Novi rok Poreskoj službi da dostavi Trampove poreske prijave

Demokratski predsedavajući Odbora za poreze u Predstavničkom domu u subotu je postavio 23. april kao novi rok američkoj Poreskoj službi (IRS) da se povinuje zahtevu da dostavi lične i poslovne poreske prijave predsednika Trampa, iz proteklih šest godina.
Novi rok Poreskoj službi da dostavi Trampove poreske prijave
Foto: Pixabay
U pismu komesaru IRS-a, predsedavajući odobra Ričard Nil izjavio je da će se, ukoliko poreska agencija ne bude poštovala novi rok, to protumačiti kao odbijanje njegovog zahteva. Trampova administracije već je odbila da se povinuje ranijem roku koji je postavio Nil, a to je bio 10. april.
 
Demokrate žele da razmotre Trampove poreze u okviru istrage mogućeg sukoba interesa, zbog toga što je zadržao vlasništvo nad svojim brojnim poslovnim interesima i nakon što je preuzeo položaj predsed
 
Tramp je prekršio pravilo koje je važilo decenijama i odbio da obelodani svoje poreske prijave, još kao predsednički kandidat 2016, a to nastavlja da radi i kao predsednik, navodeći da su njegova poreska dokumenta trenutno pod revizijom Poreske službe.
 
Nil, demokrata iz Masačusetsa, je jedini zakonodavac iz Predstavničkog doma koji ima ovlašćenje da traži podatke poreskih obveznika od Sekretarijata za finansije, koji nadzire rad Poreske službe. Zakon jednostavno navodi da će Sekretarijat za finansije "obezbediti" te podatke kada budu zatraženi. Međutim, iz Bele kuće je poručeno da se Trampova poreska dokumenta nikada neće dostaviti demokratama.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Iran ove godine pogubio najmanje 1.000 osoba

Najmanje 1.000 osuđenika pogubljeno je u Iranu ove godine, saopštila je nevladina organizacija koja se bavi ljudskim pravima u Iranu (IHR) i koja osuđuje "kampanju masakra" u iranskim zatvorima.

Francuska priznala državu Palestinu

Predsednik Francuske Emanuel Makron potvrdio je da će njegova vlada zvanično priznati palestinsku državu, pridružujući se tako talasu zemalja koje su to učinile u poslednjim nedeljama.

SAD: Priznanje Palestine je predstava

SAD, koje su bliski saradnik Izraela, kritikovale su priznanja palestinske države na koje se odlučio niz zemalja, nazivaju to "pokretom za predstavu" i naglašavaju da se Vašington zalaže za ozbiljnu diplomatiju.