U nesreći na raftingu u Austriji poginuo i mladić poreklom iz Srbije

U rafting nesreći koja se dogodila na reci Salcah poginuo je i jedan Srbin, koji je živeo u Nemačkoj.
U nesreći na raftingu u Austriji poginuo i mladić poreklom iz Srbije
Foto: Pixabay (ilustracija)
Prema saopštenju policije, dve osobe su poginule na raftingu, pošto im se čamac prevrnuo na uskom delu reke Salcah, uzvodno od Salcburga, blizu granice sa Nemačkom.
 
Poginuli su bili nastanjeni u Nemačkoj, a Srbin koji je stradao imao je 23 godine i živeo je u mestu Burghauzen. Obe žrtve su imali na sebi kacige, ali ne i prsluke za spasavanje.
 
"Na osnovu situacije u kojoj su pronađeni nije za pretpostaviti da im je prsluk spao", rekao je portparol policije Hans Volfgruber.
 
Dva muškaraca nameravala su da u ponedeljak posle podne prođu kanjon Lueg čamcem, ali su se, kako se vidi na snimcima s kamera koje su nosili, prevrnuli. Pretpostavlja se da ih je brza reka gurnula na dno gde su se udavili.
 
Inače, na tom delu reke zabranjen je samostalan rafting, pošto je i ranije bilo žrtava.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

EU jača mandat Europola

Pregovarači Saveta i Evropskog parlamenta postigli su preliminarni sporazum o jačanju Europola radi bolje podrške članicama u borbi protiv krijumčarenja migranata i trgovine ljudima.

Britanija uvodi digitalne lične karte

Britanska vlada objavila je danas da će uvesti digitalne lične karte za svoje građane i rezidente Velike Britanije, ističući da je cilj borba protiv ilegalnog rada.

Estonija uvela sankcije Dodiku

Ministar spoljnih poslova Estonije Margus Tsahkna objavio je da ta država uvodi sankcije lideru vladajuće koalicije u Republici Srpskoj Miloradu Dodiku i Irini Vlah, guvernerki Gagauzije, autonomne oblasti u Moldaviji.