- Nema preživelih. Sva tela su potpuno spaljena - izjavio je za Rojters savetnik predsednika Konga, Vidije Čimanga.
U avionu su bili vozač predsednika Konga i njegov menadžer za logistiku, kao i nekoliko vojnika.
Avion je poleteo za glavni grad Kinšasu, a sa radara je nestao u četvrtak popodne po lokalnom vremenu sat vremena po poletanju. Srušio se u šumskoj oblasti na istoku zemlje, a uzrok nesreće za sada nije poznat.
Lokalni mediji su objavili da je na stotinu pristalica predsednika Konga izašlo na ulice Kinšase pošto je objavljena vest o padu aviona, strahujući da je ta nesreća bila neka vrsta neuspešnog puča protiv Čisekedija, prenela je britanska agencija, napominjući da za sada nema informacija koje bi potkrepile te navode.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar