Raspisan tender od 8,4 miliona evra za nadzor nad izgradnjom Železničke stanice Novi Beograd

Ministarstvo građevinarstva u tehničkom mandatu raspisalo je tender za stručni nadzor nad izgradnjom kompleksa Železničke stanice Novi Beograd sa rekonstrukcijom mostovske konstrukcije.
Navodi se da je rok za pružanje usluga stručnog nadzora je do 31. decebar 2026. godine, a obuhvata vreme trajanja izvođenja radova, period za pregled, primopredaju i izradu konačnog obračuna izvedenih radova i period za izradu završnog izveštaja.
 
Procenjena vrednost radova, je kako se navodi na Portalu javnih nabavki, 981.007.500 dinara bez PDV-a, odnosno oko 8,37 miliona evra.
Kako prenosi Nova ekonomija, ponuđač će biti angažovan do dobijanja pozitivnog mišljenja Komisije za tehnički pregled izvedenih radova i sertifikata o verifikaciji strukturnih podsistema. 
 
"Period otklanjanja nedostataka počinje od trenutka kada je komisija za TP objekta izdala pozitivno mišljenje i traje narednih 12 meseci", navodi se u dokumentaciji.
Glavna zgrada stanice planirana je sa pristupom sa trga, orijentisanog prema Ulici Milutina Milankovića, sa novim GSP terminalom u neposrednoj blizini. 
 
Stanica je projektovana sa funkcionalnim celinama, kao što su prodaja karata, toalet, kafići, sigurnost i ambulanta. 
 
Na spratovima će se nalaziti poslovne prostorije, kao što su ekspedicija, komandni centar i računarski centar.
 
Poslednji sprat rezervisan je za javne sadržaje poput restorana sa terasom.

Podzemni nivoi predviđeni su za parkiranje sa 57 parking mesta za zaposlene, sa neposrednim povezivanjem sa staničnim trgom preko eskalatora i stepeništa.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Istorija se ponavlja

    14.04.2025 09:07
    Ko ce sad da stavi potpis ?
  • zgađen

    14.04.2025 07:56
    Skup lopina
    Ko će sada da omasti brke? Ima puno zaslužnih i lojalnih.
  • SOKO

    13.04.2025 21:22
    zasto od sutra dolazi do izmena SOKO? koliko se onda putuje?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Uber otpušta 3.300 zaposlenih

Američka kompanija Uber saopštila je danas da će otpustiti 10 odsto svojih zaposlenih, odnosno ukinuti oko 3.300 radnih mesta.

Šta sve nemamo zbog Nacionalnog stadiona?

Nacionalni stadion u Surčinu jedan je od projekata kojima se vlast posebno ponosi, dok ga građani vide kao preskupu investiciju od koje neće imati gotovo nikakvu korist, uz ogroman račun koji će na kraju oni platiti.

Stelantis obustavlja proizvodnju hibridnog "fijata 500"

Stelantis je objavio da će ove nedelje obustaviti proizvodnju hibridnog "fijata 500" u fabrici Mirafijori u Torinu zbog nestašice komponenti za motore, pošto je prema navodima firme potražnja veća nego što se očekivalo.