Novi Zakon o jakim alkoholnim pićima, koji je stupio na snagu 1. januara ove godine, dozvoljava proizvodnju rakije za sopstvene potrebe, kao i za plasiranje na tržište na dva načina.

Kako preciziraju u Ministarstvu poljoprivrede i zaštite životne sredine, plasman rakije "proizvedene u sopstvenom dvorištu" na tržište može se ostvariti prodajom registrovanom proizvođaču, koji je dalje obrađuje i u potpunosti je odgovoran za njen kvalitet i zdravstvenu ispravnost ili upisivanjem u Registar privrednih subjekata i Registar proizvođača rakije.

Vitomir Igić iz Gornjeg Matejevca kraj Niša za Južne vesti je rekao da je zbog "teških propisa u prethodnom zakonu zamrzao svoj status proizvođača rakije, ali da ovih dana treba da se ponovo registruje". - Ne treba više tehnolog, kao što je ranije bio slučaj, pa sam sada odgovoran za sve. Ovo je jedna od prednosti, ali i mač sa dve oštrice. Sada je potrebno debelo znanje za proizvodnju - ističe Igić.

Novi Zakon o jakim alkoholnim pićima u potpunosti je usaglašen sa propisima Evropske unije.

Autor: Alo

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Anti alkos

    23.02.2016 02:48
    Jedini kojim je rakija donela dobro su kafandžije, panduri i država.Prvi uvaljuju destlovana vodu i metanol bez akciza, a drugi ih preko dregera i inspekcija love, kažnjavaju i pune i sebi džep i budžet.Svi ostali su budući pokojni Toza.
  • novosadjan

    23.02.2016 00:17
    e samo nam je to falilo kao da nemamo dovoljno ludaka
  • Kameondzija

    22.02.2016 20:17
    I u venu da se sutate rakijom je legalno sto vam toplo preporucujem. Manje se trosi i brze dobija.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Nemačka povećava potrošnju za odbranu

Ministar finansija Nemačke Lars Klingbajl, predstavljajući vladine planove potrošnje, obećao je da će zemlja povećati potrošnju za odbranu na 3,5 odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP) u 2029.

Superbogati Nemci sada još bogatiji

Oko 3.900 superbogatih u Nemačkoj, svaki sa najmanje 100 miliona dolara neto, sada poseduje više od četvrtine ukupnog finansijskog bogatstva u zemlji, navela je danas Boston konsalting grupa (BCG).