Oni su uputili poziv da se preduzmu mere bezbednosti radi osiguranja dekontaminacije u katedrali Notr Dam kako se radnici i stanovnici ne bi izlagali nebezbednim nivoima olova.
Regionalna administracija u Parizu obustavila je posao uklanjanja opasnih materija iz razorene pariske katedrale prošlog meseca pod pritiskom inspektora rada zabrinutih zbog zdravstvenog rizika za radnike.
Administracija je saopštila da će, kada budu započeti radovi na uklanjanju olova, biti pooštreni bezbednosni postupci, upotrebljena nova oprema i dozvoljeno mnogo manjem broju radnika da uđu unutra, čime će se sprečiti bilo kakvo ispuštanje zagađujućih elemenata spolja.
Predstavnici ekoloških grupa i sindikata Se-Že-Te su, međutim, izjavili na konferenciji za novinare da ne smatraju da su vladine zaštitne mere dovoljne. Oni su zatražili da se redovno ažuriraju podaci koji prikazuje nivo olova u vazduhu kao i formiranje medicinskog centra za nadgledanje vatrogasaca, radnika i stanovnika.
Zamenica gradonačelnika Pariza An Suiri izjavila je da će ažurirana merenja nivoa olova biti objavljena sutra. Rad na dekontaminaciji bi trebalo da bude nastavljen u sredu, počevši od trga ispred Notr Dama i susednih ulica, rekla je Suiri.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar