Agrokor prodaje poslovni prostor i imovinu u Srbiji

Hrvatski "Agrokor" ne sme da prodaje vlasništvo nad svojim firmama u Srbiji, ali ovih dana rasprodaje poslovni prostor i imovinu u našoj zemlji.
Kako pišu "Novosti", nadležni u tome ne vide ništa sporno, štaviše, ovaj postupak koncerna ocenjuju pozitivnim i za Srbiju.
 
Agrokor kroz svoje firme u Srbiji poseduje mnogo imovine koja nije u funkciji, ili im ne treba, navodi izvor "Novosti" blizak Vladi Srbije. Reč je o zemljištu, magacinskom prostoru, raznim objektima... Zakonske prepreke za to ne postoje, jer je reč o imovini "Agrokora" i to niko ne dovodi u pitanje.
 
Da bi se prodaja imovine ovog koncerna, inače pod prinudnom upravom, realizovala u Srbiji, "Agrokoru" je potrebna saglasnost Ministarstva trgovine i Narodne banke Srbije.
 
"Plan da prodaju sve što im ne treba postoji odavno. Podsećam vas da je u decembru prošle godine, uz dobijene dozvole nadležnih, prodata zgrada Merkatora na Novom Beogradu za 46 miliona evra. Od toga je 35 miliona evra dato bankama na ime otplate kredita, a 11 miliona za dugove dobavljačima", ukazuje isti izvor.
 
I iz ugla države dobro je da se imovina proda, da koncern dođe do svežeg novca, a dugovi vrate bankama i dobavljačima.
  • Станко

    29.08.2018 12:25
    Баш ЛЕПО
    Пошто је власник Агрокора сву имовину стекао одузимајући Акције радника БЕЉЉ ХОЛДИНГ растераних и раширених широм Света и Србије, леп би било од ,,Државе" Србиједа та средства подели нама превареним Акционарима БЕЉЕ ХОЛДИНГ и осталих фирми где су изварани шротерани Срби.
  • Ja

    29.08.2018 10:32
    Što dalje to bolje!

    Ne trebaju mi! Ništa njihovo!!!
  • Sramota

    29.08.2018 09:41
    Zašto oni ne vrate srpska odmarališta???

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Šta stoji iza "turbo uzleta" Pro Tenta?

Iako je Pro Tent na kraju 2022. godine imao više od 8.600 radnika, najveći broj njih samo je formalno zaposlen u ovom preduzeću, a suštinski radi u Elektroprivredi Srbije.

Srbija nasuprot svetskog trenda

Nema države koja se ne hvališe najboljim kompanijama, stoga se i prave liste najvećih, bilo prema ukupnom poslovnom prihodu, bilo prema profitabilnosti.

Koja država EU je najzaduženija?

Javni dug zemalja Evrozone je na kraju četvrtog tromesečja 2023. godine pao sa 89,9 odsto u prethodnom kvartalu na 88,6 odsto, objavio je Evrostat.